gitarski efekti

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
treba mi negde lepo objasnjeno kako se (mehanicki) pravi koji efekat, od onih osnovnih, distorzija, wah, tremolo, eho i tako ti.
Znaci - kako se sta povzuje i kako se menja zvuk (znaci i kompletna fizika koja ide uz to)
za rad iz informatike. pogadjate sta pravim :)
 
samo prostije stvari :D
zavisi koliko je prost.

pazi treba da kompletnu elektriku simuliram u programu. znaci treba mi lepo sve kako radi i kako modulira zvuk da bih mogao da uradim model
 
Ja to brate otprilike. Ako hocu Guns 'n' roses efekat, ukljucim boost i odvrnem gain tako da mi se trese stan. Ako hoces da sviras samo riff-ove, ja tada odvrnem bass, a ako hocu da mi odzvanja u pozadini, onda termolo... Hocu da kupim wah-wah pedal...
 
skrobi90:
Ja to brate otprilike. Ako hocu Guns 'n' roses efekat, ukljucim boost i odvrnem gain tako da mi se trese stan. Ako hoces da sviras samo riff-ove, ja tada odvrnem bass, a ako hocu da mi odzvanja u pozadini, onda termolo... Hocu da kupim wah-wah pedal...

Obavezno uzmi Cry Baby wah...najbolji je...a i Slash ga koristi zasebno i ako ima integrisan wah na onoj zveri od procesora...;)
 
Dont_Break_The_Oath:
A sto moras da sviras na takav nacin, zar nemas svoj sopstveni stil?

Oath, hajde ne palamudi! 8-) Dečko hoće da kupi dobar wah i kupiće ga, Košta nešto više od 100eur.
Što, kao da tvoj Yngwie ne koristi BOSS-ove pedale?!
Moraš bre čoveče ponekad da obojiš zvuk. Mada, najlepše je kad uzmeš klasičnu gitaru, pa kad osetiš te vibracije na stomaku....eh.... :)
 
Dont_Break_The_Oath:
Opet ponavljam: cemu gitarski efekti? Magija i moc jeste u prstima, a onaj kome nije dovljna samo distorzija da bi izvukao sve neophodno ne treba ni da svira. (osim za studijska snimanja)

Po tebi efekti ne bi trebali da postoje, bez obzira sto 99,999 procenata gitarista koji sviraju elektricnu gitaru koriste efekte...smesno :)
 
levrone:
Oath, hajde ne palamudi! 8-) Dečko hoće da kupi dobar wah i kupiće ga, Košta nešto više od 100eur.
Što, kao da tvoj Yngwie ne koristi BOSS-ove pedale?!
Moraš bre čoveče ponekad da obojiš zvuk. Mada, najlepše je kad uzmeš klasičnu gitaru, pa kad osetiš te vibracije na stomaku....eh.... :)
For God's sake, kolko puta!!! Ja sam a girl. Ok? Aleksandra! Jel tako bolje? Nadimak je zbog glupog prezimena! :x
 
Peruzzi:
treba mi negde lepo objasnjeno kako se (mehanicki) pravi koji efekat, od onih osnovnih, distorzija, wah, tremolo, eho i tako ti.
Znaci - kako se sta povzuje i kako se menja zvuk (znaci i kompletna fizika koja ide uz to)
za rad iz informatike. pogadjate sta pravim :)

A da pogledaš na http://www.radioklub.co.yu/

Oni u svojim paketima imaju nekoliko efekata...Imaju i knjige o konstrukciji raznih elektronskih spravica. Tu se negde nalaze i efekti. Pa pogledaj.
 
levrone:
Oath, hajde ne palamudi! 8-) Dečko hoće da kupi dobar wah i kupiće ga, Košta nešto više od 100eur.
Što, kao da tvoj Yngwie ne koristi BOSS-ove pedale?!
Moraš bre čoveče ponekad da obojiš zvuk. Mada, najlepše je kad uzmeš klasičnu gitaru, pa kad osetiš te vibracije na stomaku....eh.... :)

Moj Yngwie???

Izvini, ja iskreno jako volim Malmsteena, ali mnogo vise volim Michael Schenkera koji osim distorzije nikada nista i ne koristi.
Ja priznajem da je procesor i sva propratna oprema neophodna prilikom snimanja albuma, ali stil sviranja nikako ne sme da ima tehicku pozadinu iza sebe osim u obliku distorzije.
Kakvi su to gitaristi za koje masina odradjuje pola posla?
 
skrobi90:
Pa... Za pocetak u bendu bismo svirali nesto poznato kao npr. Peppersi ili Guns 'n' roses. Ne mogu odmah ja da stvaram svoje pesme. Prvo moram da nadjem kakvu vrstu muzike bih svirala (rock).

Ja bih ti savetovao stari Judas Priest (do "Point Of Entry" albuma), jer je dosta poucno svirati sve one prelepe melodije Tipton-Downing dueta.
Takodje i nezaobilazne Led Zeppelin. Mislim da ces imato mnogo drugaciji pristup gitari ako si pod uticajem Pagea, ili Judas Priest gitarista nego Gunsa ili Peppersa.
Mnogo je kompleksniji, temeljniji pristup.

Ovo ti je barem savet iz tradicionalne hard & heavy skole gitare.
 
Hesse:
Po tebi efekti ne bi trebali da postoje, bez obzira sto 99,999 procenata gitarista koji sviraju elektricnu gitaru koriste efekte...smesno :)

Hesse, ne mislim da ne treba da postoje, treba i te kako, ali u slobodnom svakodnevnom sviranju kada se unapredjuje stil sviranja, ipak je onda sva magija u prstima.
I ja licno koristim efekte ako radim nesto studijski, ako snimam, ali mi samo jako smeta sto je takva vrsta tehnologije presla sve granice i bukvalno zamenila umece sviranja.
 
skrobi90:
For God's sake, kolko puta!!! Ja sam a girl. Ok? Aleksandra! Jel tako bolje? Nadimak je zbog glupog prezimena! :x

Aleksandra, izvini molim te!!! :oops: Obično se mi muški ovde prepucavamo pa sam zato odma' rek'o.....
Cry baby je odlična pedala, što je i razlog da je koriste gore navedeni gitaristi. Ako si već odlučila da kupuješ pedale (ako si već spremila kintu :D ), uzmi najbolje!!! Nemoj da uzimaš one procesore na kojima imaš pitaj k**** kol'ko vrsta distorzija, koruse, flendžere,... jer ta distorzija, vah i ostalo neće nikad biti kao kad je kupiš kao posebnu pedalu. Gledaj da ne kupiš digitalne jer isto tako nikad neće biti tako dobre kao analogne pedale!!! Imaš dobru gitaru, ali kad je prikačiš na dig. procesor svaka gitara zvuči skoro isto!!! Stvar je u tome koliko si spremna para da daš za dobar zvuk, npr. dobar procesor (BOSS) košta nekih 300eur, dok pedale posebno koštaju npr. distorzija 70eur, dobar korus 150eur, dilej 140eur,....sve u svemu daleko više. Ali prvo isprobaj opremu pa se onda odluči. Nemoj da ti prodavci ispredaju neke priče, svašta može od njih da se čuje.
BOSS-ove pedale su vrhunske, evo baš sam i ja spremio kintu da kupim neke pedale, između ostalog i cry baby. Znam jednu prodavnicu u Beogradu gde bih našao sve što mi treba.

...

pogledaj na www.bossus.com , tamo ćeš moći da čuješ kako koja pedala zvuči.
 
Dont_Break_The_Oath:
Moj Yngwie???

Izvini, ja iskreno jako volim Malmsteena, ali mnogo vise volim Michael Schenkera koji osim distorzije nikada nista i ne koristi.
Ja priznajem da je procesor i sva propratna oprema neophodna prilikom snimanja albuma, ali stil sviranja nikako ne sme da ima tehicku pozadinu iza sebe osim u obliku distorzije.
Kakvi su to gitaristi za koje masina odradjuje pola posla?

Brate, ti se onda baci na klasičnu gitaru!!! Tu će ti korišćenje bilo kakvih efekata biti onemogućeno. 8-)
Ja prosto obožavam korus, ali ako hoću da se izdrkavam na gitari, potrebna mi je distorzija.
Satriani koristi samo distorziju, korus, vah vah i neki njegov efekat koji koristi samo kod nekih pesama sa ...onog albuma (devil's slide, until web say goodbye, borg sex,...)
Ipak, nešto mora da koristi.
Nama je izgleda dosadno kad se na ovim forumima ne prepiremo. :D Čak i ako misliš isto, moraš da počneš da kontraš. Ja čisto sumnjam da ti imaš išta protiv efekata, nego eto, moraš da kontraš!!! :D
Tako i ja. Čim sam primetio da si se napržio na Ivanu, morao sam da počnem da kenjam!!! :D jbg
 

Back
Top