Gel nokti - za ili protiv

Gel nokti - za ili protiv


  • Ukupno glasova
    10
Potpuno sam ravnodušna prema tudjim noktima dok su uredni.
Moji su prečvrsti i ništa ne stavljam redovno. Par puta taj gel lak ali me nervira jer mi nokti nenormalno brzo rastu i za par dana imam izrasli dio bez boje.
Ja sam moje poceo da sredjujem od kad sam se zeznuo pa ih nisam sekao,kupio sam jedan broj cipela veci a to sam shvatio kad sam isekao nokte.:D
 
Nemam nista protiv gel laka ali izliveni mi se ne svidjaju uopste...ti predugacki, nakaradni...ne svidjaju mi sa na nikome...

Normalna duzina i gel mi je :ok:

U poslednje vreme stavljam gel, ranije nisam...Nikada jarke boje bas iz tog razloga sto i meni brzo rastu...neki u boji prirodne boje noktiju i eventualno saru na prst, dva ili francuski...
Ne moram da se zezam sa njima, uvek su uredni...Ono lakiranje na par dana...me smorilo zesce...
 
Ceo zivot imam duge, lepe, cvrste nokte.
Bila sam protivnik gela, dok me cerka nije ubedila da probam pre 5-6 godina.
Onda sam shvatila koliki je spas da ne moram da ih lakiram svaki treci dan.
I od tad radim gel redovno, jednom mesecno.
Jedina mana toga je sto se desi da dosadi boja, nema cestog menjanja.
Ali u poredjenju sa stalnim lakiranjem, cekanjem da se lepo osusi, planiranjem kad sta radim da se lak ne bi skinuo, ovo je stvarno spas.
Jednom mesecno izdvojim sat vremena i problema nema... sve ribam, cistim, perem a da ne vodim brigu da li ce se lak skinuti ili nokat polomiti.
 
Radila sam svega nekoliko puta taj gel lak...lijepo bude nekoliko dana...i to ako ti uradi neko ko zna.
Obicno su priucene i prilicno zbrzaju.
Petnaesti dan mi obicno sve pootpada.🙂
Posle toga mi dugo budu osteceni nokti,a inace su slabi i listaju se,tako da sam rijesila da vise to ne stavljam.Sad su mi se lijepo oporavili i moj licni manikir sa starim,dobrim lakom mi se vise dopada.🙂
 
Radila sam svega nekoliko puta taj gel lak...lijepo bude nekoliko dana...i to ako ti uradi neko ko zna.
Obicno su priucene i prilicno zbrzaju.
Petnaesti dan mi obicno sve pootpada.🙂
Posle toga mi dugo budu osteceni nokti,a inace su slabi i listaju se,tako da sam rijesila da vise to ne stavljam.Sad su mi se lijepo oporavili i moj licni manikir sa starim,dobrim lakom mi se vise dopada.🙂
Gel lak i gel nisu ista stvar.
Gel ima pripremu i podloge i nema sanse da sam "pootpada".
I meni je lepsi obican lak na noktima, nokti izgledaju tanje i neznije... ali mi nije lepo to sto moram stalno da lakiram nokte
 
Gel lak i gel nisu ista stvar.
Gel ima pripremu i podloge i nema sanse da sam "pootpada".
I meni je lepsi obican lak na noktima, nokti izgledaju tanje i neznije... ali mi nije lepo to sto moram stalno da lakiram nokte
Meni je pootpadalo.😀 Odnosno,pocne malo da se odlepljuje i ja to onda dokrajcim.
Znam da nisu ista stvar,samo ja to sve zovem isto.🙂 Ovo je bio gel...sa svim tim pripremama.
Mislim da je,kao i u svemu ostalom, bitan i materijal i majstor koji radi.
A majstora je malo.Bar ovo sto sam ja imala prilike dosad da upoznam.Samo jednom mi je jedna djevojka radila pedantno i precizno...ostale zbrzaju.
 
Meni je pootpadalo.😀 Odnosno,pocne malo da se odlepljuje i ja to onda dokrajcim.
Znam da nisu ista stvar,samo ja to sve zovem isto.🙂 Ovo je bio gel...sa svim tim pripremama.
Mislim da je,kao i u svemu ostalom, bitan i materijal i majstor koji radi.
A majstora je malo.Bar ovo sto sam ja imala prilike dosad da upoznam.Samo jednom mi je jedna djevojka radila pedantno i precizno...ostale zbrzaju.
Ја сама себи радим. Без икакве обуке. Само сам гледала шта ми раде други. И траје ми дуго. Чак не радим ни допуну често, него лепо истурпијам када израсте тај прелаз да се не види. битно ми је само да су врхови ојачни.
 
Ја сама себи радим. Без икакве обуке. Само сам гледала шта ми раде други. И траје ми дуго. Чак не радим ни допуну често, него лепо истурпијам када израсте тај прелаз да се не види. битно ми је само да су врхови ојачни.
Meni čim počnu da rastu nokti,taj gel vise ne stoji stabilno.Ne znam da li je to do mojih noktiju ili do rada.Uglavnom,dvije sedmice je maksimum koliko mogu da budu.
 
To nije gel lak, on se koliko znam (a ne znam puno) ne odvaja.
E,sad vise stvarno ne znam sta vam je gel lak.🙂
Nije samo lak...ide citav onaj postupak sto rade sa noktima....ne znam vise kako se to zove.
Znaci,stavi i nadogradnju ako fali dio nokta.
Ali i to sto nadogradi i ono sto ne nadogradi mi se odlepljuje posle dvije nedelje...i vrlo lako skinem rucno,samo malo zagrebem.
Prvo pocne da mi smeta..djeluje kao zalomljen nokat...i ja to onda skinem sve.
Znaci,spada samo mehanickim putem,bez ikakvog sredstva za skidanje.
 
E,sad vise stvarno ne znam sta vam je gel lak.🙂
Nije samo lak...ide citav onaj postupak sto rade sa noktima....ne znam vise kako se to zove.
Znaci,stavi i nadogradnju ako fali dio nokta.
Ali i to sto nadogradi i ono sto ne nadogradi mi se odlepljuje posle dvije nedelje...i vrlo lako skinem rucno,samo malo zagrebem.
Prvo pocne da mi smeta..djeluje kao zalomljen nokat...i ja to onda skinem sve.
Znaci,spada samo mehanickim putem,bez ikakvog sredstva za skidanje.
To je looose uradjen gel koji pocne da se odvaja od nokta. Vidjala sam to kod koleginica. Meni se nikad nije desilo.
Nije ni cudo sto ova moja ima pune termine 2 meseca unapred. Najmanji razmak zakazivanja je mesec za mesec, ako si redovna musterija.
 
To je looose uradjen gel koji pocne da se odvaja od nokta. Vidjala sam to kod koleginica. Meni se nikad nije desilo.
Nije ni cudo sto ova moja ima pune termine 2 meseca unapred. Najmanji razmak zakazivanja je mesec za mesec, ako si redovna musterija.
Moguce.
Ja sam isla samo nekoliko puta,tako da ne znam ni ko je strucan,ni kako radi.
Ali radila sam na razlicitim mjestima i isto se desilo.
 
Bas cudno. To obicno znaci da gel nije kvalitetan... onaj sto se koristi za podlogu... i da vazduh ostane ispod gela. Zato se "podlupi" i otpadne
Ma,moj generalni zakljucak je,od ovo malo odlazaka po tim salonima,jer zaista ne idem cesto ni na kakve tretmane...da su to sve priucene kozmeticarke.Cast izuzecima.
Ali ajde sto su priucene,nego se i ne trude ni da nauce,ni da urade sve detaljno i kako treba.
Juce sam isla na pedikir.Moj zakljucak je bio da sam bacila pare.Inace kosta 15 eura,kao i pregled ultrazvukom kod dr.🙂
Obicno sam sama svoj majstor,ali rekoh ajde da odem da to neko strucno uradi.
Medjutim,tu nije bilo ni s od strucnosti,a ni neke profesionalnosti.
Sve mi je zbrzila,cuceci jer nije mogla sjedeci na stolici,ispade joj onaj papir od brusilice,odleti negdje...smandrlja nesto sa onom turpijom.
Pitala sam se sve vrijeme i da li su one kadice sterilizovane,a pribor nije sigurno jer ga uzimaju i dodaju sa jednog mjesta.
Koliko sam vidjela samo prosu vodu i dodade drugu,za drugu djevojku.
Neki peskir donese sav flekav...da li je cist nisam sigurna.
Rekla sam sebi...ovo me vise vidjeti nece.
A u pitanju je bio popularan i dobro opremljen salon.
Mozda ja nisam u pravu,ali ono sto sam vidjela mi apsolutno nije ulivalo povjerenje.
Zanima me bas,vi koji cesto idete po tim salonima,kako znate da su ispostovali sve higijenske mjere.
Nekako mi je bilo glupo pitati...hej,je li to oprano? 🙂
 

Back
Top