ГДЕ СТЕ МИШоВИ ???

O kakvoj spoljnoj politici govoriš, danas, kad i slepac vidi da ne postoji više "sila zakona" već samo "zakon sile". Možeš ti da vodiš kakvu hoćeš politiku, ako si slab svi će da te iskorišćavaju."Komšija, mi ćemo malo da ti uzmemo danas Kosovo, dođi sutra na kaficu.""Komšija, super si juče bio kad si nam pružio podršku i sviđa mi se tvoja diplomatija, nego čuj, danas ćemo da ti uzmemo Vojvodinu, koji će tebi kur.ac, nama će bolje da stoji..." itd.

U tome i jeste stvar...svet u kome vlada ZAKON SILE je svet protiv kog se ja i borim svojim skromnim doprinosom,,,a jedini nacin da se za to izborim je SILOM ZAKONA!
 
Molim vas ljudi da mi kao uzor ne navidite SAD odnosno USA...da li ima iko normalan u ovoj zemlji ko bi voleo da je Srbija kao USA...iskreno se nadam da nema!

Oni se prirodno nameću za karikiranje na ovu temu.Uzmi za primer Nemačku, Francusku, Englesku... oni su udruženi upravo zbog toga što su najjače vojne sile u Evropi pa opet moraju da polažu račune Amerima.
 
Уопште ми нису јасни твоји ставови. Испада да свака она држава која има обавезу служења војног рока - ДА ЈЕ ЗА РАТ. Прилично сомнабулно, признајем. Ово је тема о томе да се ми КОЈИ ХРЛИМО У јЕВРОПУ РАЗЈАСНИМО ОКО ВОЈСКЕ У ОДНОСУ НА, РЕЦИМО, НЕМАЧКУ - која очигледно има сасвим другачији став од твог.

ИМАТИ ЈАКУ И ДОБРУ ВОЈСКУ - УОПШТЕ НЕ ЗНАЧИ АУТОМАТСКИ ВОДИТИ БИЛО КАКАВ РАТ - али имати добру војску ЗНАЧИ ОДВРАТИТИ РАЗНОРАЗНЕ БУДАЛЕ ДА ПРЕКИНУ ДА НАС МАЛТРЕТИРАЈУ.


AMA zasto mi stalno spocitavate Nemacku kao uzor...ja zaista ne znam zasto ce jednoj zemlji vojska,tj rezerna vojska ako se ne sprema za eventualni rat ili ne plasi eventualnog rata....A btw.imati doru vojsku i ne znaci imati brojnu vojsku vec dobro opremljenju....
 
Oni se prirodno nameću za karikiranje na ovu temu.Uzmi za primer Nemačku, Francusku, Englesku... oni su udruženi upravo zbog toga što su najjače vojne sile u Evropi pa opet moraju da polažu račune Amerima.

Ama mozemo li mi srbi jednom ali samo jednom u ovoj nasoj maloj lepoj zemlji da donesemo neku odluku misleci svojom glavom...a ne pod uticaje amerofila,rusofila, anglofila,frankofila itd...samo jednom....bas me briga kako je u drugim zemljama dajte da vidimo sta je najbolje za nas!
 
i to je uslovljeno spoljnom politikom zemalja sa kojima "saradjujemo"

ili ne pratite vesti


Ne kazem da ce ti sporazumi ekonomske prirode uvek biti dobri po nasu ekonomiju ali ce nas spreciti pogibije...ljudi...jos jedan prelazak Albanije,jos jedna Plava Grobnica, Jos jedan JASENOVAC, jos jedno KOSOVO, ...Jos jedan ZEJTINLIK i nece nas biti....shvatate li to....da li iko to shvata?
 
ma da bas je srbiji pomogla ta sila zakona da spreci protivpravno otimanje kosova i metohije.

utopija je sto ti verujes u zakon bez sile.

sila je oduvek bila i bice jedini zakon.

ko ima silu on pise zakone. ko nema moze samo da place.

Ama nije pomogla ali pomoci ce...mozda za 50...mozda za 100, mozda za 150 godina, ako neodustanemo od nje pomocice...ali ako predjemo na ZAKON SILE...sve je gotovo....jer ima mnogo vise silnih od nas pa makar svaki gradjanin ove zemlje postao vojnik,,,ima mnogo vise silnih od nas ali da li ima pravednijih...sa ponosom kazem..CINI MI SE DA JOS UVEK NEMA i nadam se da ce tako i ostati!
 
Као што знате у Србији се већ ГОДИНАМА ВОДИ ЖЕСТОКА КАМПАЊА да се укине редовно служење војног рока, тако да наши момци дефинитивно заврше као сека-персе мењајући пелене бебама и подмећући кибле по болницама. Многи се чак веома хистерично залажу за укидање војног рока.

Е, сада бих молио ДА ОБЈАСНЕ и мени и себи а и другима КАКО ТО ДА У јЕВРОПИ А НАРОЧИТО У НЕМАЧКОЈ ОВАКВА КВАЗИ-ДЕМОКРАТСКА ПРАВИЛА НЕ ВАЖЕ ???




merkel protiv ukidanja vojne obaveze u nemačkoj

Tanjug - Pre sat i 44 minuta

BERLIN - Nemački kancelar Angela Merkel založila se danas protiv ukidanja vojne obaveze u Nemačkoj, javljaju mediji.


"Lično zagovaram vojnu obavezu, jer mislim da kroz nju imamo tešnju povezanost naroda i vojske", rekla je Merkel.

Do sad nikad nisam posumnjala u pamet ni jednog zapadnog političara, razume se, ni u Merkelovkinu...ali zato svakodnevno sumnjam u pamet našeg žutog političkog vrha.

Nisam za ukidanje redovnog vojnog roka, za ukidanje sam civilnog, do daljnjeg, dok zemlja jednom ne ojača i ne stekne uslov za profesionalnu vojsku...ali o tom, po tom!
 
@eremita
Kakve veze tema ima sa naslovom?

Како какве везе има - ја сам поставио тему у чијој је суштини изјава канцелара Немачке мадам Меркел - а њен став је у драстичној супротности са хордама мишОва у нашој земљи, и као што видиш мЛого их се накупило...:lol::lol::lol:А и Кустурица је их је маркирао на митингу...




 
SILA ZAKONA uvek pobedi ZAKON SILE pod uslovom da oni koji su njeni nosioci ne odstupe od nje - TO NIJE UTOPIJA TO JE FAKAT....

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Da li si gledao televizor zadnjih dana? Zadnjih godina? Pročitao nešto iz istorije ljudske civilizacije?

Вук на овцу своје право има,
ка тирјанин на слаба човјека;
ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
 
Ama nije pomogla ali pomoci ce...mozda za 50...mozda za 100, mozda za 150 godina, ako neodustanemo od nje pomocice...ali ako predjemo na ZAKON SILE...sve je gotovo....jer ima mnogo vise silnih od nas pa makar svaki gradjanin ove zemlje postao vojnik,,,ima mnogo vise silnih od nas ali da li ima pravednijih...sa ponosom kazem..CINI MI SE DA JOS UVEK NEMA i nadam se da ce tako i ostati!

ajd sad mi navedi jedan istorijski primer gde se iko oslobodio i spasio od tiranina i okupatora bez sile?

to o cemu ti pricas je jednostavno cista utopija
 

Back
Top