Gde su momci za ozbiljne veze?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da da, recimo na svoje ime kredit, posle ga prebaci na njega jer... On ima vecu platu, admin problemi, lakse dobija dodatak ako je na njega i to. Ili jednostavno saceka 5 godina jos otplate i istera ga.
Ne moraš da mi rešavaš unapred te potencijalne probleme jer sam već sama sebi sve osigurala i hvala bogu zaradjujem dovoljno da ne moram ni od koga da zavisim

Отерала су нас превелика очекивања од нас, окривљавања што нисмо успешни, амбициозни, што немамо (нормалан) посао, што живимо са родитељима, што немамо стан и добар ауто, што желимо који сатак дневно и за своје хобије и занимације, окривљавања због свега и свачега.. Не желимо оно за шта нисмо адекватни, заједница је озбиљна ствар, раније смо то желели али су саме жене рекле не. Женске критике према мушкарцима су стигле на наплату женама у виду тога, шта да се ради.

Али нешто неозбиљно можемо, већина нас је способна за љубав и страст, многима од нас је то сасвим довољно.

Отерала су нас превелика очекивања од нас, окривљавања што нисмо успешни, амбициозни, што немамо (нормалан) посао, што живимо са родитељима, што немамо стан и добар ауто, што желимо који сатак дневно и за своје хобије и занимације, окривљавања због свега и свачега.. Не желимо оно за шта нисмо адекватни, заједница је озбиљна ствар, раније смо то желели али су саме жене рекле не. Женске критике према мушкарцима су стигле на наплату женама у виду тога, шта да се ради.

Али нешто неозбиљно можемо, већина нас је способна за љубав и страст, многима од нас је то сасвим довољно.
Pa isto kazem samo ljubav ali ne trazim izgovore u materijalnom

Iskreno bilo je gore 90tih , tu si bio gubav ako nisi imao bar kilo zlata na vratu , utoku u dzepu i trenerke da ti se vuku da moras da ih guras u carape....ah nesto kao elita ili zadruga...

Sad su izjave zena umerenije za kres, kompromis za vezu , a za brak e tu je racunica nema beganja od toga...

Zene su puno napredovale od 90tih, a i manje ih vuku za kosu i siluju na licu mesta ili u hotelima, kao tih 90tih...
A i shishanje Ceca vise ne obavlja kod Arkanovih drugara nego ode kod frizera...

Ne moraš da mi rešavaš unapred te potencijalne probleme jer sam već sama sebi sve osigurala i hvala bogu zaradjujem dovoljno da ne moram ni od koga da zavisim
pa dobro, onda ti i objektivno ne treba muskarac, zivis sama. brak i nije za nezavisne i jake zene. Brak je kao institucija prevazidjen. druge zivotinjske vrste nemaju brak, a i suprotan je sa muskom prirodom da se ogranici samo na jednu zenu.

pa dobro, onda ti i objektivno ne treba muskarac, zivis sama. brak i nije za nezavisne i jake zene. Brak je kao institucija prevazidjen. druge zivotinjske vrste nemaju brak, a i suprotan je sa muskom prirodom da se ogranici samo na jednu zenu.
Brak je prevazidjen...verovatno je i ljubav...ili je ljubav ono sa rokom trajanja od godinu, dve? Sta je jos prevazidjeno? Biti sa nekim u dobru i zlu 20 godina i vise...Zajedno gledati kako ti deca rastu?
Sta nam je buducnost? Seks i jos malo seksa? Starci koji umiru sami ili koji imaju para da prisute mladu druzbenicu?

ti si u realnosti vec bila u par brakova. veza je neka vrsta nezvanicnog braka, cak i kad sa nekim provedes 3 godine to spada pod brak i po zakonu. a sto bi bili u braku. zabavljate se i dok traju leptirici i posle pronadjete nekog drugog i tako ceo zivot uzivate u novim avanturama i iskustvima. Jer svaki partner donosi nove stvari. Zasto bi stalno letovao u budvi kad mozes da ides na mnoge druge destinacije. tako zasto bi se muskarac ogranico na istrazene nikolinine brezuljke, kad toliko neistrazenih brezuljaka.

Brak je prevazidjen...verovatno je i ljubav...ili je ljubav ono sa rokom trajanja od godinu, dve? Sta je jos prevazidjeno? Biti sa nekim u dobru i zlu 20 godina i vise...Zajedno gledati kako ti deca rastu?
Sta nam je buducnost? Seks i jos malo seksa? Starci koji umiru sami ili koji imaju para da prisute mladu druzbenicu?
pa da je ljudska priroda da se bude sa jednim partnerom 40 godina ne bi imli ovo danas. brak je socijalna konstrukcija jer to omogucalo zenama ranije da imaju vece sanse da im potomstvo prezivi. A muskarcu je brak davao dostupnost seksu. Posto je seks danas dostupan i bez braka nema potrebe da se muskarci vezuju, jer muskarac u prirodi zeli da oplodi sto vise zena. zasto su veliki osvojaci imali i na stotine zena.

zamisli dodje sulejman velicanstveni faca juri ga veliki broj zena i sad evo uzecu nikolinu necu vise ni jednu pogledati. Zene su ranije muskarcima nudile seks u zamenu za brak, tj sigurnost, da radi za nju i porodicu. A posto sada nude seks bez ikakve nadoknade muskarci ni nece da ih zene. Ali zene mogu danas da budu samohrane majke, to je dobra opcija, kod vecine zivotinjskih vrsta majke same gaje mladuncad, muskarci samo ratuju izmedju sebe ko ce da polozi jaja.

svaka veza je neka vrsta braka. mogu ljudi da budu u vezi i ceo zivot, bez papira i to je isto brak. I sad nikolina koja je vec bila u 10ak brakova se pita zasto zasto neko nece to da ozvanici, pa zato sto kosta i slobode i resurse. Ovako kad si bez papira nategnes danas nikolinu, sutra severinu i budes pravo musko. A dobijes besplatan pristup vahinama. Ranije da bi natego nikolinu i severinu moro i da se bas istrosis pa ti nije padalo na pamet da svrljas tako lako. I sistem je na neki nacin stitio zene od neozbiljnih likova.

Imaš te mnoge žene koje će da za sve pljuju muškarce i muškarce koji će da pljuju žene, ja mislim da smo svi kolektivno sve više polupani kao društvo. Možda sam pogrešno nazvala ovu temu pa sam zvučala kao ta jedna od mnogih, ali poenta je da smo kao društvo srozani pa tako i sistem vrednosti i brak i porodica, sve
pa sve zavisi sta je sistem vrednosti. mozda prelazimo u sistem macaka. Macak juri macke i oplodi ih i ode svojim putem. Tako i zene nadju najboljeg macana i ovaj ih oplodi i ode svojim putem. To je priroda. I ti sama imas resurse da podizes potomstvo. Ranije si imala dostupnog muskarca, ali taj je bio losijeg kvaliteta u proseku nego sto sad imas dostupnost. Sad imas dostupnost boljim genima, ali moras malo vise da se pomucis pa sama odgajas potomstvo.

nema dualnost , ili je veza _veza , ili je veza_brak, relativiziranje braka , kao da je to obična veza_veza , a ne viši stadijum socijalizacije vodi u gubljenje poprilično praktičnih relacija unutar porodice
pa sta je veza nego neka vrsta braka, smo je dodat zakon. "it is an institution in which interpersonal relationships, usually sexual, are acknowledged", vecina zabavljanja i veza su poznata tim socijalnim krugovima, tako da je veza skoro neka vrsta braka. Ali lepse zvuci zabavljali su se i slicno. Jer recimo ako riba kaze udavala sam se 50 puta i nije neki materijal, ali kad kaze zabavljala sam se sa 50 likova onda je to mnogo bolje.

sveo si razumno biće na običnu životinju
pa mi se upravljamo instiktima. Monogamija zaista nije prirodna za muskarca, jer vidimo da su skoro svi mocni muskarci kroz istoriju imali veliki broj zena. tj kad su ljudi mocniji i slobodniji tj kad imaju svoju pravu prirodu onda tu nema mesta monogamiji za muskarce, a i za covecanstvo je bolje da najbolji ge
netsi materijal oplodi sto vise zena, jer covecanstvo tako postaje bolje genetski.

imamo prirodnu tendenciju kod muskaraca da oplodi sto veci broj zena, kad nema limita. A zene su dale besplatan pristup seksu. A vidimo da je prirodno za muskarce da jasu sve sto imaju jeftin pristup. Zene misle da imaju velik broj mogucnosti, a u realnosti vecina muskaraca sto se udvara zeli samo da isprazni muda. Mali broj muskaraca ima iskrene namere. Ali to je ranije resavano brakom. Tako da stara tradicija da zena ne da ***** pre braka zvuci zastrasujuce, time je garantovano da delija nece odmah pobeci. tako da obe imaju svoje prednosti i strane .

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back