Quantcast

Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

n00ne

Početnik
Poruka
16
dr:
Naravno da ne, ciklus pocinje- zasto bi uzimala pilulu za dan posle?

Kao prvo, hvala ti na brzom odgovoru :)

Jel ne postoji mogucnost, i pored toga sto pocinje ciklus, da nastane oplodnja?
Znam ja da teoretski ne bi trebalo da se to desi...ali ipak zelim da pitam...
Mnoge devojke su ostale u drugom stanju bash na ovakav nacin, pa se zato mislim dali bi bilo pametno da uzmem pilulu ili nije potrebno da se uopste igram stime?

AngelOnYourShoulder

Primećen član
Poruka
522
Jutros sam imala rizican odnos sa deckom i nisam sigurna da li sam zatrudnela...
Pretpostavljam da su mi neplodni dani jer mi se menstruacija zavrsila 1. a sada je 7.Da li uopste postoji verovatnoca da sam zatrudnela?
Do kada najkasnije deluju pilule "za dan posle" i koliko je bezbedno njihovo uzimanje?

dr

Poznat
Poruka
9.753
Nazalost ne, kazem to zato sto se njegova upotreba kod nasih devojaka jako zloupotrebljava.
Imas da ga kupis u svakoj apoteci.
Ubuduce vodi racuna o kontracepciji da ne bi morala da opet posezes za o vim pilulama.

n00ne

Početnik
Poruka
16
Posto mi je ginekolog otsutan na neko vreme, ja sam se konsultirala sa lekara opshte prakse i rekao mi je da, posto je bio dan pre ciklusa, nemam potrebu od pilulu i da su to bili neplodni dani.
Ali ja sam josh uvek u frku :( zato sto znam devojke koje su i na ovakav nachin ostali u drugom stanju. Ako vec treba da se preuzme nesto...onda imam josh samo jedan dan vremena....i stvarno ne znam sta da radim :( Pa zato vam dr pishem jos jedan put kako bi me posavetovala (a i malo umirila)...dali, iako evo od danas mi pochinje obilno krvarenje, imam razlog za brigu?

JGM3

Početnik
Poruka
1
Moja sestra je u braku skoro 2 godine. Imala je 2 spontana pobacaja, a sada joj test za plodne/neplodne dane MAYBE BABY pokazuje da su joj plodni dani za vreme menstrualnog ciklusa. Da li je to normalnoi sta joj preporucujete? Nije imala vremena da ide kod lekara. unapred hvala!

doloresBG

Početnik
Poruka
4
Jedno pitanje za dr.
Merila sam progesteron 21. dana ciklusa (napominjem da su mi ciklusi razlicitog trajanja) i on je pokazao vrednost koja izlazi iz opsega predvidjenog u toj laboratoriji. Naime, vrednost hormona iz moje krvi je iznosila 19,3 dok je gornja granica referentnih vrednosti iznosila 15,9.
Svesna sam da u lutealnoj fazi progesteron treba da ima povisen nivo, ali cega bi mogao da bude pokazatelj nivo veci od referentnog?

zogo22

Početnik
Poruka
46
Zavisi koja bakterija.Kako ne utice npr.eserihija?Zasto onda radimo briseve i muskarci spermokulture.Ja se lecim od steriliteta 4,5god. i svaki ginekolog(promenila sam ih par) to je prvo i osnovno sto ti traze jer kako mozes ostati trudan ako imas bakteriju koja je na ulazu i jede spermu.Postoje bakterije koje su "dobre'' npr.laktobacili ali ipak mislim da bakterije i te kako uticu na zacece.Kandida je gljivica koja se moze javiti u trudnoci ali bakterija je nesto sasvim drugo.

Gvendy

Obećava
Poruka
59
Zavisi koja bakterija.Kako ne utice npr.eserihija?Zasto onda radimo briseve i muskarci spermokulture.Ja se lecim od steriliteta 4,5god. i svaki ginekolog(promenila sam ih par) to je prvo i osnovno sto ti traze jer kako mozes ostati trudan ako imas bakteriju koja je na ulazu i jede spermu.Postoje bakterije koje su "dobre'' npr.laktobacili ali ipak mislim da bakterije i te kako uticu na zacece.Kandida je gljivica koja se moze javiti u trudnoci ali bakterija je nesto sasvim drugo.

Mi koji se lecimo od steriliteta, na nas sve utice. Moja snaja je sa ureaplazmom i jos nekom bakterijom ostala u drugom stanju na " jedan " i znam ih dosta koje su ostale u drugom stanju a onda lecile bakteriju, izmedju ostalih i eserihiju.
Bakterije su opasne da ne dodje do spontanog a svakako si u pravu da postoje bakterije koje su opasne i za spermogram kao sto je, cini mi se, stafilo albus od koje se lecio moj prijatelj. Govorimo u globalu.

eli84

Početnik
Poruka
12
Moze li neko da mi kaze koliko trenutno kosta uklanjanje kondiloma laserom?
Opet mi se vratio stari problem i sad pravim jos veci problem sebi u glavi nego prvi put. Mislila sam da sam sa tim zavrsila za vjek i vjekov. :sad: :sad: :sad:

Lidija99

Početnik
Poruka
9
Postovani,imam 47 god i vec skoro godinu dana imam "menstruacije" koje su bez boje tj kao voda.Napominjem da imam i normalne menstruacije ali ne vise onako redovne kao ranije vec ponekad normalne, ponekad obimne, ponekad kao usirela krv tj nisu tecne a izmedju stalno mokar ves. Napominjem da je tecnost potpuno bezbojna i bez mirisa i nije sluzava i nije urin. Stalno je prisutno vlazenje, s tim sto svremena na vreme je toliko obimno da moram da koristim ulozak kao i pri normalnoj menstruaciji. Napominjem da imam visak kg i to dosta oko 70%vihe nego sto bi bilo normalno.Da li neko zna o cemu se radi?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.