Quantcast
  • Dragi prjatelji, aktivirane su push notifikacije. Uputstvo oko njih mozete naci na ovom linku. >> KLIKNI

Gejmerski komp od 1000E kupovati sad ili ne?

Poruka
3.067
Довољан за гејмера који није фанатик да баца паре на чудеса :) Иначе, опрема не чини човека про гејмером... ;)
I sad si sebi upravo skocio u stomak...Ja sam za ovui graficku dao 230 evra koja je sasvim dovljna za vecinu igfara u 1920x1080 na HIGH ili ULTRA da daje oko 60 FPS, cak I Witchera 3...koji je dosta zahtevan...E sad...Kad budem uzimao 2K monito znac 2560x 1440 onda ce mozda ova graficka biit tek dovoljna..Ali prvenstveno mi komp NE SLUZI za igre tako da..ALi opet Kazem--dok bude trebala nova, jaca grafa-ova ce vredeti npr 100 + evra a nova ce biti 300-opet cu dati 200 + evra za graficku I imacu da mogu normalno da se igram..A za monitor...e to je vec posebna problematika..

Poruka
3.067
Ja stojim iza toga da komponente ne cine igraca dobrim gejmerom. Imas likove koji su pro gejmeri sa krs komponentama. Mnogi od njih nisu youtuberi koji strimuju igre jer eto, nemaju novca da finansiraju sebi vrh opremu kako bi strimovali meceve.
aLI IPAK TVRDIS "NE VREDI VAM ZVER OD MASINE BEZ MONITORAKOJI JE SAMO 60 hZ"? Ja imam "samo"60hz..i nije bas da sa profi gamer ali samo daleko od loseg...

ForestGreen

Poznat
Poruka
7.406
Sta tu nije jasno? :D Ako covek ima kintu, neka kupi sve najbolje i, ako voli da igra igrice, monitor koji bije vise od 60 hz. Meni monitor 60 hz, graficka 1050 windforce 2g ddr5 i zadovoljan sam. Trenutno mi najslabija karika procesor jer sam morao da pazarim g5400 pre nego sto skupim novac za bolji. Iako imam koliko toliko novca, nisam od onih koji vole da im bude sve perfekt. U bf3 mi Kills 6816 / Deaths 2151 tako da ono, sta bi samo radio sa vrh opremom? :D Zato kazem da oprema ne cini gejmera dobrim ili odlicnim gejmerom! :)

N3Wz

Domaćin
Poruka
4.418
Ja stojim iza toga da komponente ne cine igraca dobrim gejmerom.
Oprema ne čini nekoga odličnim igračem, ali pomaže i to puno.

CS dok ja koristim Razer DeathAdder Elite sa podešavanjima dpi i momentalnim menjanjem sa 400dpi na 800dpi i 1000dpi+ mehaničku tastaturu, a ti kupi neki miš od 500din kod kineza + default logitech k120 kao i bubice dok ja koristim sennheiser. I neće ti pomoći.

Samo, da ne bude posle ''aimbot, wallhack''. :mrgreen:

Oprema čini ljude profesionalnim gamerima jer ako se nečim baviš profesionalno, tj. od toga zarađuješ, svakako je da želiš da se ozbiljnije pozabaviš time jer ćeš znati sve cake i fore da optimizuješ igru na taj način da ti u tome pronalaziš najveću lagodnost prilikom igranja. To podrazumeva i bindove, kao i opremu koja automatski dozvoljava da mnogo brže izvršiš komande.

Mehanička tastatura ti omogućuje da pritisneš više od tri tastera odjednom, idealno kada želiš da sačuvaš svaki sekund, a veoma bitno u pucačinama poput cs.

Miš koji nema dobar senzor, stabilnost prilikom snajperisanja, ali i mobilnost prilikom pokretanja, nije dobar miš. Možeš s takvim mišem da igraš oko sat vremena. Možda dva sata. Ali će da ti se ukoči ruka i prsti jer prvo nisu ergonomski, a drugo - nisu solidni niti namenjeni za duži gameplay. Glajderi (nožice) će im otići posle dva meseca intezivne igre.

N3Wz

Domaćin
Poruka
4.418
Igraonica u LAN-u je druga priča, tu je nebitno šta koristiš jer je ping uvek minimalan. I navikneš se na podešavanja, puške itd direktno tu.

Igranje na netu u 16vs16 je drugačije.

CS:GO rang? 0. Ne igram CS:GO. Kupio ga na steamu, odigrao 3 partije, ugasio. Nikad više. :lol:

Razni serveri trenutno imaju drugačija podešavanja i rates za svaku pušku ponaosob. I pričam baš o 1.6. Ja sam više 1.5 igrač bio. Pre toga Quake 3 Arena, a tu negde i UT99.

Miš od 500 đunti te neće spasiti :hahaha: jer se sada mahom prave sa 1000-1200dpi i veoma lošim senzorima. Nekada su se pravili sa idealnih 400dpi u default modu. Nema toga više. :think:

Dođi ponekad na MILF Deathmatch. :per: Ili na rumunski respawn.weststrike.ro 213.32.98.76 port 27015, ako primetiš da je neko potpuno nenormalan, to sam najverovatnije ja. :mrgreen::per:

pivosok

Elita
Poruka
19.399
na
Igraonica u LAN-u je druga priča, tu je nebitno šta koristiš jer je ping uvek minimalan. I navikneš se na podešavanja, puške itd direktno tu.

Igranje na netu u 16vs16 je drugačije.

CS:GO rang? 0. Ne igram CS:GO. Kupio ga na steamu, odigrao 3 partije, ugasio. Nikad više. :lol:

Razni serveri trenutno imaju drugačija podešavanja i rates za svaku pušku ponaosob. I pričam baš o 1.6. Ja sam više 1.5 igrač bio. Pre toga Quake 3 Arena, a tu negde i UT99.

Miš od 500 đunti te neće spasiti :hahaha: jer se sada mahom prave sa 1000-1200dpi i veoma lošim senzorima. Nekada su se pravili sa idealnih 400dpi u default modu. Nema toga više. :think:

Dođi ponekad na MILF Deathmatch. :per: Ili na rumunski respawn.weststrike.ro 213.32.98.76 port 27015, ako primetiš da je neko potpuno nenormalan, to sam najverovatnije ja. :mrgreen::per:
na terenu sam ovaj mesec. Koristim 2g mobilni internet. dovoljan za krstaricu