Gdje s Republikom Srpskom?

Pa ljudi koji imaju novca i pameti investirali bi npr. u Trebinjsku opstinu, 15-20km su udaljeni od mora, na srpskoj zemlji, a zemljiste i cena gradnje za DZ :P eto dobre investicije :)

Наравно!

Исто тако на Дрини би се могла изградити нека нова хидроелектрана, на обоостранииу корист.
 
Pa ljudi koji imaju novca i pameti investirali bi npr. u Trebinjsku opstinu, 15-20km su udaljeni od mora, na srpskoj zemlji, a zemljiste i cena gradnje za DZ :P eto dobre investicije :)
i ja vec duze vreme razmisljam kako bi to bila odlicna ideja , pa u trebinjskoj opstini ima nekih selendri sa kojih puca pogled na more sto je odlicna lokacija ,samo sto su se Trebinjci i Dubrovcani u proslom ratu gadno zakrvili i zavadili tako da ce proci jos dugo vremena dok ne budu pocei da prave neke zajednicke projekte od obostrane ekonomske koristi.:-|
 
stvarno ionako sedimo na parama i ne znamo sta cemo sa njima ,to bi bas bila divna ideja :roll:

Можда не знаш да у Зворнику се налази велика фабрика глинице, која добија боксит из највећег европског налазишта боксита, у суседним Милићима.
Само толико...
 
i ja vec duze vreme razmisljam kako bi to bila odlicna ideja , pa u trebinjskoj opstini ima nekih selendri sa kojih puca pogled na more sto je odlicna lokacija ,samo sto su se Trebinjci i Dubrovcani u proslom ratu gadno zakrvili i zavadili tako da ce proci jos dugo vremena dok ne budu pocei da prave neke zajednicke projekte od obostrane ekonomske koristi.:-|

Kazem ti ja, investicija bolesno dobra, pa hrvati isto rade gore na Biokovu meni se cini i taj "primorski" turizam je u porastu, koji ces racku odma uz obalu, guzva, nocu nemozes da spavas, vrucina, kad "gore iznad" em je hladnije nocu, mir, pogled samo takav, a do plaze ti 5-10min (svi danas imaju auto, vespicu ;) - pusti me te fore "peske" hehe). Ta kavga izmedju Dubrovcana i Trebinjaca, ma *ebo to, sta te boli racku, zato i kazem "na srpskoj zemlji", sto da ti nece zabraniti na plazu ;) a da ne pricam sutra kad (ako) to bude sve u istoj drzavi (EU).
 
Ta kavga izmedju Dubrovcana i Trebinjaca, ma *ebo to, sta te boli racku, zato i kazem "na srpskoj zemlji", sto da ti nece zabraniti na plazu ;) a da ne pricam sutra kad (ako) to bude sve u istoj drzavi (EU).

Ma biće to i pre.
Potreba za vodosnabdevanjem, ekonomičnija i bolja infrastruktura,proširenje kapaciteta saradnja u oblasti energetike...interesi će ih naterati da sarađuju
 
i ja vec duze vreme razmisljam kako bi to bila odlicna ideja , pa u trebinjskoj opstini ima nekih selendri sa kojih puca pogled na more sto je odlicna lokacija ,samo sto su se Trebinjci i Dubrovcani u proslom ratu gadno zakrvili i zavadili tako da ce proci jos dugo vremena dok ne budu pocei da prave neke zajednicke projekte od obostrane ekonomske koristi.:-|

Kazem ti ja, investicija bolesno dobra, pa hrvati isto rade gore na Biokovu meni se cini i taj "primorski" turizam je u porastu, koji ces racku odma uz obalu, guzva, nocu nemozes da spavas, vrucina, kad "gore iznad" em je hladnije nocu, mir, pogled samo takav, a do plaze ti 5-10min (svi danas imaju auto, vespicu ;) - pusti me te fore "peske" hehe). Ta kavga izmedju Dubrovcana i Trebinjaca, ma *ebo to, sta te boli racku, zato i kazem "na srpskoj zemlji", sto da ti nece zabraniti na plazu ;) a da ne pricam sutra kad (ako) to bude sve u istoj drzavi (EU).

Usput, Dubrovčani su cijeli rat, pili vodu iz akumulacije Bilećkog jezera!!! Ista situacija je i danas!!! Tek da se ima u vidu!!!;-)
 
@ Rainbow 6

Има ли мојих земљака, Срба из Славоније и Крајине по бањалучкој и приједорској области?

Шта је оно било, гледам ја на БН-у, заменили куће Србин из Задра и Хрватица из Бањалуке током рата, а сад она се још жалила нешто суду, и сад српској породици прети деложација. Шта се на крају десило?
 
@ Rainbow 6

Има ли мојих земљака, Срба из Славоније и Крајине по бањалучкој и приједорској области?

Шта је оно било, гледам ја на БН-у, заменили куће Србин из Задра и Хрватица из Бањалуке током рата, а сад она се још жалила нешто суду, и сад српској породици прети деложација. Шта се на крају десило?

Naravno da ih ima!!! Šta misliš, zašto se Muye boje predstojećeg popisa stanovništva???

Ovo sa zamjenom imovine ispalo je jače sranje za Srbe, a opet u aranžmanu MZ!!! Zamisli, tadašnji visoki predstavnik Volfkang Petrić je prije par godina nametnuo odluku da se svi ugovori koje su građani BiH tokom rata sklapali, a koji se odnose na sporazumnu zamjenu imovine, stave van snage, odnosno da se slobodno mogu osporavati jer su "ostvarivani tokom rata i uz moguću ratnu prisilu"!!! To je bio još jedan idiotski čin OHR-a u njihovom očajničkom (na sreču uzaludnom) pokušaju da pod svaku cijenu realizuju povratak ljudi koji čak više i ne žele da se vrate na svoja ognjišta!!!
Mislim da je ono, tom odlukom dat rok od tri godine u kojem je moglo da se pred BiH sudovima ospori valjanost tih ugovora o razmjeni imoine!!!
Šta se tad desilo??? Veliki broj Hrvata i muslimana koji je svoju imovinu u RS zamijenio sa srpskom imovinom u RH uložio prenuo je u proces osporavanja te razmjene i što je još gore počeo da dobija tu imovinu nazad!!! Problem je bio u tome šro je BH pravosuđe bilo nadležno za osporavanje imovine u BiH dok ex srpska imovina u RH bila je u nadležnosti Hrvatske!!! Tamo su svi rokovi za osporavanje već davno, davno i odavno već bili istekli što je otvorili mogućnost da Hrvati koji su otišli iz RS u Hrvatsku ostvare posjed i vlasništvo i nad tamošnjom stpskom imovinom, ali i da vrate svoju!!! Tu je opet Srbalj bio jeban od str. OHR MAFIJE!!!
Nisam baš najbolje shvatio, al' usput sam načio da o tim problemima prije neki dan su raspravljali i u NS RS i valjda su preduzeli neke mjere da se ta praksa prekine!!! Rekli bi ljudi KONAČNO!!!
 
Djevojci koja tvrdi da su u Bosni ljudi bolji nego u Srbiji predlazem da ode na neki od njihovih foruma pa ako joj se svidi da puzi,cvili i bude popljuvana cim se predstavi neka dodje da se mjenjamo,ima nas koji iskreno volimo Srbiju a ostali smo ovde u Bosni.Bit ce bolje i meni i njoj i Srbiji.
 
Djevojci koja tvrdi da su u Bosni ljudi bolji nego u Srbiji predlazem da ode na neki od njihovih foruma pa ako joj se svidi da puzi,cvili i bude popljuvana cim se predstavi neka dodje da se mjenjamo,ima nas koji iskreno volimo Srbiju a ostali smo ovde u Bosni.Bit ce bolje i meni i njoj i Srbiji.
Molim te malo pojasni nama ostalima šta si ovim svojim postom imala namjeru da poručiš!!!:confused::confused::confused:
 
Htjela sam da kazem da mi je dosta onih koji se iz Srbije dive "bosanskoj raji i načinu života".Ne moraju doći ovde u Bosnu da bi shvatili kakvi su to zapravo ljudi dovoljno je nek pregleda forume npr Sarajevo x i druge.Ako joj i posle toga bude divna Bosna i Bosanci mjenjaćemo se.Ja njoj stan ovdje ona meni u Srbiji pa nam lijepo obadvjema,a i Srbiji bolje bez takvih a i toj Bosni bez ovakvih kakva sam ja.Mislim na Bosnu Bošnjačkog naroda.
 

Back
Top