Geopoliticka, autorska: Mi smo svetski policajac, svetski lider, i samo mi imamo pravo da bijemo

Govorili smo o EU, ne o Ukrajini.

Apropos Ukrajine, velika većina vojne i financijske pomoći su bespovratna sredstva. EU prednjači u financijskim a USA u vojnim stavkama. USA uglavnom putem presidential drawdown-a. Porezni obveznici Ukrajine će u svakom slučaju mnogo bolje proći. Veličina financijske pomoći (bespovratne) veća je nego kompletan godišnji ukr. budžet 2021.

EU ima tu naviku da baca pare na problem u nadi da će se riješiti.
Bespovratna sredstva?
To je ono kao Djura ce ti oprostiti sto te je tukao.
Ako ista ostane od Ukrajine,bice zarobljeni u vracanju kredita narednih 200 godina.
 
Govorili smo o EU, ne o Ukrajini.

Apropos Ukrajine, velika većina vojne i financijske pomoći su bespovratna sredstva. EU prednjači u financijskim a USA u vojnim stavkama. USA uglavnom putem presidential drawdown-a. Porezni obveznici Ukrajine će u svakom slučaju mnogo bolje proći. Veličina financijske pomoći (bespovratne) veća je nego kompletan godišnji ukr. budžet 2021.

EU ima tu naviku da baca pare na problem u nadi da će se riješiti.
I gle čuda, rješavaju problem s parama
 
Meni je profesor marksizma 1980 u tadasnjoj SFRJ govorio kako ce amerika propasti a svetom vladati proleteri na celu sa sssr-om i ostalim socijalistickim drzavama. Slicno nam je ponavljao u JNA jedan kapetan 1984.
Za kapetana ne znam ali profesor je umro pre desetak godina, marksizam ukinut, SFRJ i SSSR se raspali i JNA nestala.....
 
Meni je profesor marksizma 1980 u tadasnjoj SFRJ govorio kako ce amerika propasti a svetom vladati proleteri na celu sa sssr-om i ostalim socijalistickim drzavama. Slicno nam je ponavljao u JNA jedan kapetan 1984.
Za kapetana ne znam ali profesor je umro pre desetak godina, marksizam ukinut, SFRJ i SSSR se raspali i JNA nestala.....
Pa danas imaš Ruse koji te uvjeravaju da će upravo oni predvoditi novi svjetski poredak.
Reference su im da imaju nuklearne rakete i da znaju vaditi naftu i plin
 
Pa danas imaš Ruse koji te uvjeravaju da će upravo oni predvoditi novi svjetski poredak.
Reference su im da imaju nuklearne rakete i da znaju vaditi naftu i plin
kakav je to svetski poredak po ruskom sistemu?
Sva prirodna bogatstva dati u ruke desetak oligarha (predhodno obicnih sluzbenika) koji ce zgrnuti stotine milijarda evra za sebe, ziveti na zapadu, kupovati fudbalske klubove, vile, palate, jahte, privatne avione, decu skolovati po zapadnim univerzitetima... a narod ce raditi za 1000 evra prosecne plate i pored tolikog bogatstva drzave i bilo ko se protivi vlasti bice zatvoren, otrovan ili bacen sa solitera...
Dajte nam nesto originalnije
 
kakav je to svetski poredak po ruskom sistemu?
Sva prirodna bogatstva dati u ruke desetak oligarha (predhodno obicnih sluzbenika) koji ce zgrnuti stotine milijarda evra za sebe, ziveti na zapadu, kupovati fudbalske klubove, vile, palate, jahte, privatne avione, decu skolovati po zapadnim univerzitetima... a narod ce raditi za 1000 evra prosecne plate i pored tolikog bogatstva drzave i bilo ko se protivi vlasti bice zatvoren, otrovan ili bacen sa solitera...
Dajte nam nesto originalnije
Ruska ideja je da ne zaslužuju imati kompleks manje vrijednosti zato jer nisu u stanju proizvesti ništa sto bi zdrava osoba poželjela.
A zaslužuju, zato jer nisu to u stanju
 
Daj čovječe..srbin.info!?

Pedofilija, Trudeau, 4 mlrd mrtvih..ti ne samo da si Amer nego i prepper, još kaži da si republikanac pa si onda komplet. Jedino ako je neka šega..vidim da si kačio nešto sa credit suisse pa sam ponešto začuđen amplitudom u odabiru linkova.
tako je, bez predrasuda, i velike i male, cak i fejk njuz, a znamo da ih je tramp razvalio
 
Mi, mislim na nas Amere.
Nuklearni plan, posle ww2 je bio taj da pravimo zarista na granicima nasih potencijalnih suparnika, Rusije i Kine. Posluzili smo se pretnjom komunizma, jel, ideologijom, ali u sustini, plan je vojni. Odatle i korejski problem, ukrajinski itd. tajvanski...

Ko ce ako ne mi da vlada svetom? Mora da postoji samo jedan - koji vlada [gorstak, movie: the highlander]. Mi ne vidimo da iko drugi kao pojedinac ima taj kapacitet nas da zameni, ako ne moze na kraj da izadje ni sa zemljicama, pokrajinama sa kojima se granici, ukr. taivan. Budimo realni SAMO TO TRAZIM OD VAS... STA MISLITE? kolega mijak, izvoli, bice da si najkvalifikovaniji da odgovoris, imajuci u vidu posl. javljanje, aLI POZIV JE UPUCEN SVIMA, AKO MOZEMO DA BUDEMO REALNI
Da ali zaboravio si elementarnu stvar.
Da bi bio prihvacen kao vodja moras da posedujes minimum moralnog integriteta.
Nazalost Anglo-Hazarska drzava je to odavno izgubila.
z:)
 
Da ali zaboravio si elementarnu stvar.
Da bi bio prihvacen kao vodja moras da posedujes minimum moralnog integriteta.
Nazalost Anglo-Hazarska drzava je to odavno izgubila.
z:)
pa zato sam otvorio temu, ocekujuci replike od tebi slicnih - ne samo minimum, mi na zapadu nemamo vise nikakav integritet, a ni ideju vodilju, sto je mnogo opasnije buduci da neki zagovaraju konsenzus ideja

ja jesam temu postavio prstom u oko, "mi ameri da bijemo", ali valjda ima neko pametniji od mene da me ispravi - nasa, cija ideja ce da vlada sutra svetom? sta ce da sadrzi ta ideja, svetsku valutu iza koje se nalazi vojna moc? pa to je vec americka [analogija sa rimskim cartstvom], stara ideja, sto znaci da ce svet ostati isti, samo ce nas amere zameniti kinez ili rus, ili oni zajedno, na cemu se ocigledno radi?
 
stiglo otkrovenje iz amerike, sejmur hers, ko je skenjao st, i evo u bundestagu


The AfD (Alternative for Germany) party called a special debate of the German Bundestag Friday to discuss the explosive revelations by veteran investigative reporter Seymour Hersh bout potential CIA sabotage of the Nord Stream pipeline. AfD delegate Markus Frohnmaier said that “a red line has been crossed” if the attack came from a NATO country, and that “we need to know who was behind the attack” on Nord Stream.”

Mrkus Frohnmaier:
Madam President, Ladies and Gentlemen,

We are facing a very serious situation.

In September, Nord Stream was blown up.

opsirnije

Nord Stream: “The German People Have a Right to Know who Attacked Us”

https://www.thegatewaypundit.com/2023/02/nord-stream-german-people-right-know-attacked-us/
a glupi svaba sam rekao:

Ladies and Gentlemen, I would like to make one thing very clear before my words are deliberately twisted:

I cannot rule out that it was the US and Norway that blew up Nord Stream.

I also cannot rule out that Russia blew up Nord Stream.

In fact, I can’t rule anything out.

pa kaze sam:


in the worst case, it means something completely different: that this government has no interest in finding out who did it, that this government is hiding the truth, that this government is not acting in the German interest, but in the interest of other countries.

Unfortunately, there is enough evidence for this assumption.

In February 2022, US President Biden declared during a press conference with Olaf Scholz that Nord Stream would be put to an end.

What did Chancellor Scholz say? Nothing! :bravo:
 

Back
Top