Borna
Aktivan član
- Poruka
- 1.778
Ne znam da li je ova tema adekvatna za ovaj pdf ako nije i smatrate da je prikladnija za neki drugi prebacite ju tamo jer ja nisam dovoljno upućen.
Nitko dosada nije postavio pitanje da li je osoba koja uopće sudjeluje u BB-u normalna ili bolesna. Koji motiv to tjera ljude da vlastitu intimu i vlastiti život izlažu očima potpunih neznanaca. Ja mislim da je u pitanju samo želja za osobnom samopromocijom. Soraja Vučelić sigurno nije ušla tamo da bi se družila i sticala nova poznanstva, čekala je pravi trenutak da pokaže sisu i nabije si cijenu, kako će ona jadna Dragana ikada otvoriti taj silni kozmetički salon ako ne unovči sise i dupe, kako vidim po zadnjim slikama i vaginu, da stekne popularnost. U tu paletu ulaze mnogi od stanara na ovaj ili onaj način uz časne iznimke. Međutim bit ove teme, kako sam ju ja zamislio nisi ti providni sitni motivi. Zanima me patologija.
A ta patologija se najbolje pokazuje na primjeru Marijane iz Šibenika i one tamnopute Tamare.
Što jedna majka udana majka dvogodišnjeg djeteta ima uopće tražiti u Big Brotheru ? A da ne govorim o otvorenom prostituiranju bez ikakve svijesti o tome što radi i čime se bavi, i kako to utječe na njezin brak i obitelj.
Tamara spada u suptilniji krug umne perverzije. Ima dečka, navodno ga voli, nateže se sa onim Nikolom, malo bi - malo ne bi, drpa je po dupetu, a na kraju sva iznenađena plače što se njezin dečko ljuti.
Ovo nisu izdvojeni primjeri, ovo je slika gotovo svakog BB-a.
Osobno mi se gadi i koncepcija i realizacija te emisije, ali nam daje odlične "laboratorijske" uvjete za proučavanje međuljudskih odnosa.
Čovjek se zapita da li je ovo generacija drolja sa jedne strane, i generacija totalno razuzdanih mužjaka. Kako je moguće da nekoga koga volimo, do koga nam je stalo, neovisno kojeg je spola prodamo, izdamo, napustimo bez i najmanje grižnje savjesti ili što je još strašnije, bez ikakve svijesti o tome što smo učinili. A sve praćeno brzinom svjetlosti.
Meni je to recimo neshvatljivo, ja sam u dugoj vezi, nikad nisam prevario djevojku, nikad nisam nijednu prije toga, mogu reći da one s kojima sam bio koliko ja znam nisu nisu ni mene.
Što se to događa sa pojmom (ne vjernosti) elementarnog poštovanja prema drugoj osobi - odakle eksplozija takve patološke sebičnosti.
Nitko dosada nije postavio pitanje da li je osoba koja uopće sudjeluje u BB-u normalna ili bolesna. Koji motiv to tjera ljude da vlastitu intimu i vlastiti život izlažu očima potpunih neznanaca. Ja mislim da je u pitanju samo želja za osobnom samopromocijom. Soraja Vučelić sigurno nije ušla tamo da bi se družila i sticala nova poznanstva, čekala je pravi trenutak da pokaže sisu i nabije si cijenu, kako će ona jadna Dragana ikada otvoriti taj silni kozmetički salon ako ne unovči sise i dupe, kako vidim po zadnjim slikama i vaginu, da stekne popularnost. U tu paletu ulaze mnogi od stanara na ovaj ili onaj način uz časne iznimke. Međutim bit ove teme, kako sam ju ja zamislio nisi ti providni sitni motivi. Zanima me patologija.
A ta patologija se najbolje pokazuje na primjeru Marijane iz Šibenika i one tamnopute Tamare.
Što jedna majka udana majka dvogodišnjeg djeteta ima uopće tražiti u Big Brotheru ? A da ne govorim o otvorenom prostituiranju bez ikakve svijesti o tome što radi i čime se bavi, i kako to utječe na njezin brak i obitelj.
Tamara spada u suptilniji krug umne perverzije. Ima dečka, navodno ga voli, nateže se sa onim Nikolom, malo bi - malo ne bi, drpa je po dupetu, a na kraju sva iznenađena plače što se njezin dečko ljuti.
Ovo nisu izdvojeni primjeri, ovo je slika gotovo svakog BB-a.
Osobno mi se gadi i koncepcija i realizacija te emisije, ali nam daje odlične "laboratorijske" uvjete za proučavanje međuljudskih odnosa.
Čovjek se zapita da li je ovo generacija drolja sa jedne strane, i generacija totalno razuzdanih mužjaka. Kako je moguće da nekoga koga volimo, do koga nam je stalo, neovisno kojeg je spola prodamo, izdamo, napustimo bez i najmanje grižnje savjesti ili što je još strašnije, bez ikakve svijesti o tome što smo učinili. A sve praćeno brzinom svjetlosti.
Meni je to recimo neshvatljivo, ja sam u dugoj vezi, nikad nisam prevario djevojku, nikad nisam nijednu prije toga, mogu reći da one s kojima sam bio koliko ja znam nisu nisu ni mene.
Što se to događa sa pojmom (ne vjernosti) elementarnog poštovanja prema drugoj osobi - odakle eksplozija takve patološke sebičnosti.






