Gejmerski komp od 1000E kupovati sad ili ne?

Dobar gejmerski komp,nikada neces naci ispod 1000 E.Inace komp ti je kao i kuca,ako zelis da dobro izgleda,t.j. radi,to je rupa bez dna,jer se komponente brzo menjaju,pogotovo za gejming.Sad zavisi moze se desiti da naidje nesto povoljnije,a dobro,a moze doci nesto mnogo losije od te konfiguracije,koja ti je sad na tom konpu.Tesko je to odrediti.
 
Naime došao sam do novca za kupovinu novog kompa (bez periferija) ali koliko sam se raspitao i čitao po netu deluje mi kao da je možda bolje sačekati neko vreme (skori izlazak AMD-ovih procesora i pad cena grafičkih) ali nisam siguran. Kakva su mišljenja po tom pitanju?
Po meni...Da vredi MALO Sacekati...tipa do jeseni..ali ne duze...Inace mozes cekati doveka..Ja sam prosli septembar uzeo komp...Za pola godine od toga su dosle nove graficke, bolje a nesto malo jeftinije...Novi procesori...sve zavisi od cene...AKo budem mogao da zamenim moj npr za nekih 20 % razlike u ceni, OK...preko toga se ne isplati...ALi za Ryzen 3-nove CPU-ce biti najbolje X 570 ploce-koje ce biti preskupe..Moci ce I sa B450 ili X 470 chipsretom...ali pitanje kako ce radiiti..Znaci suma sumarum-sacekaj do jeseni, septembra- 16 Gb RAMa….Neka GTX 2060...ili 580 tka...ispod toga za gaming ne bih isao..ali da, treba tu kesha oko soma evra, I to da se potrudish...RAM oko 150 evra+ grafika oko 300+ploca bar 150+ processor...ajd da ne lupam cenu ...ali be z 250-300 evra tesko..+ periferije..SSD, HDD, kuciste..itd
 
Sačekaj trecu generaciju Ryzen procesora.
Za hiljadarku možeš da sklopiš bombonu. Bez kupovine kućišta.
paaaa ….to nije bash totalna istina..P.C. sta znaci"bez kupovine kucista"?Sve sam cofre naveo...Ploca bar 150 evra...Procesor bar oko 200-300..memorija oko 120-150...grafika bar 300 +...SSD...hard disk...Plus sve stoji pitanje-kakvi ce biti po pitanju podrske memorija Ryzeni 3 koji inace I 2jke imaju problem..? Jer ja licno sam imao problem zbog neslaganja RAMa I maticne tj.Ryzena.. Po pitanju HLADJENJA itd..? Znaci 1000 evra je KNAP KNAPOVA ako je ova matematika moja bar blizu tacne..
 
Ryzen 2 izlazi 7.7. pa je tu bolje sacekati. Intel je negde zbog toga najavio pojeftinjenje i njihovih procesora. Za graficke ne znam. Nvidiu hoces pretpostavljam?

Nisam siguran pravo da ti kažem. Po svim pregledima koje sam video NVidia je i dalje dosta bolja u tom delu od AMD-a ali ako nisam zahtevan u smislu gpu overclocking-a ne deluje mi da je tolika razlika.
 
Naime došao sam do novca za kupovinu novog kompa (bez periferija) ali koliko sam se raspitao i čitao po netu deluje mi kao da je možda bolje sačekati neko vreme (skori izlazak AMD-ovih procesora i pad cena grafičkih) ali nisam siguran. Kakva su mišljenja po tom pitanju?
jes, ti uzmi komp od iljadu evra pa igraj neku glupost na njoj :roll:
 
Hm, onda ću sačekati malo i videti. Možda dodam još koji evro u priču. Javiću šta napravim.
Vidi ovako...Moj savet je stvarnop dobronameran...Po meni licno-trebas uzeti sto bolju maticnu plocu I napajanje-dve glavne stvari da bi sve bilo stabilno..I RAM memoriju koja se lepo slaze sa procesorom tj.maticnom plocom...Samo processor...od tih novih Ryzena pa I starih, npr. kaomoj-skoro sta god da uzmes-bice OK..E sad za graficjku...DOsta zavisi na kolikom monitoru I koje rezolucije igras, I koje igre preferiras, kog tipa..?Ali po meni licno-ispod ove dve koje sam ti naveo ne bi trebao ici..One su vec sad neka gornja srednja klasa-a vec ostoje genaracija posle njih… Znaci sve u svemu ovako je otprilke matematika-120-150 evra za maticnu plocu, oko60, 70 evra za napajanje 120, 130 za memoriju, oko 200 + za processor(kad se pojave nove serije znacemo preciznije), 60,70 evra za SSD, 70-100 za hard disk..Kuciste…to moze biti I 30-40 evra a I 50-100...da kazemo 50..Graficka..ako ides na varijantu 1060 s 3Gb memroije svoje-kazu da je ima za 200 evra...Iako bi bilo bolje ici na 1060 npr ako se moze uklopiti...Tako da Kazem ti mozda I mozes proci s 1000 evra..ali su kompromisi...ovo dosad je oko 80 evra-dodaj za grafiku jos 100 npr, za bolji processor 50, I hladjenje 30(box AMD cooler je...meni nedovoljan( I eto te na 1000 evra...Pod uslovom da sam dobro procenio cene novih procesora..
 
Nisam siguran pravo da ti kažem. Po svim pregledima koje sam video NVidia je i dalje dosta bolja u tom delu od AMD-a ali ako nisam zahtevan u smislu gpu overclocking-a ne deluje mi da je tolika razlika.

Ako ćeš da igraš MMO igre, ili igre u kojim ima dosta ljudi - uzmi AMD. Ako ćeš da igraš igre koje dosta greju GPU, uzmi Nvidia sa dobrim hlađenjem. 1070 recimo.
 
Mislim da u komp od 1000 evra ne ide vise od 1060 ili rx580 kako bi izblansirao ostatak konfe. Koji je pandan ovim kartama u novoj Nvidia seriji, a i amd izbacuje nesto sada. Znaci Ryzen 3600 (veoma blizu 9900k ) 16GB rama b450 ploca i ta neka osrednja karta, sve se to lako uklpoi u 1000 evra a u rezoluciji
1920x1080 sve ide na max.
 
Naime došao sam do novca za kupovinu novog kompa (bez periferija) ali koliko sam se raspitao i čitao po netu deluje mi kao da je možda bolje sačekati neko vreme (skori izlazak AMD-ovih procesora i pad cena grafičkih) ali nisam siguran. Kakva su mišljenja po tom pitanju?
za soma e jedno 5-6 kuravva da kresnes ja da ti kazem
 

Back
Top