Gde su momci za ozbiljne veze?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
tako da ja jesam mozda za gospodju nikolinu neadretalac, ali stari sistem je bio daleko vise fer prema zenama jer je garantovao odredjenu sigurnost. tj da ce delija da ostane pored tebe. mozda ne idealni, ali taj neko sigurno te vise voli nego neko kome si samo sluzila kao zamena za desnu ruku.

izvolte...sta vam fali konkretno?
ne fali nista, samo gospodja nikolina ce tesko naci nekog ko je voli i ko je zeli ozeniti. ali dobro kao jaka i nezavisna moze i sama da podize decu.
Sadasnji sistem ima prednosti, ona moze da izabere daleko kvalitetniji geneetski materijal, nego onaj sto bi joj sledovao da je nekog svog nivao uzela.
mana je sto sama mora da podize potomstvo. Mozda nece ni da ima decu. Ali po meni bolje je i da ima ruznu decu, sa nekim iz frendzone nego da nema uopste, to sam ja napisao sestrama. ili da bude samohrana majka

stari sistem je ogranicavao zene na jednog partnera. tada nisu imale pristup nekom kvalitetu, ali je garantovao odredjenu stabilnost. Tako da svaki sistem ima svoje mane i predosti.

pa da je ljudska priroda da se bude sa jednim partnerom 40 godina ne bi imli ovo danas. brak je socijalna konstrukcija jer to omogucalo zenama ranije da imaju vece sanse da im potomstvo prezivi. A muskarcu je brak davao dostupnost seksu. Posto je seks danas dostupan i bez braka nema potrebe da se muskarci vezuju, jer muskarac u prirodi zeli da oplodi sto vise zena. zasto su veliki osvojaci imali i na stotine zena.
Zamisli ti "oplodis" sve te zene sa kojima si u zivotu imao seks i trebas da placas svakom skolovanje, lekare, da im priustis ovo i ono...Na stranu sto ne bi stigao da im budes otac a ko bi tvoju decu podizao?
Ljudska priroda je onakva kakva mi zelimo da nam bude.

Zamisli ti "oplodis" sve te zene sa kojima si u zivotu imao seks i trebas da placas svakom skolovanje, lekare, da im priustis ovo i ono...Na stranu sto ne bi stigao da im budes otac a ko bi tvoju decu podizao?
sto mora muskarac da priusti. Pa da su ljudi iskreni i posteni ne bi postojali zatvori i zakoni. i mnogo ljudi se samo sluze instiktima. zato je priroda napravial brak i himen kod zena, jer su zene ranjive i onda brakom dobijaju kakvu takvu sigurnost da nece morati same da podizu dete, jer je ranije kroz istoriju zena
bez muza znacilo i tesko prezivljavanje. Zene daju seks za dzabe, kao jer ih voli, ali vecini muskarac sluzis samo kao prolazna faza. Ja ne vidim razlog da muskarac ako ima ozbiljne namere da te ozeni i posle keca. ja sve ribe u koje sam bio zaljubljen bi ozenio bez problema. ja sam imao jednu dobru devojku koju nisam uzimao za ozbiljno, znao sam od samog pocetka da to nije to. Medjutim keva je rekla da ili da je zenim ili da raskinem jer glupost je da devojka gubi mladost, a ja nemam ozbiljne namere. i zaista imao sam sigurno 10ak prilika za kres ali mi je glupo da bilo sta pocinjem kad ne mislim ozbiljno. gubljenje i njenog i mog vremena.

nije priroda osmislila brak
Upravo jeste. Postojali su i drugi koncepti, ali ti su koncepti izumrli, kao i sada primitivni avganistan ce sa svojom ideologijom da preuzme svet, a ove izmedjene ideologije ce izumreti. znaci mozda zvuci cool zene u skolama i zenska emancipacija, ali drugacije ideologije evolucijski pobede. I za 200 godina ova kultura ce nestati dok ce avganistanska kultura prevladati. tako da ideologije su takodje deo prirode.

greška , ideologije su u glavama ljudi , i ljudska tvorevina je
jos treba ti pure da pojedes

Rituali Udvaranja u Životinjskom Svijetu: Mnoge životinjske vrste imaju složene i raznovrsne rituale udvaranja. Ovi rituali služe da privuku partnera i često su ključni za reproduktivni uspeh. Ponašanja koja povećavaju šanse za uspešno parenje i preživljavanje potomstva su evolucijski favorizovana i mogu postati uobičajena unutar određenih vrsta.

Ljudska Reprodukcija i Seksualni Običaji: Kao i u životinjskom svetu, i ljudi imaju svoje rituale i običaje koji su se razvijali kroz vreme. Seks pre braka i obrazovanje o reprodukciji igraju ulogu u ovim procesima. Na primer, u nekim kulturama, kao što je avganistanska, princip seksa u okviru braka se smatra evolucijski povoljnim, jer povećava šanse za preživljavanje potomstva. Ovo nije pitanje moralnosti, već efikasnosti u smislu evolucije.

Seksualni Kanibalizam u Životinjskom Carstvu: Neke životinjske vrste, poput određenih vrsta pauka, ubijaju mužjaka nakon parenja. Iako ovo može izgledati okrutno iz ljudske perspektive, u kontekstu tih vrsta, to je strategija koja se pokazala korisnom za preživljavanje i reprodukciju.

Ljudska Evolucija i Brak: U ljudskoj vrsti, sistem braka i seksualnosti unutar braka se razvio kao evolucijski održiv. Ovo ne znači nužno da je to najbolji mogući sistem, ali je bio favorizovan tokom evolucijske istorije. Međutim, to ne isključuje mogućnost da se u budućnosti razviju drugačiji socijalni i seksualni sistemi koji bi mogli biti evolucijski povoljniji.

Spekulacija o Budućnosti: Postoji mogućnost da se u budućnosti razvije neki novi sistem, gde bi, na primer, žene ubijale svoje partnere nakon seksualnog odnosa, ako se to pokaže kao najefikasnije za evoluciju. Iako ovo zvuči ekstremno s trenutne ljudske perspektive, evolucija je proces koji se neprestano menja i prilagođava uslovima okruženja.

kakvi su muškarci genetski i čiji narativ muškarci slušaju
Uloga Muškaraca u Istoriji Ljudske Civilizacije: U mnogim tradicionalnim društvima, muškarci su često bili dominantni donosioci odluka. Ovo se delom objašnjava fizičkom snagom, koja je u prošlim vremenima igrala ključnu ulogu u mnogim aspektima života, uključujući ratovanje, lov i fizički rad. Ova istorijska uloga snage u društvenoj hijerarhiji može delimično objasniti zašto ljudi i danas različito reaguju na autoritet zavisno od fizičke pojave osobe, bilo da je reč o "džinu" ili "kepcu"
Ekonomska Sloboda i Nezavisnost Žena: Povećanje ekonomske slobode i nezavisnosti žena u modernom društvu predstavlja značajan socijalni i ekonomski razvoj. Ovaj trend, koji se intenzivirao tokom i nakon industrijske revolucije, doprineo je brojnim pozitivnim promenama, uključujući poboljšanje rodne jednakosti, veće mogućnosti za obrazovanje i karijeru za žene, te generalno veći doprinos žena ekonomiji.

Evolucijski Aspekti: Sa evolucijske tačke gledišta, ove promene mogu biti posmatrane u različitom svetlu. U evoluciji, ono što "zvuči cool" ili je moralno poželjno često nije isto što i ono što je "evolucijski favorizovano". Evolucijski favorizam obično se odnosi na ono što doprinosi preživljavanju i reproduktivnom uspehu vrste. U tom smislu, povećana ekonomska nezavisnost žena možda ne utiče direktno na evolucijske prednosti u klasičnom smislu.

Socijalna Evolucija vs. Biološka Evolucija: Važno je razlikovati socijalnu evoluciju, koja uključuje promene u društvenim strukturama, kulturi i tehnologiji, od biološke evolucije, koja se odnosi na genetske promene u populacijama tokom vremena. Socijalna evolucija može voditi ka promenama koje su "dobro" s perspektive trenutnih društvenih vrednosti, ali to ne mora nužno biti u skladu s principima biološke evolucije.

Ekonomija, Penzije, i Obrazovanje: Ekonomski razvoj, uvođenje penzionih sistema i pristup obrazovanju su primeri socijalne evolucije. Iako ovi aspekti ne doprinose direktno biološkoj evoluciji, oni igraju ključnu ulogu u oblikovanju modernih društava i omogućavanju kvalitetnijeg života, što može indirektno uticati na biološke aspekte evolucije, kao sto je natalit, jer vece ulaganje u penzije i zdrastvo utice i na manji natalitet.

Online Forumi vs. Natalitet: Hajde da budemo realni, visenje na forumima verovatno nije baš ono što će povećati natalitet. Ali mozda eto, dok razmenjujemo mudrosti online, nikad ne znaš na koga ces 'nabasati. Zamislite samo, gospođa Nikolina mi šalje PP jer upravo shvati - evo ga, pravi evolucijski jackpot! Genije, 140 kilograma čiste mudrosti, visok skoro dva metra, dlakava ledja, oce 10 dece.

Strategija Pronalaženja Partnera: A sad, o strategiji 'jadan sam, niko me ne razume'. Realno, ta priča možda osvaja simpatije, ali da li je baš evolucijski magnet? Muskarci su krivi, gde su ozbiljni. Pa u Avganistanu draga damo.

Hm, a u praksi nije tako...oplodis ti sve te zene, ali one su samohrane majke, ....danas su deca vlasnistvo zena....muskarci se tu pozovu samo da daju pare , pa se postavlja pitanje u njihovoj glavi , jel to uopste emotivno fer ponasanje prema muskarcima...

Fer sigurno nije...
Ali brate drustveno je potrebno i odgovorno...
A brate, drustvena odgovornost nam je tako jak motiv i stalno su svi drustveno odgovorni da u 3 pm mozemo da kazemo koliko su ljudi danas odgovorni....znaci samo u ovom slucaju se povlaci neka odgovornost, neka hvala..

E sad, tu je upleteno ono , ja da placam a ona da ga pretvara u nesto na sta ne mogu da budem ponosan, bukvalno ta sekvenca..
Medjutim, realno nije ta prica, nego klasicna rimska prica, ko ima on osvaja i placa, bogati prave decu , zene legnu i zalegnu , oni su za njih mocni i osvajaci, i to je to..
To oko drustvenih vrednosti je maska da se rasteraju ovi siljokurani koji nemaju para da budu elita i kita...

Zene takodje podrzavaju ovu pricu , na tri nacina, prvi je ja sam dala seks, ti moras da das neku vrednost.....jos dok nije dete u pitanju....
A kad se pojavi dete u jednacini , onda je dete na drugi nacin upleteno , da olaksa majci suzivot sa detetom, tj to je donekle grebanje, ali brate ovo je Srbija, zena koja rodi je kraljica, vredi za 3 zene koje jos nisu rodile....ta ne krade ni kad je gledas ocima da krade...njoj se sve oprasta...ona je rodilla...
Na neki nacin se tu vrsi pritisak na zene koje jos nisu rodile da budu krave za oplodnju jer tek onda vrede Srbiji..
I treci nacin na koji podrzavaju ovu pricu je sto formiraju samohrane porodice vrlo lako , tj to je vec sablon da se dete pravi , kad dodje do 4, 5, 6 godina sledi razvod i posle alimentacija stize a i finansijska pomoc van alimentacije , a dete je licni kucni ljubimac ali i pomoc i antidepresiv, mnogo pluseva za takvu kombinatoriku, a muskarac se nadje kao oprasivac na svakom koraku..

Nista od ovoga nije nemoralno , pusti moral u Srbiji....to su varijante koje imas pravo da forsiras pa kod koga se prime..

Online Forumi vs. Natalitet: Hajde da budemo realni, visenje na forumima verovatno nije baš ono što će povećati natalitet. Ali mozda eto, dok razmenjujemo mudrosti online, nikad ne znaš na koga ces 'nabasati. Zamislite samo, gospođa Nikolina mi šalje PP jer upravo shvati - evo ga, pravi evolucijski jackpot! Genije, 140 kilograma čiste mudrosti, visok skoro dva metra, dlakava ledja, oce 10 dece.

Strategija Pronalaženja Partnera: A sad, o strategiji 'jadan sam, niko me ne razume'. Realno, ta priča možda osvaja simpatije, ali da li je baš evolucijski magnet? Muskarci su krivi, gde su ozbiljni. Pa u Avganistanu draga damo.
Ne znam za oplodjenje, ali net je jak izvor kresova za zene...
One su takve , preko neta se lakse prodaju m za b, lakse se u paraleli vodi vise veza...naravno i muskarci to znaju i mogu , ali to ne smeta tom kompleksu MZ odnosa...bar tako ja vidim po ponasanju zena, kao zvanicno smeta, ali nezvanicno ih boli samo ako saznaju...ako ne, same sta odrade to nije nista...lepo se zivi..
bezbrizno..

Kako u ovom ludom vremenu, gde je brak skroz izgubio na vrednosti, ma kakav brak, veza. Imam osećaj da je sve postalo nekako kratkotrajno i da ljudi ne vole da se obavezuju, da su manje tolerantni, da ne znaju da rešavaju probleme, nego se samo okrenu i odu. Kako onda u takvom vremenu ja, samo jedna od mnogih normalnih, pametnih devojaka, koja već ima 26 godina, završila je fakultet, zaposlila se, koja želi da osnuje porodicu i gradi nešto sa muškarcem, kako da se snađe u tom ludilu? Skoro sam izašla sa jednim dečkom, 2 godine mlađim od mene, dečko od 24 godine ne želi ništa ozbiljno, dečko mojih godina koga sam pre njega upoznala ne želi ni da pomisli na brak i porodicu, kaže još je previše mlad za to, ponaša se nezrelo i ljuti se što ja ne iniciram viđanje, što ja njega ne zovem... Pa kakvi su to muškarci danas, šta se to desilo i gde upoznati onog pravog, a pod time mislim ozbiljnog, zrelog, kog ne moraš učiti šta i kako?

Ако не можеш да га нађеш, мораш да га изградиш...

Нећеш бити прва и последња.

Gospođica
A ti sa svojim stavovima po mom mišljenju definitivno nisi genije, ni pravi muškarac

pa da je ljudska priroda da se bude sa jednim partnerom 40 godina ne bi imli ovo danas. brak je socijalna konstrukcija jer to omogucalo zenama ranije da imaju vece sanse da im potomstvo prezivi. A muskarcu je brak davao dostupnost seksu. Posto je seks danas dostupan i bez braka nema potrebe da se muskarci vezuju, jer muskarac u prirodi zeli da oplodi sto vise zena. zasto su veliki osvojaci imali i na stotine zena.

Sta bi ti rekao, @Harmonica, da li je ovo jos jedan primer seksocentricnog pogleda na svet?

Covek kaze da je jedini razlog zasto muskarac ulazi u monogamnu vezu to sto drugacije ne moze da dodje do seksa.

Pa podsvesno mnogi da. Ne potcenjuj seksualnu isfustriranost kroz zelju za intimnim zblizavanjem. Ona razbija samopouzdanje. Takav ce posle da iskonstruise sebi u glavi svasta. Da je voli, da zeli da bude s njom uvek, da joj svira kukulele pod prozorom, a za pocetak pogledas, komunikacija = 0. Das mi dam ti.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back