Gibanica - gužvara ili regularna?

Ne, nikako, pilav ili jerišće :) tjestenina, ne makaroni nego rezanci.
Ја одувак знам за пилав од пиринча, а читала сам да је то турско јело, чак га и они зову пилав. Исто се у тепсији запече накуван пиринач са пилетином и поврћем.
Зато ми је било чудно, ал ето и ви га другачије зовете.

Moram se složiti sa Pinokiom, jeste :P
Ja krompir rendam samo kad pravim šareni burek, kad razvijem jufku, poredam meso (začinjeno) i onda preko direktno rendam krompir, ne prije da ne bi pustio vodu.
Није. Покушала сам да једем и не допада ми се, није компактно као са ренданим.

Ја одувак знам за пилав од пиринча, а читала сам да је то турско јело, чак га и они зову пилав. Исто се у тепсији запече накуван пиринач са пилетином и поврћем.
Da, ja sam u Srbiji prvi put čula da je pilav pile sa pirinčem. Ali sam navikla da se nazivi jela mešaju pa nisam puno obraćala pažnju. Kao što gomboce zovu knedle sa šljivama. Burek da ne spominjem.
A ćevap jelo nešto kao gulaš?

Није. Покушала сам да једем и не допада ми се, није компактно као са ренданим.
Dobro, ja volim svoje pite :D
Mislim da ih vole svi, ovo je moj šareni burek :)

Sa rendanim!

1009.jpg

Ja se razumem samo u jedenje gibanice, ali je meni gibanica vranjanska najbolja. Ratvije se testo i umota sir pa se opet namota u krug, a seče na trouglove....i uvek je sa sirom....
Sve drugo mož bidne ne mora da znači....i ne pravi se od lisnatog testa, već od deblje kore ručno razvijene.

Zar to nije divno, sve te različitosti a na kraju se sve smaže, ma kako se zvalo :)

Back