Generalštab Vojske Srbije pokrenuo inicijativu za ponovno uvođenje vojnog roka

Da li podržavate predlog?

• DA

glasova: 13 43,3%
  • NE

glasova: 17 56,7%

• Ukupno glasova
    30
Naravno da ne dolazi u obzir koliko god da je, jer i mesec dana je dosta da se izgubi zivot u kasarni od budala....

Obicno je veci deo pucanja i nasilja upravo u periodu do 5,5meseci....dok se kasnije desavaju nemari i izivljavanja u posebno formiranim nasilnickim dzepovima u vojnim objektima, obicno od aktivnog vojnog osoblja....licni poligon uz veze i sa kriminalom....

Nek povecaju platu dobrovoljnog sluzenja vojske na 75000 dinara i dobice dovoljan broj dobrovoljaca koji ce sluziti tih 4 meseca.....

Gde ima ozbiljne namere ima i ozbiljnog resenja...
Sve ostalo je vredjanje vrednosti ljudskog zivota a bice ubijenih na tom sluzenju vojnog roka od 4 meseca samo tako...

Hahahah bas naprotiv. Spavaju po ceo o dan, boli ih glava pa ne mogu da usisaju, speme rucak, a pojqm za domacu supu je supa iz kesice...
Da, postoje itekako dobri razlozi cak i jaci razlozi da se uvede obavezan vojni rok za zene..

Psihicki su nestabilne, nerealne, razmazene, totalno egocentricne, narciosoidne ali sve to u povoju dok je 19 godina, a ekplozija nastupa u 24 25 pa nadalje, a tada se javljaju i psiholoski problemi....anksioznosti masovno prelaze u psihoze, neuroze i cesto i ozbiljnije bolesti..

Posto su manje sklone agresiji, sluzenje obaveznog vojnog roka samo za zene bi donelo malo normalizacije njima samima, , bio bi trosak za zensku vojsku , vise nego opravdanje u smislu vojnih snaga, ali zasto da ne, plus ce se pomoci masovno buducoj plodnoj populaciji i vrlo znacajnom delu , zenskom delu populacije...sto uopste nije zanemarivo...

To sto ce feminaci pokreti to zapljuvati i rugati se ovome, je njihova stvar i njihova deformacija svega a bez sagledavanja interesa vec povecanje egocentrizma i narcizma...ali ozbiljno i realno gledano sluzenje i to obavezno zenskog vojnog roka bi donelo pogodnosti u stabilnijim psihologijama buducih majki i zena...

Sa vojnog ugla sagledavanja...operatori drona , sasvim solidno mogu biti i zene, vecinu vojnih poslova mogu obavljati zene, specijalne jedinice ionako treba da se bolje placaju....i da budu profesionalno obucene i to na ozbiljnom nivou...

Tako da masovno uvodjenje zena kao vojnih operatora i pripadnika vojske ali kao opcija a ne kao moranje , posle zavrsetka obaveznog vojnog roka je prednost u smislu karijere zasluznim pojedinkama..

Generalštab Vojske Srbije predložio je danas predsedniku Republike i vrhovnom komandantu Vojske Srbije Aleksandru Vučiću ponovno uvođenje obaveze služenja vojnog roka, u trajanju do četiri meseca, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Prethodno je jutros ministar odbrane Miloš Vučević najavio da će Generalštab Vojske Srbije pokrenuti inicijativu ka predsedniku Srbije, kao vrhovnom komandantu, a potom kroz širu raspravu ka Narodnoj skupštini, da se ukine odluka o suspenziji obaveznog služenja vojnog roka, odnosno da se ponovo reaktivira zakon koji definiše obavezno služenje vojnog roka.
Zašto bi bilo ko služio vojsku u državi u kojoj sama vojska krši Ustav oslovljavajući predsednika države - koji naravno i sam svakodnevno isto krši Ustav već godinama - izmišljenom titulom?

Sa vojnog ugla sagledavanja...operatori drona , sasvim solidno mogu biti i zene, vecinu vojnih poslova mogu obavljati zene, specijalne jedinice ionako treba da se bolje placaju....i da budu profesionalno obucene i to na ozbiljnom nivou...

Tako da masovno uvodjenje zena kao vojnih operatora i pripadnika vojske ali kao opcija a ne kao moranje , posle zavrsetka obaveznog vojnog roka je prednost u smislu karijere zasluznim pojedinkama..
Obavezno i za muskarce i zene; normalnim nece biti problem a degenerike ce donekle da vrati u realnost i unormali.
Primer Izrael - ko god se usprotivi javno proglasiti ga za antisemitu. :cool:
4 meseca mlade mamlaze samo odvojiti od mobilnog, vredece terapija; da ne pricam neki stepen discipline za to poluretardirano drustvo.

Једна госпођа ми је објаснила да њен син не би могао да служи војску јер мора да се купа 5 пута на дан.

Хтедох да питам дал га она још увек купа.
dusica mila :zaljubljena:

Obavezno i za muskarce i zene; normalnim nece biti problem a degenerike ce donekle da vrati u realnost i unormali.
Primer Izrael - ko god se usprotivi javno proglasiti ga za antisemitu. :cool:
4 meseca mlade mamlaze samo odvojiti od mobilnog, vredece terapija; da ne pricam neki stepen discipline za to poluretardirano drustvo.
Ne moze za muskarce, to donosi vracanje kuci u sanducima....mnogo su poremeceni odnosi u Srbiji da bi neko mogao da zastiti normalniju decu u vojsci od nasilja i zloupotreba koje zavrsavaju cesto smrtnim slucajevima...

tek kad bude bankrot i kad izgubimo Kosovo će narod da shvati ko je i šta je i za kog je radio vođa sekte na vlasti
nece ni tada shvatiti...ovaj blentavi narod je radio za tri marke mesecno, a litar benzina bio pet maraka...JNA generali i antinarodni rezim, vodili ljude na klanicu...zaplenili narodu deviznu stednju u drzavnim bankam...pljackali ga kroz stampanje dinara...namestili im Jezdu i dafinu, da im pokupe jos para...djubre lopovsko organizovalo kontramiting u Beogradu 1996g i to je mogao biti pocetak rata u srbiji...moglo je doci do intervencije NATO pakta te 1996g i okupacije Srbije...posle dosli DOS lopovi, ali se dobar deo naroda zazeleo radikala i socijalista, pa sada imamo naprednjake...ovde nema spsa vise

Ne radi se samo o vojnoj obuci, oružju, tehnici, slažem se s tobom, već i o preživljavanju. Nije samo rat nešto što se može dogoditi, tu su i elementarne nepogode, zemljotresi. Nema struje, nema vode, šta jesti, kako preživeti, zapaliti vatru bez upaljača, prepoznati jestive biljke, sve to treba znati a mi
odrasli po gradovima to ne znamo.
Војни рок се састојао:

око 20% времена- сређивање, чишћење и одржавање просторија и објеката у којима војници бораве.
око 5% времена -физичка обука
око 20% -војна обука(док траје обука)
око 25% слободно време
око 30% спавање.

Moji argumenti su najjaci , videcete.....ja se nadam da necete, ali ako pobede zene i njihova egocentricna svest, videcete vec prvi turnus koliko ce se mladih vratiti kuci kao lesevi....

Ja ne verujem da ce vojska sprovoditi jedan od dva nacina koji nece kuci vracati leseve....
Postoje cak dva nacina koja ja znam , ali jedan trazi svest a drugi ne trazi nista, ali nece ga primeniti..

Нема смртних случајева, јер је војницима недоступна бојева муниција.
Eeee, gine se u vojsci i bez bojeve.....moja klasa njih 14 od 110 vojnika zaginulo a nisu videli bojevi metak....
Tako se pogodilo....bila normalno zapustena kasarna i oficiri...
Pa ovo sto ja galamim toliko protiv redovnog vojnog roka je bas zbog sastava vojnika koji ce medjusobno da se podave, prebiju ,pobiju , ubiju....nece niko da puca kao Keljmendi...

Војни рок се састојао:

око 20% времена- сређивање, чишћење и одржавање просторија и објеката у којима војници бораве.
око 5% времена -физичка обука
око 20% -војна обука(док траје обука)
око 25% слободно време
око 30% спавање.
Lepo, bar se naučilo kako se čisti, pere i čisti korov iz bašte. Evo tri strane napisane, a 70% komentara je kukanje i 20% pljuvanje po ženama. Samo 10% odgovora vezanih za vojsku koji imaju smisao i poruku. Vojska nije zabavište ni igraonica za malu decu već ozbiljan poduhvat za ozbiljne ljude, pa ko kako shvati. Što se tiče žena u armiji uvek ih je bilo i biće, što aktivnih oficira što pomoćnog osoblja, tako da ne razumem ovoliku poviku na prisustvo žena vezanu za vojni rok. Izgleda da se izreka rado Srbin ide u vojnike, dva ga tuku a trojica vuku ozbiljno shvatila. Omekanilo se, nije se naviklo na poslušnost, disciplinu, red i rad, generacije sedača i ležača, usta puna Srbstva, bune na dahije a kad dođe stani pani ostadoše babe i dede pa šta im bog da. Ono malo vojske koja nije pljačkala frižidere, šporete i mašine za veš glavu ne sme da digne od sramote u šta nam se vojska pretvorila. Kriminalci postali heroji, pišu pesme o njima, slave tamo nekog Gišku, Belog, Arkana, robijaše notorne, a one prave veterane u zapećak, nisu bitni. Vojska bi trebalo da predstavlja jedinstvo jedne nacije, odgovornost prema državi i sunarodnicima, pogotovo u zemlji u kakvoj živimo sada. Neka ja gledam na stvari naivno, možda, ali drugu zemlju nemam, a ako zagudi i u ovim godinama mogu bar kamenje da bacam ako me neko napadne.

Lepo, bar se naučilo kako se čisti, pere i čisti korov iz bašte. Evo tri strane napisane, a 70% komentara je kukanje i 20% pljuvanje po ženama. Samo 10% odgovora vezanih za vojsku koji imaju smisao i poruku. Vojska nije zabavište ni igraonica za malu decu već ozbiljan poduhvat za ozbiljne ljude, pa ko kako shvati. Što se tiče žena u armiji uvek ih je bilo i biće, što aktivnih oficira što pomoćnog osoblja, tako da ne razumem ovoliku poviku na prisustvo žena vezanu za vojni rok. Izgleda da se izreka rado Srbin ide u vojnike, dva ga tuku a trojica vuku ozbiljno shvatila. Omekanilo se, nije se naviklo na poslušnost, disciplinu, red i rad, generacije sedača i ležača, usta puna Srbstva, bune na dahije a kad dođe stani pani ostadoše babe i dede pa šta im bog da.
Превише очекујеш од војске.Ако од некога родитељи и школовање од 12 или 16 година не направе човека, неће помоћи ни неколико месеци или годину дана војске.

Данашња омладина није ништа гора од претходних генерација, само су се околности у којима живе промениле.
Ono malo vojske koja nije pljačkala frižidere, šporete i mašine za veš glavu ne sme da digne od sramote u šta nam se vojska pretvorila. Kriminalci postali heroji, pišu pesme o njima, slave tamo nekog Gišku, Belog, Arkana, robijaše notorne, a one prave veterane u zapećak, nisu bitni.
Пре 30 и кусур година, било је доста добровољаца, војних лица па и криминалаца који су били спремни да погину за ту државу.Неки јесу крали белу технику, али су то могли да раде и без одласка на ратиште.
...odgovornost prema državi i sunarodnicima, pogotovo u zemlji u kakvoj živimo sada. ...mogu bar kamenje da bacam ako me neko napadne.
Садашња Србија је класно друштво и капиталистичка држава.Нека одговорност према држави имају буржуји и капиталисти плус радници у јавном сектору.Остали су ту да раде и буду експлоатисани и нико не очекује да они гину за ту државу.

tri pokusaja samoubistava u mojoj ceti, davne 88&89...dva samoubistva sam sprecio
Eeee, gine se u vojsci i bez bojeve.....moja klasa njih 14 od 110 vojnika zaginulo a nisu videli bojevi metak....
Tako se pogodilo....bila normalno zapustena kasarna i oficiri...
Pa ovo sto ja galamim toliko protiv redovnog vojnog roka je bas zbog sastava vojnika koji ce medjusobno da se podave, prebiju ,pobiju , ubiju....nece niko da puca kao Keljmendi...
Гине се и умире и ван војске.ЈНА је имала много војника, око 150 000 па је неки промил(хиљадити део) од тога био 150.Смртност опште популације је око 1% а смртност младих je oko 300-400 преминулих годишње(30 на 100 000).

Гине се и умире и ван војске.ЈНА је имала много војника, око 150 000 па је неки промил(хиљадити део) од тога био 150.Смртност опште популације је око 1% а смртност младих je oko 300-400 преминулих годишње(30 на 100 000).
ko ce da formira tu novu vojsku...daj nesto opsirnije objasnjenje

Back