Gde ste, obozavaoci serije "PUT ZA EJVONLI"?

SargarepicaTufnic

Početnik
Poruka
7
Da bilo bi divno da puste rerizu <3 hahah da, mislim da je ova serija i radjena po knjigama kanadske spisateljice isto kao i En iz zelenih zabata, i tu seriju obozavam ali mi je Road to Avonlea ipak draza :)

Anne of Green Gables je snimana po romanu (ili pricama) ? Lucy Maud Montgomery, ali mislim da je serija Road to Avonlea po scenariju, da je samo inspirisana njenim delima.
Meni su obe podjednako drage. Secam se da smo sve drugarice bile zaludjene ovim serijama, nije se propustala ni epizoda :super:
Kada je pocela Road to Avonlea bili smo razocarani sto vise nema Glberta i Ane, ali naravno odmah smo zavoleli nove likove. Mislim da se Gilbert i pojavljuje u nekoj epizodi "RtoA" kao gost.

Od svih likova, tetka Heti mi je ipak najupečatljiva.
Da, Heti je bila kraljica! Bila mi je jako smesna, ali me je nekada i uzasno nervirala :zper: Definitivno najbolja glumica, jer je svoju ulogu docarala maestralno.
Ma, svi su bili "likovi" za sebe... Od smotanog Dzaspera, Feliksa koji me je uvek zasmejavao do Gasa Pajka u koga smo sve bile zaljubljene :p:p:p

Prisoner

Elita
Poruka
20.982
I ja sam skoro slucajno negde procitala, izuzetna glumica :heart:

Ti ćeš se sigurno setiti epizode...negde pred kraj serije. Gledala sam i plakala. Tetka Heti uči da govori svoju komšinicu,i drugaricu iz mladosti, posle bolesti. Ako me sećanje dobro služi, njoj je umro sin u nekom gradu, ona se vraća vozom u Ejvonli, smrzava se u snegu, bolest..... tetka Heti je neguje. Prgava tetka Heti ipak ima dobro srce, čovečna je,...zna kad treba da popusti, možda nevoljno, al popusti. Zna da prašta i veći je čovek od mnogih drugih.
Ta me epizoda oduševila...eto, tolikih godina je pamtim.

Sad sam napisala ovo zbrda zdola, al ćeš se sigurno setiti o čemu pričam...

Prisoner

Elita
Poruka
20.982
Da, Heti je bila kraljica! Bila mi je jako smesna, ali me je nekada i uzasno nervirala :zper: Definitivno najbolja glumica, jer je svoju ulogu docarala maestralno.
Ma, svi su bili "likovi" za sebe... Od smotanog Dzaspera, Feliksa koji me je uvek zasmejavao do Gasa Pajka u koga smo sve bile zaljubljene :p:p:p

Daa,...Znala je da nervira, i da bude smešna....bila je i mala zlica, glavni komandos u porodici....ali i žena sa velikim srcem. Ipak je život tetka Heti bio tužan,a ona je znala da ga "nosi"..

bluest_sky

Zainteresovan član
Poruka
409
Anne of Green Gables je snimana po romanu (ili pricama) ? Lucy Maud Montgomery, ali mislim da je serija Road to Avonlea po scenariju, da je samo inspirisana njenim delima.
Meni su obe podjednako drage. Secam se da smo sve drugarice bile zaludjene ovim serijama, nije se propustala ni epizoda :super:
Kada je pocela Road to Avonlea bili smo razocarani sto vise nema Glberta i Ane, ali naravno odmah smo zavoleli nove likove. Mislim da se Gilbert i pojavljuje u nekoj epizodi "RtoA" kao gost.

E nisam sigurna da li su u pitanju price ili roman :) Meni je Road to Avonlea za nijansu draza posto sam prvo nju gledala, a tek nakon nje je na B92 isla Anne koju isto volim :) Svi likovi su bili sjajni :D Da Gas :heart: Sara mi je mozda manje draga od kasnijih likova jer je brzo napustila seriju iako je u pocetku delovalo da ce ona biti glavni lik.

bluest_sky

Zainteresovan član
Poruka
409
Ti ćeš se sigurno setiti epizode...negde pred kraj serije. Gledala sam i plakala. Tetka Heti uči da govori svoju komšinicu,i drugaricu iz mladosti, posle bolesti. Ako me sećanje dobro služi, njoj je umro sin u nekom gradu, ona se vraća vozom u Ejvonli, smrzava se u snegu, bolest..... tetka Heti je neguje. Prgava tetka Heti ipak ima dobro srce, čovečna je,...zna kad treba da popusti, možda nevoljno, al popusti. Zna da prašta i veći je čovek od mnogih drugih.
Ta me epizoda oduševila...eto, tolikih godina je pamtim.

Sad sam napisala ovo zbrda zdola, al ćeš se sigurno setiti o čemu pričam...

Da, da, ne secam se detalja ali se secam tog dela, mislim da je ta glumica glumila i u Anne... Heti je bila divna zena, jeste da se ponasala strogo ali to je vise bilo zastitnicki, kada su bili presudni trenuci pokazala je da ima dobro srce. Felisiti mi dodje kao njena `naslednica`, secam se isto pred kraj serije kada njih dve setkaju onako nervozno korak u korak, a Heti je jedina i podrzavala u potrazi za Gasom kada su je svi savetovali da odustane.
Ja sam plakala i na onu epizodu kada smo mislili da je Gas umro, secam se da je Felisiti napustila studije medicine u toj epizodi, nije znala sta dalje da radi sa sobom i onda joj je ona plava rekla onako hladno za Gasa :sad2:

SargarepicaTufnic

Početnik
Poruka
7
Je l` ima prevedena knjiga na srpskom?

Mislim da je samo ta prva knjiga prevedena na srpskom, ali ima puno delova. Ja sam to uzimala davno iz biblioteke, ali je to samo delic onoga sto je ekranizovano.

Malo sam sada cackala po netu i pronasla sta je sve L.M.Montgomeri pisala u serijalu o Ani:

1 Anne of Green Gables (objavljena 1908.) - Ana od 11 do 16 godina (Anino odrastanje)
2 Anne of Avonlea (objavljena 1909.) - Ana od 16 do 18 godina (kada Ana radi kao uciteljica)
3 Anne of the Island (objavljena 1915.) - Ana od 18 do 22 godine (u ovom delu se razvija ljubavna prica izmedju Ane i Gilberta)

Ove tri su ekranizovane i emitovane kod nas, a prevedena je samo prva knjiga.

4 Anne of Windy Poplars (US&Canada) or Anne of Windy Willows (Other) - (objavljena 1936.) - Ana od 22 do 25. godina
5 Anne's House of Dreams (ojbavljena 1917) - Ana od 25 do 27 godina
6 Anne of Ingleside (objavljena 1939) - Ana od 34 do 40 godina
7 Rainbow Valley (objavljena 1919) - Ana 41. god.
8 Rilla of Ingleside (objavljena 1921) - Ana od 49 do 53 godina
9 The Blythes Are Quoted (objavljena 2009. godine, deo koji je spisateljica pisala pred sam kraj svog zivota 1942.)

Na stogodisnjicu od kako je stvoren lik Ane Sirli (2008), objavljena je jos jedna knjiga o Ani:
10. Before Green Gables, autora Budge Wilson-a. - knjiga obuhvata period od Aninog rodjenja do njene 11-te godine. Tu se kruzic zatvara ;)

Daklem, bas je surova ova Montgomerijeva... samo 53. godine zivota? :pop2:
Dobro, za 9-ti deo nije precizirano koji period obuhvata, mozda je nasa draga Ana ipak dozivela duboku starost... :maramica:

bluest_sky

Zainteresovan član
Poruka
409
Mislim da je samo ta prva knjiga prevedena na srpskom, ali ima puno delova. Ja sam to uzimala davno iz biblioteke, ali je to samo delic onoga sto je ekranizovano.

Malo sam sada cackala po netu i pronasla sta je sve L.M.Montgomeri pisala u serijalu o Ani:

1 Anne of Green Gables (objavljena 1908.) - Ana od 11 do 16 godina (Anino odrastanje)
2 Anne of Avonlea (objavljena 1909.) - Ana od 16 do 18 godina (kada Ana radi kao uciteljica)
3 Anne of the Island (objavljena 1915.) - Ana od 18 do 22 godine (u ovom delu se razvija ljubavna prica izmedju Ane i Gilberta)

Ove tri su ekranizovane i emitovane kod nas, a prevedena je samo prva knjiga.

4 Anne of Windy Poplars (US&Canada) or Anne of Windy Willows (Other) - (objavljena 1936.) - Ana od 22 do 25. godina
5 Anne's House of Dreams (ojbavljena 1917) - Ana od 25 do 27 godina
6 Anne of Ingleside (objavljena 1939) - Ana od 34 do 40 godina
7 Rainbow Valley (objavljena 1919) - Ana 41. god.
8 Rilla of Ingleside (objavljena 1921) - Ana od 49 do 53 godina
9 The Blythes Are Quoted (objavljena 2009. godine, deo koji je spisateljica pisala pred sam kraj svog zivota 1942.)

Na stogodisnjicu od kako je stvoren lik Ane Sirli (2008), objavljena je jos jedna knjiga o Ani:
10. Before Green Gables, autora Budge Wilson-a. - knjiga obuhvata period od Aninog rodjenja do njene 11-te godine. Tu se kruzic zatvara ;)

Daklem, bas je surova ova Montgomerijeva... samo 53. godine zivota? :pop2:
Dobro, za 9-ti deo nije precizirano koji period obuhvata, mozda je nasa draga Ana ipak dozivela duboku starost... :maramica:

Samo 3 knjige su ekranizovane, kad bi se neko setio da uradi ekranizaciju svih delova :) :p Ne, mora da je Anne dozivela duboku starost kao bakica u devetoj knjizi, ja sam optimisticna :heart: :D Ne volim to sto je drugi pisac pisao desetu knjigu, nekako mi je malo bezveze to, jer mozda je spisateljica imala drugaciju zamisao a i nacin pisanja ne moze biti isti, pa samim tim ni likovi... A za Road to Avonlea? Ja sam nekako ubedjena da je po njenim delima radjena i ta serija, kao da mi kroz maglu stoji da je pisalo njeno ime na pocetku. Provericu ako pise na wikipedii :)

SargarepicaTufnic

Početnik
Poruka
7
A za Road to Avonlea? Ja sam nekako ubedjena da je po njenim delima radjena i ta serija, kao da mi kroz maglu stoji da je pisalo njeno ime na pocetku. Provericu ako pise na wikipedii

Jeste, pogledala sam pocetnu i odjavnu spicu na YouTube-u, na pocetnoj potpisuju samo scenaristu, ali na odjavnoj pise da je serija adaptirana prema knjigama (The story girl i The golden road) i zbirkama prica (Chronicles of Avonlea i Further Chronicles of Avonlea) L.M.Montgomery.

Kada sam cula muziku sa uvodne spice, kao da sam se teleportovala u detinjstvo :)

SargarepicaTufnic

Početnik
Poruka
7
Road to Avonlea: Remembering Jackie Burroughs

Odlican klip, izabrali su bas one scene koje docaravaju njenu licnost. Pozaboravljala sam neke scene, ali slatko sam se nasmejala za Olivijinu vencanicu :)
A sto se tice mladjih glumaca, po meni su Felisiti i Gas "ukrali" seriju, iako je bilo perdvidjeno da Sara bude centralni lik. Za scenu koju kazes, ne secam se ni ja koja je to epizoda bila, neka iz sedme sezone (imas na IMDb u spisak epizoda).

Pronasla sam na netu specijal ili ti film (sta je vec) - Road to Avonlea iz 1998. - Happy Christmas, Miss King.
Pocela da skidam, bas bih rado pogledala :)

Poslednja izmena:

bluest_sky

Zainteresovan član
Poruka
409
Odlican klip, izabrali su bas one scene koje docaravaju njenu licnost. Pozaboravljala sam neke scene, ali slatko sam se nasmejala za Olivijinu vencanicu :)
A sto se tice mladjih glumaca, po meni su Felisiti i Gas "ukrali" seriju, iako je bilo perdvidjeno da Sara bude centralni lik. Za scenu koju kazes, ne secam se ni ja koja je to epizoda bila, neka iz sedme sezone (imas na IMDb u spisak epizoda).

Pronasla sam na netu specijal ili ti film (sta je vec) - Road to Avonlea iz 1998. - Happy Christmas, Miss King.
Pocela da skidam, bas bih rado pogledala :)

Da, super je podsetiti se :) Slazem se skroz da su Felisiti i Gas ukrali seriju, obozavam ih oboje i Feliksa isto, oni su se najvise razvili kao likovi s pocetka serije. Znam da su me cak malo i nervirali na pocetku(Felix&Felisiti) ali su mi uskoro postali omiljeni. Skinucu i ja film posle, bas mi se gleda, mozda on nije ni isao na tv-u :)

gost 339460

Iskusan
Poruka
5.836
Divno,divno. "Put za Ejvonli" pa to je najbolja i najdivnija serija,koja je ikada prikazivana,kod nas.Apsolutno,treba da tazimo reprizno prikazivanje.Dosta nam je ovih domacih serija,koje repriziraju,vec po deseti
put.Evo,ja predlazem,da svako od nas ponaosob,pise zahtev TV Beograd-u,na prvom mestu,i da trazimo reprizu,te divne serije.Oni koji prave TV programe,moraju da slusaju glas javnosti.a ne da po svom
cefu,odlucuju u nase ime,sta cemo gledati tj.koju seriju.

gost 339460

Iskusan
Poruka
5.836
Put za Ejvonli,to je zaista bila super serija,i trebalo bi je reprizirati! Ali takodje,trebalo bi reprizirati i seriju "DINASTIJA".Ja sam ostao vecito zaljubljen,u glavnu junakinju serije,ona se zvala
Kristel. Ta glumica me je opcinila,i to toliko,da posle te serije,u kojoj je ta glumica igrala,vise nikada nisam bio zaljubljen u stvarnom zivotu. Samo mi je ona u glavi.Bezim od zena,kao djavo od krsta.
U svakoj zeni,trazim Kristel...i posto to nije ona,ne treba mi ni jedna. Kupio sam sar-planinca-psa,i on mi je jedini prijatelj!

sociopata

Zainteresovan član
Poruka
427
Kako bih volela da gledam ponovo ovu seriju. I Eni iz Zelenih Zabata koja je prelepa i koja će uvek imati posebno mesto u mome srcu. Svaka epizoda me je bukvalno prikovala uz tv i odvela u druga vremena. Naterala me da sanjarim. Kasnije sam upoznala dečka uz koga sam doživela nešto poput Enine i Gilbertove ljubavi.
Skoro sam čitala negde da postoji još jedna serija koja je rađena po romanima ove spisateljice, ne znam da li ste čuli za nju? Ne znam kako se zove, ali kako sam tada pročitala prikazivala se kod nas.

pretender

Početnik
Poruka
15
I posle toliko godina, ovo mi je još uvek jedna od najboljih serija ikada. Kad se setim sa kakvom radošću sam priželjkivala nove epizode i koliko sam bila zaljubljena u Filiksa. I sećam se da sam se sa najboljom drugaricom uvek svađala ko je lepši, Filiks ili Gas :D
Nego jel neko zna gde mogu da nađem torent za Happy Christmas Miss King. Gledala ga baš davno preko YTa, al neki baš loš kvalitet. Volela bih normalno da odgledam film.
I moram da pročitam The Story Girl. Volim Anne of Green Gables, al više sam se vezala za likove Sare, Filiksa i Felisiti (kolko god da me je ona nervirala u početku).

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.