Gde su momci za ozbiljne veze?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste, 6 meseci je jako kratko, pa ljudi se upoznaju ceo život, mislim da mora da se izgradi neka stabilna veza od minimum dve godine. Ali svi smo različiti, neko možda odmah zna da je to to
Mada ne bih volela ni da se vucaram sa nekim 10 godina i odugovlačim :)
Моје искуство је било да ако са женом могу да проведем четрдесет и осам сати заједно, могу и неупоредиво дуже.
Провалија је када се са неким "забављаш", свако се дотера и спреми, падне нешто интимно и свако на своју страну. Тако може и годинама, а да немаш малтене појма са ким си.
С друге стране, када се ујутро пробудиш крмељив, поспан, разбарушен, партнерка иста таква, а опет уживате што сте заједно, то је то. Заједно једете, договарате се, споречкате се, па се помирите (уз неизбежни секс помирења, који је можда и најбољи), то је за мене већ прави заједнички живот, да не кажем брак, без обзира на папире.
Нико стварно не може да се фолира у непрекидном периоду од два дана, обавезно мора да излети и нека особина коју можда и не жели да прикаже. Изузетак су везе из других побуда, рецимо финасијских или статусних, ту фолирање може да траје поприлично, али не и вечно.

Моје искуство је било да ако са женом могу да проведем четрдесет и осам сати заједно, могу и неупоредиво дуже.
Провалија је када се са неким "забављаш", свако се дотера и спреми, падне нешто интимно и свако на своју страну. Тако може и годинама, а да немаш малтене појма са ким си.
С друге стране, када се ујутро пробудиш крмељив, поспан, разбарушен, партнерка иста таква, а опет уживате што сте заједно, то је то. Заједно једете, договарате се, споречкате се, па се помирите (уз неизбежни секс помирења, који је можда и најбољи), то је за мене већ прави заједнички живот, да не кажем брак, без обзира на папире.
Нико стварно не може да се фолира у непрекидном периоду од два дана, обавезно мора да излети и нека особина коју можда и не жели да прикаже. Изузетак су везе из других побуда, рецимо финасијских или статусних, ту фолирање може да траје поприлично, али не и вечно.
Moze vecno....

Pročitaj njegove stavove na temi o bičevanju žena u Indoneziji. Upravo to!
pa da, evo ova tema je primer zasto je bicevanje zena sasvim ok stvar. Znaci zene misle da su slobodne i imaju neogranicene mogucnosti, u realnosti imaju jko malo mogucnosti i sa 35+ se udaju bukvalno za onog ko prvi pita. ako neko uopste i pita. to je realnost.

Evo da pokazem plasticno na primeru....
Cim sam napisao moze vecno , bar 80% osoba koje ovo citaju ce pomisliti da ja to mogu da radim i da odatle sledi odgovor....
Dakle ja mogu da glumatam vecno , tj da budem neiskren ili pak profesionalan u braku i vezi...

Takav nacin razmisljanja je danas pravilo i onda doneseni zakljucci o poznavanju ljudi su totalno blentavi....netacni, cak se ne moze reci ni netacni , jer logicki nisu utemeljeni ni potkrepljeni....iz prsta je dobar izraz...

Osoba A stvori predstavu o osobi B koja je zasnovana na nekim pretpostavkama koje nisu upotrebljive npr ako nesto kazes to sigurno pricas iz svog slucaja ili svog iskustva kod sebe....
Naravno to iskljucuje da je osoba koja je nesto izgovorila pametna, jer pametan uci na tudjim greskama a ne na svojim, pa se onda cela scena pomera upravo ka glupim ljudima, a posle se ispolji ta glupost na pogresne procene i onih koji procenjuju...ako svaki gest nekoga ko je inteligentan tumacite kao da je glup, bas cete puno pogresnih zakljucaka izvuci...

Ali ovakav pristup je i u drugim primerima koje necu navoditi....
Dovoljno je pet recenica da upale semafor, tj alarm, i osoba A ce misliti da je osoba B neko sasvim deseti od onog sto je stvarno osoba B...

pa da, evo ova tema je primer zasto je bicevanje zena sasvim ok stvar. Znaci zene misle da su slobodne i imaju neogranicene mogucnosti, u realnosti imaju jko malo mogucnosti i sa 35+ se udaju bukvalno za onog ko prvi pita. ako neko uopste i pita. to je realnost.
Moje iskustvo je sa faksa i drugih grupnih okupljanja tj hora i slicno i pokazuje da zene danas imaju sledecu naviku , kad rese da se udaju , otvore konkurs, koji traje od 3 meseca do 6 meseci , redje godinu dana i tu ko se ponudi prolazi , ko ne nista...
Do tada se sve tumacilo drugacije i ne racuna se...

Tako da je bukvalno sve na prekidac....nema veze godiste u tom smislu da je ono iniciralo otvaranje konkursa, nego ili poslednja godina fakulteta ako je pametnica , ona to izracuna, jos 3 meseca diplomski , i 3 meseca posle , znaci sad pocinjem da trazim muza....tu su ovi sa grupe , sve su to buduci IT elita...itd itd...
Ili ubaci tu i posao , diplomiracu , pa cu naci posao za 3 meseca, to je 6, i 3 za pripremu za vencanje i upoznavanje, znaci mogu jos 3 meseca da se zezam i merkam pa onda ozbiljnije da stisnem...kampanjac i u braku...

A sta ja znam...Valjda je i do faktora srece.
Moja drugarica je upoznala svog sadasnjeg momka kada je on imao 25-26 godina i on je od pocetka bio orijentisan ka porodici. U braku su vec godinama.
Treba da se poklopi dosta toga tako da se ja ne bih opterecivala sa tim na tvom mestu.
Neki su u vezi po 10tak godina pa nista. Nemaju istu viziju buducnosti.
Neki vole "toksicne" veze a zele "normalnu" vezu i naravno te dve stvari se nikada ne poklope...
Zivi zivot pa kako bude...
Moj jedini savet je da budes sa osobom pored koje si svoja i srecna i uzivaj. Sve ostale eliminisi po kratkom postupku i ne gubi vreme, godine brzo prodju.

Moja drugarica je upoznala svog sadasnjeg momka kada je on imao 25-26 godina i on je od pocetka bio orijentisan ka porodici. U braku su vec godinama.
Treba da se poklopi dosta toga tako da se ja ne bih opterecivala sa tim na tvom mestu.
Neki vole "toksicne" veze a zele "normalnu" vezu i naravno te dve stvari se nikada ne poklope...
Moj jedini savet je da budes sa osobom pored koje si svoja i srecna i uzivaj. Sve ostale eliminisi po kratkom postupku i ne gubi vreme, godine brzo prodju.
pa najbolje je da odmah kaze sta hoce od zivota. Evo recimo ja sam par riba muvao ranije i one su me odbile. I par godina kasnije one kao sta radis da dodjemo da te posetimo i slicno. Sad i ja valjam. I sad ja radan domacin treba da eto kao gledam njih, smesno. Kao sad kad ima neka dobra zena domacica koja oce da se uda i ja odem za starletom. I onda posle par godina e nije ova domacica losa.

koja ima iste ciljeve u zivotu kao ti. Ako ona ima drugacije ciljeve onda je bespotrebna diskusija.

koja ima iste ciljeve u zivotu kao ti. Ako ona ima drugacije ciljeve onda je bespotrebna diskusija.
Ja ne bih nazvala to ciljem mozda pre vizijom svog zivota.
Malo bi me cudilo bilo devojka ili momak da je u pitanju da idu redom i govore ja hocu decu i brak svakoj osobi koju sretnu.
Niti bih tu osobu shvatila za ozbiljno. Meni bi to znacilo da traze nekoga za neku ulogu u projektu. Mislim verovatno ima i takvih ljudi koji ce da se nadju u tom zajednickom projektu i ulogama.
Ukoliko se stilovi zivota poklope, ljudi se zavole, lepo im je zajedno to nekako prirodno dodje posle nekog vremena. Ili veza napreduje ili nazaduje i propada.

Kako u ovom ludom vremenu, gde je brak skroz izgubio na vrednosti, ma kakav brak, veza.
Dobro je da se izgubilo kod onih srecnih osecaj da nesto "mora".
Imam osećaj da je sve postalo nekako kratkotrajno i da ljudi ne vole da se obavezuju,
Jeste.
da su manje tolerantni,
Kakav je neko takav je,ne gubiti vreme ako ne ide.
da ne znaju da rešavaju probleme, nego se samo okrenu i odu.
Ako nisu vereni nema razloga da resavaju ista,ako nisu u braku takodje.
Jedni drugima cine uslugu time sto pokazuju da ne zele ozbiljno.
Kako onda u takvom vremenu ja, samo jedna od mnogih normalnih, pametnih devojaka, koja već ima 26 godina, završila je fakultet,
Imaju tvoji mnogo para te imas privilegiju fakulteta sto je dobro za tebe,ceni to.
Nedostizno za veliku vecinu,vec si uspela nesto izvanredno,ceni to.
Mnogi gledaju kako da sakupe petnaest godina radnog staza da bi imali penziju.
(Kad omatore a svi cemo ako dozivimo to.)
koja želi da osnuje porodicu i gradi nešto sa muškarcem, kako da se snađe u tom ludilu?
Trebace ti pare za advokata kad bude sastavljao predbracni ugovor ako zelis da sve bude sigurno (a zelis te je detaljni ugovor pre braka jedini nacin za to).
Skoro sam izašla sa jednim dečkom, 2 godine mlađim od mene, dečko od 24 godine ne želi ništa ozbiljno,
Nista ozbiljno se ne radi pre trideset devete godine,ako stvarno to pitas.
dečko mojih godina koga sam pre njega upoznala ne želi ni da pomisli na brak i porodicu, kaže još je previše mlad za to,
Mladost je danas do cetrdesete a posle nastupaju srednje godine.
Muski mogu da prave decu posle.njihovih cetrdeset,nemaju razloga da zure.
ponaša se nezrelo i ljuti se što ja ne iniciram viđanje, što ja njega ne zovem....
Trazi dominantnu a ti to nisi.
Pa kakvi su to muškarci danas,
Do cetdesete su momci a mi devojke.
Ako trazis one preko cetdeset godina,
oni jesu muskarci.
šta se to desilo
Iskrenost.
i gde upoznati onog pravog, a pod time mislim ozbiljnog, zrelog,
To se dogodi ili ne dogodi,nije da postoji mesto gde se okupljaju da bi bili nadjeni.
kog ne moraš učiti šta i kako?
Ni jednog ne ucis sta i kako niti oni uce ikog ista,uzmes ili ostavis to sto jeste.

Ja ne bih nazvala to ciljem mozda pre vizijom svog zivota.
Malo bi me cudilo bilo devojka ili momak da je u pitanju da idu redom i govore ja hocu decu i brak svakoj osobi koju sretnu.
Niti bih tu osobu shvatila za ozbiljno. Meni bi to znacilo da traze nekoga za neku ulogu u projektu. Mislim verovatno ima i takvih ljudi koji ce da se nadju u tom zajednickom projektu i ulogama.
Ukoliko se stilovi zivota poklope, ljudi se zavole, lepo im je zajedno to nekako prirodno dodje posle nekog vremena. Ili veza napreduje ili nazaduje i propada.
pa zivot je neka vrsta puta i svako ima svoj cilj. Sad ako osoba ima drugaciji cilj, onda niste na istom putu.

Vidis kako se gomila i gomila ono sto ja zovem poremecenost naroda, tj toliko su orjentiri polomljeni da je danas pre ili kasnije sve nakaradno forsirano..

Da joj kazes da izabere zrelog, to zvuci nakaradno , vec je probala mladjeg, mozda je privlace mladji, mozda ima domina fetish...svasta danas ima...

A opet da joj kazes da izabere nekog ko je impresionira, i da ona njega impresionira, to je malo off u srbiji koja voli seljacku moc....

Ne znam za strani svet, ali imam utisak da je svuda tako, granice su se mnogo pomerila, vidim iz svog okruženja.
Normalno.
Mnogo devojaka koje su već uveliko u tridesetim ili se bliže njima, su same.
Normalno.
Moja majka je mene već imala u mojim godinama,
Isto cini mi se.
a ja nemam ni neku dužu vezu iza sebe, razmišljala sam možda je problem i u meni, a onda sam shvatila da je prosto došlo takvo vreme i da sam samo jedna od mnogih, nije da razbijam glavu oko toga toliko
Normalno kad se promenilovreme.
, ali svakako sam zabrinuta,
U neku ruku sam isto.
usamljena kao mnogi mladi ljudi
Nisi jedina a nema resenja za to,jos od korone sve je vise usamljenosti.
jer mislim da je jedino ono što je vredno porodica koju gradiš,
Ne verujem u srecan brak ni srecnu porodicu jer vidim da mahom psihicki nasilni tipovi licnosti zavrse sa nekim ko ima zavisni poremecaj licnosti.
To traje zauvek kao brak jer zavisna licnost ne ume da ode a nasilna nema razlog da ode a takve kombinacije se zovu "visedecenijski opstali srecni brakovi" za medije dok su krš zapravo.
Takodje se od zene podrazumeva da besplatno radi sve te se zbog toga zene
(da bi zena zamenila zensko iz porodice koje mu sve cini kako on zeli u smislu kucnih poslova).
Kuvanje,ciscenje su plaćeni poslovi.
Momci ni muskarci ne smatraju porodicu vrednom,to je unistilo brakove (odavno al' danas se mnogo jasnije vidi jer imamo drustvene mreze za to).
pa čak je to bitnije od činjenice iz kakve porodice potičeš,
Ko je na sta navikao u maticnoj porodici trazi to na dalje.Za prekidanje tih naucenih po modelu obrazaca potrebne su pare za psihoterapiju koje vecina nema te se nauceni obrasci ponavljaju.
a s kim graditi danas?
Ne znam zaista jer muski ne zele ni da uzmu zenino prezime ni da deca imaju zenino prezime a lupeta se da se "civilizovani".
Takodje nece brak bez dece jer ih na decu teraju njihovi najblizi.
Njih zabole.
Onda to izgleda ovako:

Ne verujem u srecan brak ni srecnu porodicu jer vidim da mahom psihicki nasilni tipovi licnosti zavrse sa nekim ko ima zavisni poremecaj licnosti.

Нема шта да верујеш у постојање срећне породице ако си потекла из једне такве породице.

Ko je na sta navikao u maticnoj porodici trazi to na dalje.

Ето, видиш како си лепо повезала.

Ne znam zaista jer muski ne zele ni da uzmu zenino prezime ni da deca imaju zenino prezime a lupeta se da se "civilizovani".

Не постоји женино презиме; постоји презиме њеног оца.

Узимање тог презимена би значило да је мушкарац нешто попут домазета.

Мушкарци неће брак без деце зато што је брак без деце бесмислен.

Normalno.

Normalno.

Isto cini mi se.

Normalno kad se promenilovreme.

U neku ruku sam isto.

Nisi jedina a nema resenja za to,jos od korone sve je vise usamljenosti.

To traje zauvek kao brak jer zavisna licnost ne ume da ode a nasilna nema razlog da ode a takve kombinacije se zovu "visedecenijski opstali srecni brakovi" za medije dok su krš zapravo.
Takodje se od zene podrazumeva da besplatno radi sve te se zbog toga zene
(da bi zena zamenila zensko iz porodice koje mu sve cini kako on zeli u smislu kucnih poslova).
Kuvanje,ciscenje su plaćeni poslovi.
Momci ni muskarci ne smatraju porodicu vrednom,to je unistilo brakove (odavno al' danas se mnogo jasnije vidi jer imamo drustvene mreze za to).

Ko je na sta navikao u maticnoj porodici trazi to na dalje.Za prekidanje tih naucenih po modelu obrazaca potrebne su pare za psihoterapiju koje vecina nema te se nauceni obrasci ponavljaju.

Njih zabole.
Onda to izgleda ovako:
Koko uzimas za ruke?

a zašto odmah brak..valjda prvo treba da se veza stabilizuje, da vide da li su jedno za drugo pa ako oboje shvate da vredi da dele prostor i vreme zajedno onda može i brak.

Не треба брак пре него што се упознају, али треба одмах ставити другој страни до знања да је брак оно што га/је на крају крајева занима.

Особа која у тим стварима намирује потребе од најниже ка највишој ризикује да изгуби много времена са неким с ким никада неће моћи да оствари свој врховни циљ.

„Дај прво да видимо да ли нам је врховни циљ исти па ћемо лако за оно између!” треба да буде гесло сваког ко тражи брачног друга.

Е сад, за девојке ту постоји она опасност да ће момак лагати да жели исто што и она не би ли је одвукао у кревет, тако да је најбоље уопште не легати са њим док се не венчају. Тако се аутоматски отерају сви неозбиљни.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back