GDE SE U VASEM GRADU VIJORI SRPSKA ZASTAVA ?

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
42.679
Cesto primetim jedan lep obicaj.
Kud god da krenem, malo malo, vijori se kanadska zastava. Mnoge firme isto tako u sklopu svoga imena ili reklame imaju "Maple Leaf" .
U Americi (USA), ista prica. Americke zastave se svuda vijore tokom cele godine.
Ovde ne mislim na desetak mesta, vec na stotine u bilo kojem gradu.

Tema mi pade na pamet povodom 1 (prvog) / 4 (cetvrtog) Jula, Dan Kanade / USA, pa me tako zanima gde se vijore srpske zastave u vasem gradu ne racunajuci skupstinu grada ili nekolicinu drzavnih institucija ? :think:

Kud god da krenem, malo malo, vijori se kanadska zastava. Mnoge firme isto tako u sklopu svoga imena ili reklame imaju "Maple Leaf" .
U Americi (USA), ista prica. Americke zastave se svuda vijore tokom cele godine.

Tema mi pade na pamet povodom 1 (prvog) / 4 (cetvrtog) Jula, Dan Kanade / USA, pa me tako zanima gde se vijore srpske zastave u vasem gradu ne racunajuci skupstinu grada ili nekolicinu drzavnih institucija ? :think:

Bolje da se ne vijori. Gde god se vijori, prljava je i iscepana.

U Srbiji , a ni u ostatku Evrope nije običaj da se kače državne zastave na svaku kuću za neki praznik ko u SAD , ustvari pored SAD to je običaj i u Albaniji i na Kosovu što pod uticajem SAD ,što zbog toga što im se najveći nacionalni praznik zove "Dan zastave" ,pa ista zauzima centralno mesto prilikom proslave istog.

U Banjaluci su srpske zastave kud god se okreneš što na institucijama i javnim površinama, što na privatnim kućama i preduzećima. Tačno čovjek odmori dušu kad prođe gradom, srpstvo izvire sa svih strana

U Srbiji , a ni u ostatku Evrope nije običaj da se kače državne zastave na svaku kuću za neki praznik ko u SAD , ustvari pored SAD to je običaj i u Albaniji i na Kosovu što pod uticajem SAD ,što zbog toga što im se najveći nacionalni praznik zove "Dan zastave" ,pa ista zauzima centralno mesto prilikom proslave istog.

Ovde ne pricam o praznicima, rekao sam da me to ovih dana podsetilo zbog praznika, ali one se vijore svakim danom tokom cele godine, na mnogim zgradama, firmama, supermarketima itd.
Gotovo na svakom koraku.

Sto se tice Albanaca, lepo je to sto imaju "Dan zastave", da narod slavi nesto konkretno, vidljivo i opipljivo.
Sta Srbi slave pored Dana Republike i Prvog Maja ?

Mislim da se u Srbiji cak,po zakonu,ne sme kaciti drzavna zastava (sa grbom) na kucu,ili terasu stana,a da je dozvoljeno samo isticanje trobojke bez grba.Nemoj me drzati za rec,nisam siguran u ovo,ali mi se cini da sam negde procitao nesto tako...

Evo je i na kružnom toku na tranzitu gdje je frekvencija saobraćaja najveća, tuda prolazi i kurta i murta

vodoskok1.jpg

Bio je običaj. U Vršcu na starijim kućama se još uvek nalaze postolja za zastave, posle rata svaka kuća je kačila zastavu.

Jao sad me podseti na nešto što mi je juče "izbolo oči" dok sam prelazila Brankov most, ali na žalost nisam mogla da slikam.
Zastavice pokačene na banderama duž mosta, izgledaju kao da su ih kurjaci kidali... Pocepane, otromboljene ima ih čak i po putu... :lol: Jadno do bola. A one koje se viore sa zgrada državnih ustanova više nemaju belu boju na dnu, nego sivu.
Uvek se setim zakona koji je prošle godine usvojen - kad i onaj o sušenju gaća na terasama - prim.aut. :rotf:

Imao sam prilike videti da u Republici Srpskoj nije tako...za razliku od Srbije, gde je najviše zastava verovatno u Preševu, Bujanovcu ( ali ne Srpskih ) tamo je običaj drugačiji.
Činilo mi se da svaka firma pa i moge privatne kuće imaju itaknutu zastavu.
jeste da sam tamo bio odavno,pa nek neko otuda potvrdi ili opovrgne ovo ...

Imao sam prilike videti da u Republici Srpskoj nije tako...za razliku od Srbije, gde je najviše zastava verovatno u Preševu, Bujanovcu ( ali ne Srpskih ) tamo je običaj drugačiji.
Činilo mi se da svaka firma pa i moge privatne kuće imaju itaknutu zastavu.
jeste da sam tamo bio odavno,pa nek neko otuda potvrdi ili opovrgne ovo ...

Ja to nisam vidio, a krecem se po tom podrucju.

Крајњи је моманат,
да просербска скупћина по формирању донесе уредбу о укидању исте, јер очигледно нарушава снове о будућности ,обећној.
И другу још битнију,
да се на свакој здградушини, шупи, штали, свињцу окачи по једна адекватна која ће јасно симбилизирати просербску изборну опредељеност.

Zasto bi to radio :)

Ma bezveze, cudno mi, meni je to normalno bez obzira o kojoj se drzavi radi.
Kud god sam prolazio bilo je lepo videti kad tako cene svoju drzavu.

p.s. Cak mi je simpa i ta "vasa" sto mi se vijori ispred IKEA-e :D
bila i meni simpa na pocetku, onda je pocela da iskace iz kafe, torte, dekoltea :mrgreen:
ne veruje da postoji " amerikanizovanija " drzava od svedske

Mislim da se u Srbiji cak,po zakonu,ne sme kaciti drzavna zastava (sa grbom) na kucu,ili terasu stana,a da je dozvoljeno samo isticanje trobojke bez grba.Nemoj me drzati za rec,nisam siguran u ovo,ali mi se cini da sam negde procitao nesto tako...
prvi put čujem !! otkud ti to ??
Ja koliko primećujem da u Srbiji nije kažnjivo isticanje zastava drugih država i to albanci rade već godinama prkoseći državi iako znaju da je u suprotnosti sa zakonom.
Taj dualizam i nepoštovanje simbola države je malo gde tolerisano, ali eto, Srbija nema snage da tako nešto spreči, a videli smo kako prolaze naše zastave na Kosovu, majiće i sl.

To mora stati, ili da im damo još i to , ili će da poštuju zakon, sami se uljuditi neće...

Back