Гласали сте за мир и стабилност, ова данашња издаја сверуског је само последица

nesko101

Elita
Poruka
18.101
Ауторска
Не иде Мир и стабилност и одбрана братске Русије.
Сада смо је издали и бићемо проглашени за непријатеље Русије.
Сутра ко може да ћути тај више и није православац.Гласали сте за НАТО пре неки дан а сада шта ћете предузети?
Доста је било на потезу су сада стварне патриоте Србије.
 
366876.jpg
 
Ауторска
Не иде Мир и стабилност и одбрана братске Русије.
Сада смо је издали и бићемо проглашени за непријатеље Русије.
Сутра ко може да ћути тај више и није православац.Гласали сте за НАТО пре неки дан а сада шта ћете предузети?
Доста је било на потезу су сада стварне патриоте Србије.
Nesko mili moj, dobar si covjek, pridruzi se nama NATO-vcima, sta ce ti ta despotska, macehinska Rusija?
 
Možda i Radule preskoči cenzus na ponovljenim izborima on je imao 2,2% tako nešto
Tesko. Nije jos 'Dosta je bilo', Nije bilo dosta... treba jos.
Stabilnost. Mir. Frizider. Tegla krastavaca. Sendvic.

Gledao sam ga, Radule nema poruku za prost narod, ne vide ga pa i ne glasaju. Kako ono bese? Demokratija je sistem u kome je vrednost glasa mudraca i budale isti.
 
Tesko. Nije jos 'Dosta je bilo', Nije bilo dosta... treba jos.
Stabilnost. Mir. Frizider. Tegla krastavaca. Sendvic.

Gledao sam ga, Radule nema poruku za prost narod, ne vide ga pa i ne glasaju. Kako ono bese? Demokratija je sistem u kome je vrednost glasa mudraca i budale isti.
Jedino ako izađu ovi što nisu primili Vućićev mito od 100e pa da naprave neku priču.
 
Ауторска
Не иде Мир и стабилност и одбрана братске Русије.
Сада смо је издали и бићемо проглашени за непријатеље Русије.
Сутра ко може да ћути тај више и није православац.Гласали сте за НАТО пре неки дан а сада шта ћете предузети?
Доста је било на потезу су сада стварне патриоте Србије.
Patriote danas ne postoje.
 
Izgleda da je Suverenistima ovo maksimum primat na desnici su preuzeli ovi što su visili na pro režimskim medijima pre svega Mica i Miloš a i Boško se prošvercovao nekako ja mislim zbog Nestora
Vučić se najviše prošvercovao jer da je bilo ovo glasanje pre izbora zna se.
BOŠKO NIJE NEDIĆEVAC,VUČIĆ I ŠEŠELJ SU NEDIĆEVCI.
 
Izgleda da je Suverenistima ovo maksimum primat na desnici su preuzeli ovi što su visili na pro režimskim medijima pre svega Mica i Miloš a i Boško se prošvercovao nekako ja mislim zbog Nestora
Ja takodje vidim DJB da je ideoloski desno, mozda blago desno od centra.

Steta sto nije presao cenzus. Bio bi mnogo interesantniji parlament. Medjutim kako se meni cini situacija bice i ovako interesatno jer oni koji nisu mogli da prismrde u parlament sad su tu, malo, ali ih ima. I cuce se. Samo da vidimo da li su tu samo da pljackaju ili da pod.ebavaju vecinu. Nije Radule njihov, inace bi se ukoalicirao sa njima ranije.

Iskreno, i tih 2.2 ili koliko je vec, je vise nego sto sam ocekivao da se desi sto se njih tice.
 
Poslednja izmena:
Ja takodje vidim DJB da je ideoloski desno, mozda blago desno od centra.

Steta sto nije presao cenzus. Bio bi mnogo interesantniji parlament. Medjutim kako se meni cini situacija bice i ovako interesatno jer oni koji nisu mogli da prismrde u parlament sad su tu, malo, ali ih ima. I cuce se. Samo da vidimo da li su tu samo da pljackaju ili da pod.ebavaju vecinu. Nije Radule njihov, inace bi se ukoalicirao sa njima ranije.
Radule je nekako naglo skrenuo udesno i verovao sam da ako već mora da se pravi neka šira koalicija sa nekim desničarima,a očigledno da mora Srbija je većinski desničarska,onda bolje da to bude Radule koji ako ništa neće sa režimom u koaliciju a sa ovima koji vise po pro režimskim medijima nikad ne znaš
 
Ауторска
Не иде Мир и стабилност и одбрана братске Русије.
Сада смо је издали и бићемо проглашени за непријатеље Русије.
Сутра ко може да ћути тај више и није православац.Гласали сте за НАТО пре неки дан а сада шта ћете предузети?
Доста је било на потезу су сада стварне патриоте Србије.
Ajd ne lupetaj. Sami Rusi su nam govorili da potpišemo Rambuje te nesrećne 1999.godine.
Sami Rusi nam sada govore da ne traže ništa od nas znajući u kakvoj smo situaciji i neće se ljutiti sve i da im Srbija uvede sankcije.
Tako da obuzdajte se pliz.
 
Ajd ne lupetaj. Sami Rusi su nam govorili da potpišemo Rambuje te nesrećne 1999.godine.
Sami Rusi nam sada govore da ne traže ništa od nas znajući u kakvoj smo situaciji i neće se ljutiti sve i da im Srbija uvede sankcije.
Tako da obuzdajte se pliz.

Russia circulated note threatening "consequences" ahead of UN Human Rights Council vote, sources say​

From CNN's Nima Elbagir and Barbara Arvanitidis in Lviv

Russia circulated a note to member states threatening “consequences” ahead of the vote for the US-led push to suspend Russia from the United Nations Human Rights Council, according to multiple sources at the council.
The note, shared with CNN, stated, "It is worth mentioning that not only support for such an initiative, but also an equidistant position in the vote (abstention or non-participation) will be considered as an unfriendly gesture."
The United Nations General Assembly voted to suspend Russia from the Human Rights Council during a meeting Thursday. The vote was 93 in favor of the move and 24 against the action, with 58 abstentions.
 
Radule je nekako naglo skrenuo udesno i verovao sam da ako već mora da se pravi neka šira koalicija sa nekim desničarima,a očigledno da mora Srbija je većinski desničarska,onda bolje da to bude Radule koji ako ništa neće sa režimom u koaliciju a sa ovima koji vise po pro režimskim medijima nikad ne znaš
Ne verujem u to. Suverenizam je osnova onoga sto proponiraju. To je desna, konzervativna ideja/linija. Ne oseca se liberalno, mozda malo radikalno. Ideja je dobra za nas, ali je ne shvatamo jos.

Nije se on promenio, opste stanje se promenilo.

Racunam da ce sad i u EU da pocnu da se gicaju suverenisticki, evo madjari vec idu uz nos EU sa razlicitom politikom, nece biti jedini. Mi (srbija) jos nismo zreli za suverenizam. Osecamo to kao nesto mozda vazno, ali iz ove ekstremnije desnicarske strane ne iz intelektualnog pristupa.

Ako cemo pravo, mi nikad nismo ni imali neku pravu takoreci zagrizenu desnicu u srpskom parlamentu, cak verovatno ni pre rata za vreme kraljevine. Nisam strucnjak za nasu politicku scenu kroz istoriju.

Sloba Vucic je centar - neideoloski, oportunisticki, on nema ideologiju (osim mozda koliko ce para da obere) Demokrate su na neki nacin levi centar iako kapitalisti ali recimo liberalni, Dacic je levi. Dakle, kako ja razumem, mi moramo malo da galamimo i desno, tako da ce mozda ovi nesto da izgalame. Ali ni njima nista ne verujem, tek treba da se pokazu ko su zapravo.

Kad pocne parlament da radi, videcemo po zaslugama.
 

Russia circulated note threatening "consequences" ahead of UN Human Rights Council vote, sources say​

From CNN's Nima Elbagir and Barbara Arvanitidis in Lviv

Russia circulated a note to member states threatening “consequences” ahead of the vote for the US-led push to suspend Russia from the United Nations Human Rights Council, according to multiple sources at the council.
The note, shared with CNN, stated, "It is worth mentioning that not only support for such an initiative, but also an equidistant position in the vote (abstention or non-participation) will be considered as an unfriendly gesture."
The United Nations General Assembly voted to suspend Russia from the Human Rights Council during a meeting Thursday. The vote was 93 in favor of the move and 24 against the action, with 58 abstentions.
Mislim da UN vise (i to vec neko duze vreme) ne predstavlja nepristrasnu zajednicu naroda. Ocigledno da se odlucuje silom. Bojim se da moze da dodje do pucanja i tu. Ako i to pukne, sav dogovor pada u vodu. Amerikancima UN nije bas bio mnogo bitan, u svaki rat su usli svojom voljom, ne zbog toga sto su imali ili nisu imali 'odobrenje' od UN-a. Malo svrate u UN manu repom i to je to. Znaci UN je nista, jedino sto to jos uvek simbolizuje neko medjunarodno pravo (i mi masemo sa nekim rezolucijama).

Jasno je da je to pravo jaceg, a ne pravo pravednog. I to je tako vec neko duze vreme. Ako ovo sa Rusijom polarizuje svet i pocnu da se prave neki novi savezi. Mozda i ne gledamo vise UN. Pitanje je sta ce da bude ako toga nema. Ko ce da odluci sta je pravo i pravedno. U svakom slucaju i UN i NATO su stare organizacije, mozda je vreme da se menjaju u nesto sto se ne zasniva na nekom dogadjaju jos malo pa pun vek.
 
Mislim da UN vise (i to vec neko duze vreme) ne predstavlja nepristrasnu zajednicu naroda. Ocigledno da se odlucuje silom. Bojim se da moze da dodje do pucanja i tu. Ako i to pukne, sav dogovor pada u vodu. Amerikancima UN nije bas bio mnogo bitan, u svaki rat su usli svojom voljom, ne zbog toga sto su imali ili nisu imali 'odobrenje' od UN-a. Malo svrate u UN manu repom i to je to. Znaci UN je nista, jedino sto to jos uvek simbolizuje neko medjunarodno pravo (i mi masemo sa nekim rezolucijama).

Jasno je da je to pravo jaceg, a ne pravo pravednog. I to je tako vec neko duze vreme. Ako ovo sa Rusijom polarizuje svet i pocnu da se prave neki novi savezi. Mozda i ne gledamo vise UN. Pitanje je sta ce da bude ako toga nema. Ko ce da odluci sta je pravo i pravedno. U svakom slucaju i UN i NATO su stare organizacije, mozda je vreme da se menjaju u nesto sto se ne zasniva na nekom dogadjaju jos malo pa pun vek.
To je kao zajednica naroda pred prvi svetski rat. Potpuno izgubila smisao...
 
Ajd ne lupetaj. Sami Rusi su nam govorili da potpišemo Rambuje te nesrećne 1999.godine.
Sami Rusi nam sada govore da ne traže ništa od nas znajući u kakvoj smo situaciji i neće se ljutiti sve i da im Srbija uvede sankcije.
Tako da obuzdajte se pliz.
Pokušao sam da shvvatim kakav si ti mentalni sklop i ukapirao sam da ćeš prihvatiti i obaveznu vakcinaciju protiv covida.
 
To je kao zajednica naroda pred prvi svetski rat. Potpuno izgubila smisao...
e to si lepo primetio.

Mozda nama i ne gine neki novi mega svetski rat, da se vratimo malo na prave ljudske vrednosti, kao kad su posle 2 svetska rata u nekoliko decenija sve zivo ispreturali, dok se nije doslo do (ponovnog) zakljucka - pa to smo umesto sto smo se poubijali mogli i nekako mirno ljudski i dogovorom da resimo kao posle 2sv rata, pa smo malo tu i tamo ratovali ali ne na veliko.

Mozda sad polako shvatamo kako je bilo osecanje pre 1svr i pre 2svr - uvek sam se pitao, sta je sa tim svim ljudima koji idu da ubijaju druge da bi nekako bili 'u pravu', ovaj bes i nabijenost, to je verovatno to. Tako je bilo i za vreme raspada juge - strah i bes. Sad je isto ali na mnogo vece dimenzije. Jos uvek nas ne pogadja bas licno, ali verovatno da bi mnogi rado propucali po nekom drugom.
 
Strasno me brine ovaj slogan Slobe Vucica - Stabilnost. Mir. Frizider.

Po teoriji reklame (moja licna teorija) koja kaze uvek se reklamira ono sto zapravo niti jeste niti ikad moze da bude; nalazim da nam nadolazi vreme velike nestabilnosti, a ni mira nece biti ni za lek. A verovatno ni njega nece biti, hocu reci frizidera. Zivi bili pa videli.

ispada da ja tu nesto mracim, a iskreno, radije bi se izlezavao na nekoj livadi pod suncem, bezbrizno i opusteno.
 
Radule je nekako naglo skrenuo udesno i verovao sam da ako već mora da se pravi neka šira koalicija sa nekim desničarima,a očigledno da mora Srbija je većinski desničarska,onda bolje da to bude Radule koji ako ništa neće sa režimom u koaliciju a sa ovima koji vise po pro režimskim medijima nikad ne znaš

Ne mogu da znam, to je sigurno. Ima tu jos nekih pokreta koliko vidim sa kime se uortacio (ne znam nista o njima, osim poneke javne izjave kandidata za predsednika). Nisu mi sasvim jasni, mislim da treba da se nekako organizuju da budu jasniji, i da gadjaju malo siru populaciju. Mogu samo da verujem da ako nameravaju da ostanu na politickoj sceni, da bi morali da budu malo koherentniji onako zajednicki. Mozda ce da rastu jos i da traze strategiju. On, na primer, je prilicno jasan, u nekim intervjuima baca akcenat na IT industriju (sto je normalno jer je po struci elektro-tehnicar/programer) i na skolstvo u nekim domenima, pa i na uredjenje drzave, izbora, sistema itd.. Jedino sto je to malo suvise ogranicena populacija za poruku. Ne bi meni uopste smetalo da pogura mozda bas tu neku intelektualnu, strucnu, akademsku stranu, i da tu dovuce neke glasove, pa da predje cenzus. Ne znam koliko je 1% glasova mislim u ljudima, ali nije to neka prevelika brojka. Jednostavno izgledali su mi nespremni za izbore, kao da ih je neko iznenadio, pa su se tu zatekli a nisu se dogovorili medjusobno jos kako da izadju pred javnost. Drugo Radule ima tendenciju da objasnjava stvari kao da drzi predavanje, meni to ne smeta, ima covek puno toga da kaze, ali racunam da mnogima mozda smeta - sta ti tu ima da mi pametujes? On to verovatno objasnjava zato sto misli da tako treba verovatno iz najboljih namera da priblizi ideju. Ali to nije bitno, nije to cas iz politicke nauke, to je predizborna kampanja, slusas sta ljudi zele da im se kaze i to im kazes. A to bas nisam nesto mnogo cuo od njih. Ali bogami od ove ekstremnije desnice jesam. Mnogo su bili vise samouvereni, ukljucili su nekoliko znacajnih tema (poljoprivreda, generalna ekonomija, odnosi sa rusijom, tradicionalne vrednosti, stabilnu prisutnost u politici) i eto rezultata - kupili su nekog zbog rusa, nekog zbog potencijalnog kralja, nekog seljaka, nekog privrednika. Mica je zarila i palila, nije se libila da opravi neke druge i to mnogo poznatije kandidate. Bosko je mi bio za njega kako ga se secam neuobicajeno umeren, ali poznat mi je od ranije kao otporan igrac. I to da je poznat se racuna u neke glasove. Dakle, to je bilo dovoljno da se predje cenzus. Radule mora da se prelista zasto su prosli tako kako su prosli. Verovatno da su mogli, ali nisu. O Slobi Vucicu da ne pricamo, pozdravio ga Gebels.... trovanje cak i iz frizidera. Fasciniran sam i time da je Dacic skupio neke silne nove glasove. Mislio sam da je komunizam u ovoj drzavi mrtav. Mozda gresim. Dacic je delovao vrlo u stilu starih komunista. Ima i to neki svojevrstan sharm - nesto kao novi retro...
 
Poslednja izmena:

Back
Top