GLADOVANJE SAMO NA VODI....

daco9633

Elita
Banovan
Poruka
15.915
Forumas pita za gladovanje ako pije samo vodu , kakve čorbice pominješ. Ko je narodu napunio glavu da je šećer
štetan , nije štetan ni beli a kamoli žuti , ali šećer je hrana mozgu i mozak kad je kriza traži brz unos šećera
a ne razgradnju ugljenih hidrata.
Secer vestacki je stetan jako i unistava imunitet. Secer iz voca npr je jako zdrav i unapredjuje zdravlje.

gost 420053

Domaćin
Poruka
4.953
Ja nisam gladovao zbog dijete , niti debljine , nego zato sto sam hteo da se u tome oprobam .
I napisao sam, da sam pio samo obicnu vodu , jeo jednu onu klot kiflicu za dorucak ,
nosio kesicu soli po potrebi i naravno kockice secera. Bez ikakvih suplemenata, vitamina , vocki ..
Prvih sedam dana je apsolutno tesko , em velika glad em klonulost , em nedosatak snage , ali posle sedam dana
to se umanji i tako sam proveo ukupno trideset dana , Ne bih imao snage da to ponovim.

daco9633

Elita
Banovan
Poruka
15.915
У чему је разлика између природног и вештачког шећера?
Prirodni secer iz voca dolazi uz vlakna, vitamine, minerale, i on se sporo razlaze u organizmu i postepeno daje energiju. Nije stetan jer je prirodan. Vestacki se brzo razlaze i daje odmah energiju na jako kratke staze, pritom je jako stetan jer unistava bela krvna zrnca u organizmu.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.065
Prirodni secer iz voca dolazi uz vlakna, vitamine, minerale, i on se sporo razlaze u organizmu i postepeno daje energiju. Nije stetan jer je prirodan. Vestacki se brzo razlaze i daje odmah energiju na jako kratke staze, pritom je jako stetan jer unistava bela krvna zrnca u organizmu.
Ти говориш о фруктози, која има глихемијски индекс 20 ако се добро сећам, док гкукоза има 100, дакле и без влакан фруктоза или воћни шећер спорије улази у систем.
Али то не значи да је глукоза вештачка, то је исто шећер, и он, пошто брзо улази у крв има своје погодности, на пример после тешког тренига са оптерећењем ништа није боље него узети управо глукозу, јер тада директно иде у депое гликогена у мишићима.
Такође, после доброг јела влакна узета у оброку ће успорити апсорпцију гкукозе, дакле колач после јела није ништа страшно, наравно, битан је укупан калоријски унос.

daco9633

Elita
Banovan
Poruka
15.915
Ти говориш о фруктози, која има глихемијски индекс 20 ако се добро сећам, док гкукоза има 100, дакле и без влакан фруктоза или воћни шећер спорије улази у систем.
Али то не значи да је глукоза вештачка, то је исто шећер, и он, пошто брзо улази у крв има своје погодности, на пример после тешког тренига са оптерећењем ништа није боље него узети управо глукозу, јер тада директно иде у депое гликогена у мишићима.
Такође, после доброг јела влакна узета у оброку ће успорити апсорпцију гкукозе, дакле колач после јела није ништа страшно, наравно, битан је укупан калоријски унос.
Strasno je jer jako lose utice na imuni sistem.

BoškoSRB

Početnik
Poruka
7
Gladovanje je nesto najbolje sto mozete uraditi za svoje zdravlje ...posle odprilike 12 sati se u telu pokrece metabolicki proces autofagija,telo krece da jede samo sebe a prvo unistava bolesne celije,tumore itd.Ipak sedam dana bez hrane je mislim previse ali povremeno gladovanje od par dana je za svaku preporuku.
Sada je vreme posta pa probajte videcete kakvu cete energiju i fizicku i duhovnu dobiti..

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.