Glasanje na temu "Istina o meni"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mika

dream catcher
Moderator
Poruka
15.726
Stigle su četiri priče za koje možete glasati do 16.05. do 21h.
Imate 5 poena na raspolaganju

Pravila

1. Pravo glasa imaju svi učesnici foruma, uključujući i autore koji ne smeju glasati za svoj rad,
2. Glasanje autora nije obavezno ali je poželjno,
3. Moderator koji organizuje konkurs nema pravo glasa,
4. Glasanje je javno,
5. Svako ima na raspolaganju 5 poena, koje možete podeliti ili dati jednom radu,
6. Komentarisanje radova je poželjno (autori žele, pa ispoštujmo),
7. Po isteku roka određenog za glasanje moderator proglašava rezultate i pobednika,
8. Nepravilno, neozbiljno glasanje neće se računati
9. Simbolična nagrada za pobednika konkursa je zadavanje teme za naredno takmičenje i promena generičkog natpisa ispod nicka.
Poruka je automatski spojena:

Priča br.1

Cekas li me jos

Srce mi lupa,ludacki,bije poput cekica po nakovnju,dlanovi se znoje iako sneg gazim januarski,vracam se.Posle mnogo godina,decenija,vraca, se,srce ludacki udara,dah mi nedostaje,svakim korakom kako sam blizi sve mi se cini da nikada stici necu.

U glavi haos,misli se roje,nadovezuju,konfuzija me lomi,vracam se,kolena klecaju,izdrzacu,moram,blizu sam praga koji sam pre mnogo godina prekoracio i ostavio iza sebe,otisao bez zbogom.Nisam hteo,nisam birao ali samo otisao,ostavio tebe,u kolevci tek rodjenog sina,nisam se okrenuo,otisao sam i ostavio te uplakanu,

Svakog sledeceg dana sam proklinjao sebe,sudbinu,siromastvo koje sam ostavio,mrzeo sam ime svoje,glas svoj nisam voleo cuti ali,ljubavi,morao sam.Svaki koverat pun novca koji sam ti poslao suzama je bio zaliven,muskim,mojim.Rekli su mi,ostala si sama,rekli su mi,sin je postao covek,skolovan,dobar,rekli su mi zemlju cuvas,obradjujes,sve su mi rekli.Za bore na tvom licu,ispucale i zuljevite dlanove,sedu kosu mi nisu rekli,to sam znao sam.Korak mi sve kraci,nazire se orah nas,dim vidim iz nakrivljenog odzaka kako pusi,u grlu knedla,srce ne kuca vise,stalo je,cujem sikiru i njen zvuk dok bije po drvetu,vidim te,dah nemam,vratio sam se.

Razumecu ako mi kapiju ne otvoris,ako me ne prepoznas,razumecu i ako me prepoznas a u avliju ne pustis,razumecu,u pravu si samo znaj,morao sam.Ostavicu kofer,darove,razumecu te i otici,samo te jedno molim,nemoj suzu pustiti,dva puta to ne bih podneo,umrecu na pragu,stegni srce i pusti me ,razumi ili stegni srce i ostavi kapiju zakljucanu,otici cu,razumecu.

Morao sam ovako,izvini ljubavi jedina moja,razumi i ne placi,morao sam.

Poslednja izmena:

Mika

dream catcher
Moderator
Poruka
15.726
Priča br.2

Priča o meni

Ne znam kako bih počeo ovu priču, ovu istinu o sebi.
Da li da počnem pričom o svom rođenju, o životu, ili jednostavno onako kako mi padne napamet?

Poslednjih godina živim sam.Ustvari, živimo gitara i ja.Ona mi je drug i prijatelj, ona mi je sve.
Pišem pesme s vremena na vreme. Svaku pesmu provučem kroz gitaru. Ako njenim žicama prijaju reči, žice same podrhtavaju stvarajući dobru melodiju.Nikada nije neiskrena, nikada me ne vara - moja gitara.

Voleo sam r'n'r oduvek. Sve bendovi sa kojima sam svirao negovali su tvrđi zvuk.Dugo već ne sviram u bendu. Ponekada se okupimo da odsviramo ponešto kao gosti nekoj grupi ili povodom nekog praznika kada nas organizator pozove.
Ne održavamo probe. Sve smo svirali bezbroj puta, ovakvi izleti donose nam samo satisfakciju.

Moj muzički ukus se pomalo promenilo .Pesme su postale mekše, nežnije, kao da sam sit i umoran od svega. Ne znam ni sam.Kada bolje razmislim, promenio sam se i ja.

Sreo sam je u gradu, sasvim slučajno.Imala je nešto magično u sebi, nešto što nisam mogao objasniti, ali sam dobro osećao to.
Nismo se upoznali nikada ali, čini mi se, kao da sam je poznavao ceo svoj život.
Njene oči, njen hod, vreme kada sam mogao da je sretnem, mesto gde će zasigurno biti, sve sam znao.Ni sam ne znam kako ali sam znao.
Znao sam putanju kojom svakodnevno šeta, kafić u kojem ispija popodnevnu kafu sa drugaricama, sve sam znao.

Znao sam da i ona zna da ću biti tu,znala je da ćemo se sresti i da ćemo vaskrsnusti davno zaboravljen korzo.Znao sam.
Reči nisu bile potrebne, naši pogledi govorili su sve!

Nekako s proleća organozovana je priredba na otvorenom. Moj stari bend i ja samo po planu imali nastup odmah posle nekog predavanja.Bio sam zauzet pripremom bine, ozvučenja, rasvete..
Video sam da je stigla.Ovaj put nisam gledao u nju ali sam krajičkom oka, dok sam petljao oko kablova, video da je tu.

Došla je sama i odmah započela razgovor sa nekim od prisutnih.
Video sam kako gestikulira, kako se smeje. Nisam hteo da je pogledam.
Kablovi, kao za za inat, nikako da se raspetljaju. Možda mi je u tom trenutku to i prijalo, bio sam sagnut oko njih, ali sam je video. Video sam je.

Okrenula se i ušla u salu za predavanje.
laknulo mi je jer sam opušteno doveo u red kablove,proverio rasvetu, spojio i isprobao zvučnike.

Naš nastup je za par minuta a niko ne izlazi iz sale za predavanje.Moramo da se držimo protokola i termina, moramo početi svirku a ona ne izlazi.Ovo je možda jedina prilika da me vidi na nastupu.
Prva pesma, druga...nema je.Poslao sam organizatora u salu ih obaestio početku koncerta i da su prekoračili temrin za predavanje.

Konačno! Izlaze iz sale, bend uveliko svira. Ja pevam.
Ugledao sam odsjaj njene plave kose ispod ulične svetiljke i belu košulju sa otkopčanim dugmadima ispod vrata. Delovala je...

'' Someone told me long ago
there's a calm before the storm
I know, it's been coming for some time
when it's over, so they say
It'll rain a sunny day
I know, shining down like water

I wanna know, have you ever seen the rain?
I wanna know, have youever seen the rain?
coming down on a sunny day...''

Ne znam kako sam pevao, Ne znam kako se naš nastup završio, samo sam čuo gromoglasan aplauz i video nju.
kada sam sisao sa bine svi su mi čestitali.
Ona je stajala po strani, oslonjena na stablo kroz koje je probijalo ulično svetlo i sijalo uporedo sa njom.

I opet naše šetnje i susreti, i pogledi. I opet sve isto.
Ne znam da li bi ova istina o meni bila identična da je piše ona?

Da smo imali više hrabrosti, sreće, ili samo volje, možda bi sada pisao istinu o nama.

Živim dugo sam.Gitara je moj najbolji drug.
Ovo je istina o meni.
I wanna know, have you ever seen the rain?

Mika

dream catcher
Moderator
Poruka
15.726
Priča br.3

Istina o meni

Ima jedno gnezdo na grani,koju vidim kroz prozor mog sveta. Uvek me iznenadi neznost sa kojom mama ptica stavlja hranu ptićima u kljun.Kao dodir ljubavi ,ne trazeci nista zauzvrat.Bezuslovno.Davala sam sebe bezuslovno , kroz ta zitna polja samo je sunce prosipalo toplotu.Ne ocekujem kapi kise jer uvek zakasni.Moje kise su zakasnile I sada je sam ispucalo tlo u mojoj dusi. Bilo mi je teško, lomila sam se na deliće, pa sakupljala.Ipak, najgore mi je bilo kada sam u ogledalu gledala lik nepoznate žene i molila je da mi vrati mene.Vristala sam bez glasa I dozivala nebo .Mogla sam da se borim ili odustanem.Da pustim niti paucine da se zamrse jos vise .Da lavirnit nikad ne otvorim I ne saznam sta je duga u ocima.A sve pocinje kada se sruši sve .Zivotna istina toliko puta recena da zvuci kao prepisana.Nema protivnika,samo ti I zivot.Nema pobednika ni gubitnika I borba nije postena.Imam prava na novi krug.Neki su se zarobili a ja imam sebe,nisam jos izgubila boju osmeha I haos u ocima.Idem dalje..

Mika

dream catcher
Moderator
Poruka
15.726
Priča br.4

Popio sam četvrto pivo.
Snimio sam video pre toga, plišani meda i ja. Poslao sam poruku voljenoj, stavio sam srce na dlan i poslao vajberom.
Četvrto pivo, ipak, te večeri, bilo je ključno. I ta pesma... slučajno mi je nametnuo jutjub. Mamicu mu njegovu. Ali nema se kud.
Šetajući hiljaditi put mojim krajem, posle četvrtog piva shvatio sam....
Želim samo sve ono što želim! Želim Mog Hrista! Mimo svih propisa, proroka i zastrašivača!
Želim moj život iz mog srca, ili mi uopšte ne treba!
Samo ne želim sredinu!
Tu ljigavu, lažnu, kompromisnu sredinu.
I taj život u strahu i laži prema sebi!
Makar na kraju Bog rekao "ideš u pakao, odričem te se!"
Ali to će biti moj pakao! I tamo ću voleti Hrista!
Bar neću tamo otići kao crv! Već kao onaj, što jesam u srcu!

srebrna kraljica

sexendragsenrokenrol
Poruka
3.729
Nisam se usuđivala glasati na ovim konkursima jer je izuzetno teško razdeliti tih 5 poena... ali ajde jednom da prelomim i to

uhhh...ovako...

Priča br.2 - 2
Priča br.1 - 3

Priča br.1.. dosta emotivno i uverljivo, mogu da osetim iskrenost kajanja i dugo čuvanu bol
Iako je neoprostivo, poverovala sam da je imao suviše jak razlog, toliko jak da ne samo što ga ona nije smela znati nego ga je i on sam mrzeo.. i razlog i sebe i sve je mrzeo.. dok je voleo nju.. Svestan krivice sa krivicom i živeo, mada ona nema ništa od toga njenu bol i patnju samo ona zna.. zato da sam na njenom mestu ne bih mu oprostila . Ali na ovom mestu čitaoca muška suza bi dobila 5 poena da nema priče br. 2

Paula

black cat
Poruka
8.221
Priča br.4

Želim samo sve ono što želim! Želim Mog Hrista! Mimo svih propisa, proroka i zastrašivača!
Želim moj život iz mog srca, ili mi uopšte ne treba!
Samo ne želim sredinu!
Tu ljigavu, lažnu, kompromisnu sredinu.
I taj život u strahu i laži prema sebi!
Makar na kraju Bog rekao "ideš u pakao, odričem te se!"
Ali to će biti moj pakao! I tamo ću voleti Hrista!
Bar neću tamo otići kao crv! Već kao onaj, što jesam u srcu!
Uzgred, volela bih da kažem piscu, pakao ne postoji i neće postojati kao mesto. Pakao je kada nema ljubavi u duši. Ko voli Hrista ne može biti u paklu. Podizanja, spuštanja, odricanja, slabosti.. sve je to malo i mizerno prema onoj toplini u srcu. 🌷

Moje ime je Đurđija

Domaćin
Moderator
Poruka
3.505
Bravo ljudi, svaka vam čast!! Sve priče su izuzetne i veoma teško mi je bilo da podelim poene.

Priča br. 1 -- 3 poena.
Prejaka je, zaista.. uključiv tu i način na koji je napisana.. i dotakla me je na sve moguće načine..

Priča br. 3 -- 1 poen.
"Ipak, najgore mi je bilo kada sam u ogledalu gledala lik nepoznate žene i molila je da mi vrati mene. Vrištala sam bez glasa i dozivala nebo."
Ohh, kako samo znam sve o tome..

Priča br. 4 -- 1 poen.
"Želim moj život iz mog srca, ili mi uopšte ne treba!"
Samo tako, ili nikako.. moj najdublji naklon..

I da dodam još da je i priča br. 2 takođe veoma lepa.. a za nju nisam glasala zato što je kod njenih aktera pobedio strah, umesto ljubavi.. dok ja ne volim strah i obožavam ljubav.

Bravo, još jednom, za sve.. i čestitke svima!

Baudrillard

Zaslužan član
Moderator
Poruka
111.849
Priča br. 1 - 1
Duboko emotivna, tužna... Jedina zamerka što je pisana bez dijakritika i razmaka iza interpunkcije.

Priča br. 2 - 2
Najviše mi se dopala, odlično napisana.

Priča br. 3 - 1
Filozofska crtica, sviđa mi se, voleo bih da je duža.

Priča br. 4 - 1
Buntovnička i bezkompromisna, poručio bih autoru da nema pakla kao ni raja uostalom, takve dihotomije su suviše jednostavne, nikada ništa nije crno-belo.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.