Quantcast

Gde se u odnosu na svetsku, nalazi nauka Srbije?

Selkhet

Elita
Poruka
18.292
Nemoj tako, evo danas počeo sa radom novi tv kanal RTS NAUKA 😉
Imam utisak da se taj kanal neće baviti nekim konkretnim problemima u nauci, nego njenom popularizacijom.
Popularizacijom se nauka predstavlja kao lak i zabavan posao, a nije ni blizu toga.
Time se ona obezvređuje i time se opravdava njeno slabo finansiranje.
Msm taj kanal deluje kao super ideja na prvi pogled, ali mislim da će imati skroz suprotan efekat od onoga koji treba da ima i to mi se nimao ne sviđa. :confused:

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
34.601
Imam utisak da se taj kanal neće baviti nekim konkretnim problemima u nauci, nego njenom popularizacijom.
Popularizacijom se nauka predstavlja kao lak i zabavan posao, a nije ni blizu toga.
Time se ona obezvređuje i time se opravdava njeno slabo finansiranje.
Msm taj kanal deluje kao super ideja na prvi pogled, ali mislim da će imati skroz suprotan efekat od onoga koji treba da ima i to mi se nimao ne sviđa. :confused:
Ne preteruj! Neki će, ako nemaju pametnija posla rađe gledati taj kanal nego neki sa Cajkama pa će se možda početi zanimati za nauku! :super:

gost 423947

Elita
Poruka
21.550
20191221_224424.gif

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.