Gde su momci za ozbiljne veze?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako sam isto i moju cerku savetovao za 6 meseci .Ali ona mi kaze da je to isuvise malo da je potrebno da prodje najmanje 2 godine da bi se videlo da li moze sa nekim da stupi u brak jer to nije mala stvar da sa nekim provedes ceo zivot.

Ako hoce brak i decu, valjda treba da pronadje muskarca kojem bi mogla odmah, bez ustrucavanja, da kaze sta hoce, a da taj ne pobegne. Sta ce joj onaj koji bi pobegao?

a zašto odmah brak..valjda prvo treba da se veza stabilizuje, da vide da li su jedno za drugo pa ako oboje shvate
da vredi da dele prostor i vreme zajedno onda može i brak..mada danas je sve manje onih koji žele da se vezuju brakom
pa treba decko da se izuci malo, da vezba, pa kad se nauci da je prosledi nekom drugom. mislim bas fin princip. i onda taj drugi isto tako da je prosledjuje itd. i onda kad prodje mladost nadje sebi kuce. umesto da se brine o svojim mladuncima.

u sustini muskarac odmah zna da li je riba za zenidbu ili jer riba za praznenje jaja. odmah na pocetku. I vecina sluzi za praznjenje jaja. Ali posto sam poslao moralan ne zelim nista sa zenama koje bi mi sluzile samo za praznjenje jaja, jer je to gubljenje i mog i njihovog vremena. A koliko je takvih likova, pa malo i onda zene gube vreme i svoje i njegovo.

Kako u ovom ludom vremenu, gde je brak skroz izgubio na vrednosti, ma kakav brak, veza. Imam osećaj da je sve postalo nekako kratkotrajno i da ljudi ne vole da se obavezuju, da su manje tolerantni, da ne znaju da rešavaju probleme, nego se samo okrenu i odu. Kako onda u takvom vremenu ja, samo jedna od mnogih normalnih, pametnih devojaka, koja već ima 26 godina, završila je fakultet, zaposlila se, koja želi da osnuje porodicu i gradi nešto sa muškarcem, kako da se snađe u tom ludilu? Skoro sam izašla sa jednim dečkom, 2 godine mlađim od mene, dečko od 24 godine ne želi ništa ozbiljno, dečko mojih godina koga sam pre njega upoznala ne želi ni da pomisli na brak i porodicu, kaže još je previše mlad za to, ponaša se nezrelo i ljuti se što ja ne iniciram viđanje, što ja njega ne zovem... Pa kakvi su to muškarci danas, šta se to desilo i gde upoznati onog pravog, a pod time mislim ozbiljnog, zrelog, kog ne moraš učiti šta i kako?
Imbox.

Ovde si navela nekoliko osobina koje"nisu nista posebno", po tebi ali-da se sve to sklopi bas u jednoj osobi-nije nemoguce ali-tesko! Ako je osoba previse"muzevna", previse macho tip-obicno nije bas ultra veran. Na primer. Takav menja zene kao carape a tako ih i tretiira. A zene se loze na takve i onda-se razocarajju. Iz cele price zakljucujem tojest sticem utisak-mozda i pogresno- da si malo probirljiva. Pa na svakom vidis neku manu. Mozda i gresim?
Nije nemoguće, ali jeste da je teško. Znam da sam probirljiva, ne grešiš tu, to koliko je dobro svesna sam da može u neku ruku da bude i loše, ali ako muškarac posesuje one prave osobine, ako je zaista osoba za mene, imam dovoljno tolerancije da prihvatim mane, pa nisam ni ja savršena, a i o svemu tome može da se razgovora, razgovor je jako bitan. Ali da, probirljiva sam jer sam svesna sebe, svesna sam da ja mogu da pružim vernost, iskrenost i podršku, tako da smatram da imam pravo da budem probirljiva i ne pristajem na manje
Što se tiče muževnosti, mislim na ono da se osećam sigurno pored njega, da je muško brate, da on vodi, a ne ja da ga učim kako šta

Tako sam isto i moju cerku savetovao za 6 meseci .Ali ona mi kaze da je to isuvise malo da je potrebno da prodje najmanje 2 godine da bi se videlo da li moze sa nekim da stupi u brak jer to nije mala stvar da sa nekim provedes ceo zivot.

Moje misljenje je da ne treba ni preterano odugovlaciti jer vreme brzo prolazi,ali danasnja omladina zna dobro da se pretvara, dok su neki i direktni i posteno ti kazu kakvo misljenje imaju.
Jeste, 6 meseci je jako kratko, pa ljudi se upoznaju ceo život, mislim da mora da se izgradi neka stabilna veza od minimum dve godine. Ali svi smo različiti, neko možda odmah zna da je to to
Mada ne bih volela ni da se vucaram sa nekim 10 godina i odugovlačim :)

Jeste, 6 meseci je jako kratko, pa ljudi se upoznaju ceo život, mislim da mora da se izgradi neka stabilna veza od minimum dve godine. Ali svi smo različiti, neko možda odmah zna da je to to
Mnogi posle takvog vucaranja od par godina stupe u brak posle par meseci sa sledecim

a zašto odmah brak..valjda prvo treba da se veza stabilizuje, da vide da li su jedno za drugo pa ako oboje shvate

Gubis vreme. Moras da cekas 6 do 24 meseci da se druga strana odluci. Ako se nakon godinu dana odluci da ne zeli da bude s tobom, gubis godinu dana. Onda sve ispocetka. I tako u krug dok ne nadjes nekog ko ce ostati do kraja.

Razumem da se odvoji odredjeno vreme na upoznavanje. Upoznavanje moze da se odvija paralelno -- mozes da upoznajes nekoliko osoba istovremeno. Ali ne razumem taj probni period.

Kako u ovom ludom vremenu, gde je brak skroz izgubio na vrednosti, ma kakav brak, veza. Imam osećaj da je sve postalo nekako kratkotrajno i da ljudi ne vole da se obavezuju, da su manje tolerantni, da ne znaju da rešavaju probleme, nego se samo okrenu i odu. Kako onda u takvom vremenu ja, samo jedna od mnogih normalnih, pametnih devojaka, koja već ima 26 godina, završila je fakultet, zaposlila se, koja želi da osnuje porodicu i gradi nešto sa muškarcem, kako da se snađe u tom ludilu? Skoro sam izašla sa jednim dečkom, 2 godine mlađim od mene, dečko od 24 godine ne želi ništa ozbiljno, dečko mojih godina koga sam pre njega upoznala ne želi ni da pomisli na brak i porodicu, kaže još je previše mlad za to, ponaša se nezrelo i ljuti se što ja ne iniciram viđanje, što ja njega ne zovem... Pa kakvi su to muškarci danas, šta se to desilo i gde upoznati onog pravog, a pod time mislim ozbiljnog, zrelog, kog ne moraš učiti šta i kako?

Muskarac nijedan nije zreo za brak pre 30. A vecina nije ni pre 35.

Muškarac koji nije zreo sa 19 , nikad neće ni biti.
Istine radi moram priznati da je mnogo toga do žene.
Mene je moja bogme otesala.
Od ijebivetra rokenrole do kapetana naše male porodične lađe odgovornog za sve.

Savet očinski Nikolini.
Odaberi nekog za kog smatraš da vredi investirati i formiraj polako od njega čoveka kakvog želiš.
Budi spremna da tolerišeš ako vidiš da ima dušu.
Svi mi muški smo jebivetri dok nas život ne ukaiši.
Neki smo i posle toga, al dajemo sve od sebe.
Isto važi i u obrnutom smeru.

Nije nemoguće, ali jeste da je teško. Znam da sam probirljiva, ne grešiš tu, to koliko je dobro svesna sam da može u neku ruku da bude i loše, ali ako muškarac posesuje one prave osobine, ako je zaista osoba za mene, imam dovoljno tolerancije da prihvatim mane, pa nisam ni ja savršena, a i o svemu tome može da se razgovora, razgovor je jako bitan. Ali da, probirljiva sam jer sam svesna sebe, svesna sam da ja mogu da pružim vernost, iskrenost i podršku, tako da smatram da imam pravo da budem probirljiva i ne pristajem na manje
Što se tiče muževnosti, mislim na ono da se osećam sigurno pored njega, da je muško brate, da on vodi, a ne ja da ga učim kako šta
bukvalno nesto osnovno nudis i to je kao neki kvalitet. lol.

to ti je lutrija, nikad nikog neces da poznajes dobro, pa ni samog sebe ne znas, da znas neku drugu osobu. odes raspitas se o toj osobi u kraju. kazes sta ti je cilj. ja kazem odmah zeni cilj mi je da imam minimum petoro dece, ako nije na toj strani onda o cemu da pricamo. ljude spaja zajenicki cilj, to pre svega treba da svhvatis.

Muškarac koji nije zreo sa 19 , nikad neće ni biti.
Istine radi moram priznati da je mnogo toga do žene.
Mene je moja bogme otesala.
Od ijebivetra rokenrole do kapetana naše male porodične lađe odgovornog za sve.

Savet očinski Nikolini.
Odaberi nekog za kog smatraš da vredi investirati i formiraj polako od njega čoveka kakvog želiš.
Budi spremna da tolerišeš ako vidiš da ima dušu.
Svi mi muški smo jebivetri dok nas život ne ukaiši.
Neki smo i posle toga, al dajemo sve od sebe.
Isto važi i u obrnutom smeru.
treba da odabere neko ko je oce. tj sigurno postoji neki drug koji je tu godinama i koji je u stvari zaljubljen u nju. tu su joj najbolje sanse. Ovako juri frajere i kad bude imala 30 godina broj udvaraca ce drasticno opadati svakom sledecom godinom.

У прошлом веку моја генерација се "убијала" од групних излазака, журки, биоскопа (на страну сами филмови, него мрак у сали), прилично ефикасних "намештаљки", када те другарица упозна са својом другарицом или другарицама и свако вече смо негде били у мешовитом друштву. Или повремене екскурзије. Ко ће све те сусрете да наброји? У мањим местима "корзои".
Било је просто немогуће да не упознаш неког новог, па шта испадне. Од фијаска приликом првог сусрета због различитих неподударности, преко овога што млади данас зову "комбинација", па све до озбиљних и дугих веза које су се не ретко завршавале и браком, планираним или непланираних (рецимо, девојка остане у другом стању). Главни проблем је био да се нађе "празна гајба", али и ту је увек било некаквог сналажења.
Већ дуже време имам "ритуал" недељних сусрета са кумовима или повремено са осталим пријатељима у кафићу, наравно да смо убедљиво најстарији. Гледам. Девојке седе са девојкама, младићи са младићима. Сви лепи као лутке, дотерани, али џаба. Нема међусобних прилазака.
Моја комшиница је била професорка у средњој школи, више од пола младих жена из зборнице је неудато.
Једини "луксуз" који месечно упражњавам је педикир. Млада жена исто изгледа као лутка, лепа, згодна, духовита, забавна, али сама. Временом смо се зближили, па заиста причамо о свему и свачему. Стално је упознају са неким проблематичним типовима у најразличитијим потпуно неприхватљивим стањима, која се чак и не виде на први поглед. Туга. Већ сам одавно дигао руке да је питам да ли има нешто ново, него само да на почетку дигне два прста, а ја сам јој обећао да ћу само да слушам, што ми иначе и није карактерна особина.
Свраћам у једну бившу фирму непосредно поред фирме из које сам отишао у пензију где сам се зарекао да више нећу ногом да крочим. Два за мене млађа човека, сјајни људи и другари, причамо буквално о свему, али да није мене са мојим причама из "прошлих живота" ниједног никада нисам чуо да је чак и поменуо жене. А нису мужеложници.
Виђам на улици и младе парове који се држе за руке или чак и љубе, али то је сувише ретко. Има на улици и прилично младих жена са децом, што је знак да се ипак нешто дешава. А има и зближавања па чак и бракова преко посла, додуше у већим фирмама.
Не знам да ли је у питању Интернет или "сокоћало" од кога се палчићи не одвајају, али нешто дефинитивно дубоко није у реду.

Srpska scena......
Mediokritetno jaka i zahtevna, feminizam u ekspanziji , sretni brak ti ne gine, pogledaj oko sebe.

Mnogo momaka ima koji nece u tu scenu , a nemaju poljoprivrednu apotekarku da im kaze, ako ovde ne mozes naci odgovarajuci model zblizavanja idi u drugu zemlju...

da vredi da dele prostor i vreme zajedno onda može i brak..mada danas je sve manje onih koji žele da se vezuju brakom
To kad je kod osobe razum razvijen i kad ne donosi emotivno odluke, ali uzmi sebe, ti si kao razumna a ustvari sto duze upoznajes nekog, to ti sve vise minusa i kompromisa koje moras da gutas i onda postajes komplikovana......

A ako odmah imas veliki ulog, onda se znoje prsti i dlanovi, sto bi rekla jedna, volim iskrenost ali je to nista prema ozbiljnoj vezi...tj vezi u kojoj mnogo pazljivije biras sta ces reci , sta prikazati, i sta ce biti vasa nova istina....

To sto postoji iskrenost kao kategorija i postoji nova istina kao kategorija , nije nista cudno , ni psiholoski , samo je zahtevno da oblikujes ono sto zelis da postanes, a ne ono sto ti je bilo lako da budes do tada..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back