ginekolog

Queen_:
Nije, kod mog privatnika je i i dalje fakin gvožđe :?
A najgore je pred porođaj, kad njih 10 dođe da vidi "dokle si stigla", počev od sestre u prolazu, do barem tri babice i dva doktora
jes vala i čistačicu kada sam videla sa onim gumenim rukavicama nakostrešila sam se:p
 
Naravno, ni ja ne volim bas da idem. Mada je jako fina zena, i stvarno se trudi da to iskustvo ucini sto manje neprijatnim. Ali zato ima neki grozni pano iznad kreveta, ono, svi primerci rezultata kolposkopije, pa u koloru,2x2 metra, uvek se trudim da ne pogledam...

E, znam za tu plastiku, jednom su me i time castili, ali na drugom mestu. Meni je bila veca frka, jes da nije hladno, ali kad krene da kvrcka i stenje, samo sam se pitala da li je sve i izaslo napolje...
 
Uh, ja sad minimum jednom mesečno 'širim noge':roll: Sad mi nije ni tako strašno, samo čekam da čujem da kaže - sve je u redu, onda odahnem:-)

Joj, da to (fakin:lol: ) gvožđe, onako hladno:x
a kad uzima bris za papanikolau:shock: Kao da mi grebe sluzokožu iznutra (valjda to i radi:-? ), uh to me baš boli, uvek posle još malo krvarim i hodam kao da sam jahala bure:roll:
E, a to za ultrazvuk što je neko spomenuo, meni je gurao doktor n aekspertni kad sma išla. Ju, skroz sam se zbunila, u jednoj prostoriji se skida, pa treb apreći skroz u drugu gde su aparati. I kaže - skini se skroz. Ja :shock: , reko' sva sreća što je muž sa mnom, ko zna šta ovaj 'oće:lol: Posle sam ukapirala, ali baš mi j ebilo neprijhatno tako se šetkati po ordinaciji , a još ni ne znam šta me čeka, nisamskidala ni pantalone, a kamoli gaće za euz:?
 
Anaksimanda:
Ne znam, meni pregled nikad nije bio nesto strasan,ni bolan...neprijatan da,ali nista nesto bog zna sta...eventualno zaboli kad pritiska po stomaku..Cak i koliko se secam, prvi put je isto bilo skroz ok,van svih mojih ocekivanja i sumnji..:)
I kod mene, isto ovako...
Kada sam prvi put isla na pregled, malo je nedostajalo da padnem u nesvijest od straha... Umalo sam kolabirala, pocela da se rusim, uzas...
Srecom, cika doca je bio divan i moguce da je to odredilo moj kasniji odnos prema ginekoloskim pregledima...
 
anakin:
a jel da to fakin gvozdje kod privatnika od plastike?
razlika je drasticna i izgleda manje morbidno a i za jednokratnu je upotrebu...

Jeste, postoji i plasticni spekulum, ali ima ga i u drzavnim ustanovama. Pregled spekulumom je samo neprijatan , ne bi trebalo da boli.
Bimanuelni pregled ( rukom jedne i sa 2 prsta druge ruke ) je vec neprijatniji ( ako je sve ok ).
 
Ja prosle nedelje prvi put radila papa test i prvi put da mi je bilo neprijatno i pomalo bolno.
i ranije dok sam bila u Jugi uvek me je nerviralo kada moram da pijem svu onu silnu vodu zbog ultrazvuka. Jedva sam cekala da zavrsi pregled da jurnem u wc.
I cini mi se da su muskarci ginekolozi nezniji od zena. Bar je ovaj moj je pravi dzentlmen :p u odnosu na doktorke kod kojih sam ranije isla.
 
pazi ovo!prvi put kad sam otisla kod ginekologa isao je i moj tadasnji decko.danasnji muz,i onako bilo me stah skroz a i sram onako malo!kad sam usla unutra i moj muz jadnicak usao zamnom,medjutim sestra mu je objasnila da saceka napolju!
ginekolog je bio ni manje ni vise nego neki deda sto je otvorio privatnu ordinaciju posle penzije!pregled ko pregled ok u granicama normale.kad sam izasla kze meni moj muz Pa znas nije ni njemu lako!.sto rekoh ja?pa znas on je video od najgore p...ke do najbolje ja mislim da mu se tesko i digne na obicnu!
Posle smo se smejali njegovoj izjavi godinama! :lol:
 
Uf, ja ne volim da idem kod ginekologa. Ne volim ni obican pregled, a tak onaj sa "gvozdjem",
icon_mad.gif
. Sva sam u tripu da cu da se zarazim tim pregledima.
 
ja ako sam nesto primetila, to je da su muskarci ginekolozi fini i nezni!! a zene su Boze sacuvaj--k'o da pregledaju kravu,a ne devojku :?

uuuhh grozim se ..isla bih kod zubara svakog dana, a kod ginekologa moram prvo da se psihicki spremim..
fala Bogu te kratko traje taj bljaaak pregled :?
 
Moja doktorka je baš divna. A i prethodna doktorka je isto bila divna:)
A kod muškarca sma bila samo jednom i iskreno, nešto se ni ne sećam najbolje... Ma, bio je OK verovatno bih se sećala da nije... Nisam srela još grubog ginekologa:? :razz:
 
xpajamacax:
hm.i dalje se uz radi preko stomaka,kako kažeš.
vaginalno se radi u određenim slučajevima,i kada je neophodno.
nikada mi neće biti lako da legnem na onaj ledeni sto.
i tačka.
radije idem kod čika zube....
Ja sam juče bila kod čika zube i danas ovako sva natečena i u bolovima ipak mislim da mi je možda ali možda malo lakše kod ginekologa a možda i nije ??!!! Ma nisam sigurna uopšte!!!!
 
Anaksimanda:
Ne znam, meni pregled nikad nije bio nesto strasan,ni bolan...neprijatan da,ali nista nesto bog zna sta...eventualno zaboli kad pritiska po stomaku..Cak i koliko se secam, prvi put je isto bilo skroz ok,van svih mojih ocekivanja i sumnji..:)


Takodje, nikad nisam imala problema. A UZ ovde (Ljubljana) je uvek unutrasnji, ne znam ni da li iko vise koristi taj sto se radi preko stomaka.
 
Nina2:
A UZ ovde (Ljubljana) je uvek unutrasnji, ne znam ni da li iko vise koristi taj sto se radi preko stomaka.

Naravno da se koristi, u trudnoci se pregled posle 4. meseca vrsi iskljucivo transabdominalnom sondom ( preko stomaka ) .
Nije prevazidjen, niti ce biti -> masina je ista, sonda je ista, samo je pristup drugaciji :razz: :razz:
 
pikax:
Naravno da se koristi, u trudnoci se pregled posle 4. meseca vrsi iskljucivo transabdominalnom sondom ( preko stomaka ) .
Nije prevazidjen, niti ce biti -> masina je ista, sonda je ista, samo je pristup drugaciji :razz: :razz:

Tjah, mislila sam na pregled bez trudnoce :P
 
hanibaI77:
ma neka mi kaze koja voli da sretne svog ginekologa i psihologa na ulici? :mrgreen:
hm..mene pregledjuje moj kolega (ginekolog ) s posla...i ne samo da ga srecem nego i pijemo kafu,zezamo se.....:oops:
pregled mi uopste nije neprijatan a neko spomenu cika-zubu e tu ne da me mrzi da idem pa to je neverovatno,ne plasim se nicega ali mi je smor otici tamo.doduse uvak udjem preko reda...:-D

:-D:-D:-D
 
Pa ja zaboravila da ovde uvek moram sve da preciziram :P Elem, obican UZ pregled, bez prisutne trudnoce ovde se obavlja iskljucivo sa unutrasnjom sondom (kao i u Austriji izgleda, sudeci po Jovaninoj prici). Eto, jasnije sad valjda ;)
 

Back
Top