KninGrad
Iskusan
- Poruka
- 6.371
Kao prvo, hteo bi da navedem da sam skolu zavrsio u inostranstvu i da mi dosta srpskih izraza, sto se tice fizike, nije poznato. Isto tako fizika mi nikada nije bila jaca strana.
Teorija opste relativnosti navodi da se prostor ponasa kao neki materijal koji se moze rastezati. Za primer uvek daju carsaf i kuglu za kuglanje. Po ovoj teoriji prostor je moguce saviti ako je telo dovoljno veliko. Isto tako po ovoj teoriji gravitacija ne postoji vec se vreme produzava zato sto je prostor iskrivljen.
Recimo ako je to istina kako onda Zemlja nastavlja da kruzi oko Sunca? Ako se putanja produzi to bi samo znacilo da bi planeti trebalo duze vreme da stigne od tacke A do tacke B. Medjutim ja tu ne vidim objasnjenje za konacno zaustavljanje planete u iskrivljenom prostoru, u drugim recima zasto planeta ne prodje pored Sunca?
Da li ja ovde nesto zaboravljam ili?
Isto tako samim tim obilazenjem oko Sunca planeta mora da gubi energiju. Sta joj daje novu? Sunce???
Teorija opste relativnosti navodi da se prostor ponasa kao neki materijal koji se moze rastezati. Za primer uvek daju carsaf i kuglu za kuglanje. Po ovoj teoriji prostor je moguce saviti ako je telo dovoljno veliko. Isto tako po ovoj teoriji gravitacija ne postoji vec se vreme produzava zato sto je prostor iskrivljen.
Recimo ako je to istina kako onda Zemlja nastavlja da kruzi oko Sunca? Ako se putanja produzi to bi samo znacilo da bi planeti trebalo duze vreme da stigne od tacke A do tacke B. Medjutim ja tu ne vidim objasnjenje za konacno zaustavljanje planete u iskrivljenom prostoru, u drugim recima zasto planeta ne prodje pored Sunca?
Da li ja ovde nesto zaboravljam ili?
Isto tako samim tim obilazenjem oko Sunca planeta mora da gubi energiju. Sta joj daje novu? Sunce???
