27E
Legenda
- Poruka
- 52.561
DRAMA porodice Vujović u Ulici Džordža Vašingtona 2 počela je u petak oko 11 časova i 30 minuta. Marija Vujović (31) polila se benzinom i zapretila da će se zapaliti kada su sudski izvršitelji započeli proceduru prinudnog iseljenja njene petočlane porodice iz stana na drugom spratu. Njenoj majci Nadeždi je tom prilikom pozlilo i odvedena je u Urgentni centar, gde je zadržana na daljim ispitivanjima.
Vujovići su u četvrtak, 19. maja, zazidali vrata od stana, u kome je ostala Marija jer su pretpostavili da bi moglo doći do, kako tvrde, izvršenja koje nije po zakonu. Marija će ostati "zazidana" u stanu sve dok se pred sudom ne završe postupci koji se vode u vezi sa vlasništvom. Naime, stan u kome žive je predmet spora sa izvesnim Jovanom Kolarcem, kome su Vujovići dugovali određenu svotu novca. On je, po rečima advokata porodice Vujović, na osnovu nezakonito sklopljenog kupoprodajnog ugovora prodao stan kako bi naplatio dug, a sud je doneo odluku o iseljenju.
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:331312-Beograd-Pretila-samospaljivanjem-zbog-iseljenja
brojni su primeri zadnju godinu kako se valsnici prinudno iseljavaju iz stanova i sa placeva u bgdu, verujem i u ostalim delovima srbije
mene zanima mehanizam otimanja.
u ovom slucaju, posto je vec dospeo da `izvrsenja, treba ispitati sve i svasta.
1. ima li onaj kome duguju pare pravo da proda stan? prodaja dugova na osnovu ugovora izmadju dve strane je neustavna, koliko se ja razumem
2. kako je novopeceni vlasnik sporne imovine uspeo da dobije na sudu nesto sto se inace ne dobija?
3. ko mu je advokat?
4. ispitati poslovanje novopecenog vlasnika sporne imovine - sigurno mu nije prvi put
4. ispitati rad advokata novopecenog vlasnika sporne imovine - sigurno mu nije prvi put
5 ispitati presude sudije koji se usudio ovo da presudi u korist novopecenog vlasnika sporne imovine - sigurno mu nije prvi put
niz toga moze ovde da se proveri i da se lako stvori slika desavanja u bgdu i ugrozenosti obicnog gradjanina mafojaskim prevarama i shemama.
ocigledno je da je posle proslih izbora bila velika greska u srbiji ostaviti prethodne opstinske vlasti jos jedan mandat. njihovo uskladjeno dejstvo sa kontroverznim biznismenima se vise ni ne krije
Vujovići su u četvrtak, 19. maja, zazidali vrata od stana, u kome je ostala Marija jer su pretpostavili da bi moglo doći do, kako tvrde, izvršenja koje nije po zakonu. Marija će ostati "zazidana" u stanu sve dok se pred sudom ne završe postupci koji se vode u vezi sa vlasništvom. Naime, stan u kome žive je predmet spora sa izvesnim Jovanom Kolarcem, kome su Vujovići dugovali određenu svotu novca. On je, po rečima advokata porodice Vujović, na osnovu nezakonito sklopljenog kupoprodajnog ugovora prodao stan kako bi naplatio dug, a sud je doneo odluku o iseljenju.
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:331312-Beograd-Pretila-samospaljivanjem-zbog-iseljenja
brojni su primeri zadnju godinu kako se valsnici prinudno iseljavaju iz stanova i sa placeva u bgdu, verujem i u ostalim delovima srbije
mene zanima mehanizam otimanja.
u ovom slucaju, posto je vec dospeo da `izvrsenja, treba ispitati sve i svasta.
1. ima li onaj kome duguju pare pravo da proda stan? prodaja dugova na osnovu ugovora izmadju dve strane je neustavna, koliko se ja razumem
2. kako je novopeceni vlasnik sporne imovine uspeo da dobije na sudu nesto sto se inace ne dobija?
3. ko mu je advokat?
4. ispitati poslovanje novopecenog vlasnika sporne imovine - sigurno mu nije prvi put
4. ispitati rad advokata novopecenog vlasnika sporne imovine - sigurno mu nije prvi put
5 ispitati presude sudije koji se usudio ovo da presudi u korist novopecenog vlasnika sporne imovine - sigurno mu nije prvi put
niz toga moze ovde da se proveri i da se lako stvori slika desavanja u bgdu i ugrozenosti obicnog gradjanina mafojaskim prevarama i shemama.
ocigledno je da je posle proslih izbora bila velika greska u srbiji ostaviti prethodne opstinske vlasti jos jedan mandat. njihovo uskladjeno dejstvo sa kontroverznim biznismenima se vise ni ne krije