Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
draga dr,
da podelim jednu lepu vest sa vama i imam par pitanja.
Ponovo sam u drugom stanju. Ovaj put ( hvala bogu ) trudnocu ce mi voditi doktor, i u bolnici, U ponedeljak imam zakazan prvi pregled. Po mojoj nekoj proceni tada bih trebala da budem tacno 6 nedelja, ali nisam sasvim sigurna jer su mi ciklusi bili prilicno neuredni u poslednje vreme. Ako se ne varam, oko 6. nedelje bi vec moglo da se cuje srce bebe, da li sam u pravu?
I drugo pitanje, imam malo pojacan sekret, sto sam imala i pre mesec dana kad sam bila na "kontroli" u bolnici, ali tada ( a pretpostavljam i sada cu dobiti isti odgovor ) po holandskim doktorima, dok nema crvenila, svraba, peckanaj i sl simtoma sve je OK i ne nalaze za potrebu uopste da uzimaju bris.
Posto se ja sada svega plasim ( nadam se da ce me prodje taj strah sto pre ), zanima me ad li mogu na svoju ruku da stavljam vaginalete kantariona sada, da li to moze nesto da steti i ima li uopste smisla to raditi ?
Hvala unapred, i veliki pozdrav!
Cestitam!:)
Nema smisla, bolje nista ne radi na svoju ruku.
 
Danas sam bila na pregledu i dijagnoza je colpitis,medjutim doktorka smatra da ne treba raditi papa test vec mi je prepisala vaginalete polygynax i da se javim za mesec dana. Inace mom decku su rekli da ima moluske i prepisali mu tecni azot.Ako se ja ne varam moluske su polne bradavice, a ako ih on ima imam ih sigurno i ja. Njemu se to pojavilo nakon odnosa sa mnom, tako da verujem da sam ih ja prenela, ali nemam nikakvih simptoma. Uglavnom pitanje je sledece: da li da koristim vaginalete ili da zatrazim jos necije misljenje i uradim test na drugom mestu?

Papa test ne utvrdjuje uzrocnika infekcije, a sto se tice Molluscum contagiosum , to je virusno oboljenje i nisu polne bradavice ali kod odraslih postoji oblik koji se tretira kao polno prenosiva bolest.Medjutim nacin prenosenja nije tacno utvrdjen i period inkubacije je 3 do 7 nedelja (sto ne znaci da te je decko prevario,cisto da se razumemo ,to se javlja i kod dece i nema veze sa polnim kontaktom).
A sta mislim o vaginaletama 3 u 1 bez uradjene dijagnostike, to stoji u prvom postu na ovoj temi.
 
Pitanje:
Moja drugarica je prilikom seksualnog odnosa iskrvarila,ali pitam se zasto posto joj nije prvi put da ima seks? Moze li mi neko odgovoriti o cemu se radi?

Iskrvarila ili krvarila?
Razlika je drasticna, za ovo prvo je mogla da zavrsi na urgentnom.
Elem, zavisi od toga da li je odnos bio grublji,koji je dan ciklusa, moze biti ovulacija, moze biti promena na glicu materica...moze biti mnogo toga.
 
draga,
juce sam saznala rezultat: hlamidija i ureaplasma pozitivna a micoplasma negativna.
dobili smo terapiju haemomycin 1g i posle 5 dana dovicin 2x1.
U pitanju je dr. Knezevic iz N.fronta i ja joj zaista beskrajno verujem.samo sam sad nesto u bedak upala citajuci sta sve ta hlamidija izaziva.Imala sam abortus pre tacno godinu dana...a sada uskoro planiram trudnocu pa sam se istripovala da necu moci da zatrudnim kad ja to zelim.
ma dobro,
imam par pitanja.
1* Posto mi je dr rekla da naredne tri analize moraju mi biti negativne da bi se konstatovalo izlecenje hlamidije, ali mi nije rekla koliko treba da prodje od popijene terapije do prve kontrole?
2* I reci te mi koje su sve potrebne analize za partnera da bi se i on proverio a ne samo ja.
toliko, hvala unapred, jer me nikad ne izneveris!
 
draga moja, prvo pitanje kod koga ides, mislim na doktora?
ranica ne moze biti na materici vec samo na grlicu.
ja sam radila lasersko.....traje tacno 2 min., apsolutno nista ne boli, imas neki neprijatan osecaj kao da te pune necim, ali nista ne boli garantujem!!!
 
dr:
Papa test ne utvrdjuje uzrocnika infekcije, a sto se tice Molluscum contagiosum , to je virusno oboljenje i nisu polne bradavice ali kod odraslih postoji oblik koji se tretira kao polno prenosiva bolest.Medjutim nacin prenosenja nije tacno utvrdjen i period inkubacije je 3 do 7 nedelja (sto ne znaci da te je decko prevario,cisto da se razumemo ,to se javlja i kod dece i nema veze sa polnim kontaktom).
A sta mislim o vaginaletama 3 u 1 bez uradjene dijagnostike, to stoji u prvom postu na ovoj temi.

Znam da u pitanju nije prevara,ali njemu su se pojavile i bradavice na testisima a doktorka ne zna sta je u pitanju. Ostalo je prskanje azotom i dobio je kremu. Da li u domu zdravlja rade testove na spb ili moram u Dz.Vasingtona u zavod, mislim ako on ima nesto verovatno imam i ja,iako nemam nikakvih simptoma?
 
jA IMAM PROBLEM IMAM 3 GRUPU I DOKTORKA MI JE PREPISALA MACKMIROR 500 RADILA SAM I CERVIKALNI ,MIKOPLAZMU ,I UREAPLAZMU VALJDA SAM DOBRO NAPISALA I REZULTATI SU U PONEDELJAK NEGO IMAM PROBLEM SA KOZOK OKO NOSA VEC 6 GODINA DALI JE MOGUCE DA MI TO IZLAZI ZBOG OVIH GINEKOLOSKIH PROBLEMA JER SAM SVE ISPROBALA KOD SVAKOG DERMATOLOGA DAJTE MI NEKI SAVET
UNAPRED VAM SE ZAHVALJUJEM
 
Pitanje:
Radila sam hormone 2. dana ciklusa i rezultati su sledeci:
FSH = 6.18
LH = 3.53
Prolaktin = 255
Estradiol = 46.7
Pritom sam isla i 9. dan na folikulometriju i ustanovljeno je sledece:
Endometrijum troslojan = 5.5 mm
Levi ovarijum folikul = 14 x 12
Desni ovarijum folikul = 10 x 11
Lekar mi je rekao da su mi jajnici losiji od hormonalnog statusa ( pritom nemam ciste ili nesto ) i da mi je endometrujum lep ali jadan.
Znam da endometrijum ide od 7-14 i da ce do ovulacije biti negde oko 9, pa mi nije jasno sta znaci lep ali jadan endometrijum i bolji hormoni nego jajnici?
da li je mislio lekar da bi sa takvim hormonima morala imati vise folikula i veci endometrijum ili sta?
Pritom da napomenem da imam 37 godina tako da ne spadam u mladuncad
 
dr:
Moram sad ja nesto da pitam, zasto to nisi pitala svog ginekologa?!

Ko kaze da nisam pitala? Jesam, ali nisam dobila nikakav odgovor. U vezi vantelesne je:
receno mi je da bi sa ovakvim hormonima stimulacijom moglo da se dobije 15 jajnih celija, a sa ovakvim jajnicima 7.
poenta je sta znaci, endometrijum lep i jadan i sta to fali u mojim rezultatima endometrijuma. Zato sam i napisala sve rezultate, da cujem i vase misljenje
 
Stvarno ne znam, ja nisam ginekolog nego lekar opste medicine, ovo prevazilazi moja znanja, a i ginekolozi imaju svoje subspecijalizacije te bi odgovor na ovo trebao da da onaj koji se svaki dan bavi vantelesnom oplodnjom.
Nemoj da se ljutis, nisam mislila nista lose kad sam pitala zasto to pitanje nisi postavila svom lekaru prosto-jako je veliki broj pitanja tipa, sta je moj lekar time mislio...?
Dok ne dobijete odgovor ne napustajte ordinaciju, to je jedini savet koji mogu da ti dam.
 
dr:
Stvarno ne znam, ja nisam ginekolog nego lekar opste medicine, ovo prevazilazi moja znanja, a i ginekolozi imaju svoje subspecijalizacije te bi odgovor na ovo trebao da da onaj koji se svaki dan bavi vantelesnom oplodnjom.
Nemoj da se ljutis, nisam mislila nista lose kad sam pitala zasto to pitanje nisi postavila svom lekaru prosto-jako je veliki broj pitanja tipa, sta je moj lekar time mislio...?
Dok ne dobijete odgovor ne napustajte ordinaciju, to je jedini savet koji mogu da ti dam.

Taman posla da se ljutim. Mislila sam da si ginekolog. Nema veze, ja i ovako pretpostavljam da je to da mi razbije iluzije da ce 100 % da bude uspesno iz prve, pa je zato reakcija takva, mada ja te iluzije nemam, ali nije lose da cak iako misle da je sve ok da kazu da nesto fali, jer ce u slucaju neuspeha biti ipak manje razocaranje.
Hvala ti u svakom slucaju.
 
Pre 7 dana sam bila kod ginekologa na redovni eho pregled i sve je bilo ok. Rekao mi je da je endometrijum 13mm, da mi se blizi ciklus i da cu najkasnije za nedelju dana da dobijem (evo vec danas se pojavio sekret tamne boje sto znaci da od danas mi pocinje menstrualni ciklus). Megjutim, ja sam sinoc imala nezasticeni odnos pa se pitam dali da popijem sada odma pilulu za "dan posle" (Levonorgestrel) ili, spored vase misljenje, ne postoji mogucnost da ostanem u drugom stanju ?
Jel ima neko drug ovakvo iskustvo ?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top