Gitaristi,Di Marzio vs. Seymour Duncan

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Gitaristi sta je bolje uzeti i koji tacno vi preferirate???
I koji moze da se pohvali da moze us pomoc njega da se dobije sto vise boja zvuka???Tj.koji magnet po vama se moze iskoristiti za dobijanje sirokog spektra zvuka???
Blek,death i ti stilovi sa drop stimom ne ne interesuju pa ne morate da navodite magnete koji daju takve boje.....
 
Odi na muzicki forum tamo ima hrpa gitarista koji svi imaju svoja iskustva , mozda ovde niko nije menjao magnete.
Ja sam menjao stavio sam 2xHS-3 u bridge i neck strata,i zvuk je malo izgubio onaj staklasti zvuk (sterilniji je) ali je cistiji , i cini mi se da moze da podrzi vise stilova.UOPSTE ne zuji , krene malo tek kad se natrpaju kila distorzije , ali mislim da je to pojacalo ,i malo je tamniji magnet od standardnih mexickih i ima bas slab output(slab magnet ):mrgreen:
:D
 
Seymour Duncan ako su hambakeri u pitanju, singlovi fender.... :) diMarzio ima par mojih drugara i nisu bas za mene (sto ne znaci da nisu za tebe)...

I ja sam cuo da pravi "gitarski sladokusci" koriste sejmor dankan a dimarcio je vise kako bih rekao komercijala i vise ih oriste klinci jer misle da ce da im da veci gain,jaci zvuk bla bla

I da prvenstveno sam mislio na hambakere pogotovo za bridz


A sta mislis o Evolution dimarzio za bridz???Kakva li muzika moze da se svira sve sa njim.Znam da je najbolji za sviranje Steve Vaia i Whitesnake-a Fool for your lovin(verzija sa Steve Vaijem) ali kako bi se pokazao za ostalu muziku???Npr domaci rock
 
I ja sam cuo da pravi "gitarski sladokusci" koriste sejmor dankan a dimarcio je vise kako bih rekao komercijala i vise ih oriste klinci jer misle da ce da im da veci gain,jaci zvuk bla bla

I da prvenstveno sam mislio na hambakere pogotovo za bridz


A sta mislis o Evolution dimarzio za bridz???Kakva li muzika moze da se svira sve sa njim.Znam da je najbolji za sviranje Steve Vaia i Whitesnake-a Fool for your lovin(verzija sa Steve Vaijem) ali kako bi se pokazao za ostalu muziku???Npr domaci rock

ma za domaci rock ne treba ni da menjas magnete;) dimarzio evo je super magnet, ima drug u jacksonu, moze da svira rock,hard rock,heavy metal...Ima i DImarzio svoje fanove,nije to za samo za klince itd....ono zasto ja volim seymour duncan,je da se tako izrazim,malo su mi "jednostavniji",siroviji...a ja to volim, vise volim neki crunch ili zvuk fuzz face-a od nabrijane distorzije, vise volim clean koji na momente prelazi u crunch,nego onaj sterilni clean bez i jednog suma itd....i mislim da za to sto meni treba bolje zvuce seymour duncan,,,,
inace od njih sam svirao jeff beck magnet, sh4 ili kako je vec oznaka i '59...pearly gates jos nisam imao prilike da probam (jer su skupi k'o djavo),ali nadam se da hocu,pa kad skupim dovoljno novaca da stavim u gitaru....
 
ok a recimo da izvadis ibanezove INF magnete i stavis bridz evolution....Kakva je tacno promena zvuka????Posto imam jednog starog ibaneza japanca staro drvo pa se pitam dal vredi ulagati u njega i stavljati dobre magnete il da stekam kintu za jem (al ko zna kad cu da ga kupim).Inace imam ibanez blazer custom made japan 80ih

Hvala na odgovorima
 
I ja sam cuo da pravi "gitarski sladokusci" koriste sejmor dankan a dimarcio je vise kako bih rekao komercijala i vise ih koriste klinci jer misle da ce da im da veci gain,jaci zvuk bla bla
I da prvenstveno sam mislio na hambakere pogotovo za bridz

A sta mislis o Evolution dimarzio za bridz???Kakva li muzika moze da se svira sve sa njim.Znam da je najbolji za sviranje Steve Vaia i Whitesnake-a Fool for your lovin(verzija sa Steve Vaijem) ali kako bi se pokazao za ostalu muziku???Npr domaci rock

Lose si cuo majstore:eek:Naravno nikada neces moci da se otreses pomodarstva i nalozenih klinaca ali boze moj pa njih ce uvek biti,a krseva ima bukvalno u svemu.Savijaju se kako vetar duva,danas jedno sutra drugo.DM komercijala,pa ako bi smo gledali koliko ljudi ispiraju usta kude ili hvale ni SM sudeci po tome ne bi bili nista bolji,zar ne?!? :per: By the way poenta dobrih magneta i jeste da steknes neke dodatne prednosti i kvalitete u zvuku ali ako su bekriji talenat,tehnika i djitra sranye DZABA mu sve to dodje rodjace.Pa necine dobrog gitaristu samo magneti yebi ga,zar ne?
Sve je stvar ukusa,a ukusi su razliciti.Veruj mi, meni DM rade posao za sve,naravno i sama djitra igra dosta. DM gazi i melje,naravno sve je stvar ukusa.S druge strane kvalitet uvek kosta,a i u zavisnosti od onoga sto covek preferira svako ce ti savetovati da uzmes ono sto se njemu svidja.Na kraju ces i pored svega ipak sam odabrati soluciju koja tebi najbolje odgovara.Yebi ga,danas imas i Audi Q7,a ista firma jos uvek prozivodi i Audi 3 :per:
picture.php

Meni se moja"komercijala" svida i nemam je nameru menjati.
Nego da si ti meni ziv i zdrav i samo nek se gruva majstore:ok:
 
Lose si cuo majstore:eek:Naravno nikada neces moci da se otreses pomodarstva i nalozenih klinaca ali boze moj pa njih ce uvek biti,a krseva ima bukvalno u svemu.Savijaju se kako vetar duva,danas jedno sutra drugo.DM komercijala,pa ako bi smo gledali koliko ljudi ispiraju usta kude ili hvale ni SM sudeci po tome ne bi bili nista bolji,zar ne?!? :per: By the way poenta dobrih magneta i jeste da steknes neke dodatne prednosti i kvalitete u zvuku ali ako su bekriji talenat,tehnika i djitra sranye DZABA mu sve to dodje rodjace.Pa necine dobrog gitaristu samo magneti yebi ga,zar ne?
Sve je stvar ukusa,a ukusi su razliciti.Veruj mi, meni DM rade posao za sve,naravno i sama djitra igra dosta. DM gazi i melje,naravno sve je stvar ukusa.S druge strane kvalitet uvek kosta,a i u zavisnosti od onoga sto covek preferira svako ce ti savetovati da uzmes ono sto se njemu svidja.Na kraju ces i pored svega ipak sam odabrati soluciju koja tebi najbolje odgovara.Yebi ga,danas imas i Audi Q7,a ista firma jos uvek prozivodi i Audi 3 :per:
picture.php

Meni se moja"komercijala" svida i nemam je nameru menjati.
Nego da si ti meni ziv i zdrav i samo nek se gruva majstore:ok:



Hvala....
Ma ja zato i pitao,jer kako da izaberes koji ti odgovara?Nije to gitara pa uzmes probas i kazes kupujem/ne kupujem
Magnete moras da ugradjujes i da se zezas pa tek da vidis kako ce da reaguju sa tvojom gitarom......
A ima ih mali milion.....Tako da hteo sam da vidim sta ko koristi i kakav zvuk je dobio....
Jer svako ima drugaicu gitaru i pojacalo pa kupovina bilo kog magneta dodje kao macka u dzaku
 
Hvala....
Ma ja zato i pitao,jer kako da izaberes koji ti odgovara?Nije to gitara pa uzmes probas i kazes kupujem/ne kupujem
Magnete moras da ugradjujes i da se zezas pa tek da vidis kako ce da reaguju sa tvojom gitarom......
A ima ih mali milion.....Tako da hteo sam da vidim sta ko koristi i kakav zvuk je dobio....
Jer svako ima drugaicu gitaru i pojacalo pa kupovina bilo kog magneta dodje kao macka u dzaku

Ne znam da li je to jos uvek slucaj ali na SD sajtu je bilo moguce poslusati svaki magnet iz asortimana.
Jos bolje je sto sto se na osnovu unesenog tipa drveta, konfiguracije magneta i vrste muzike dobijala
preporucena kombinacija tj. vise njih. Naravno, tesko da bi takva kombinacija zvucala identicno na tvojoj
gitari ali bi verovatno bilo priblizno, a i ne bi ti se desilo da kupis magnete koji jednostavno ne idu zajedno.
 

Back
Top