Gde se u Novom Sadu nalaze nudističke plaže?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
207.994
Da, imamo i nudističke plaže, i to u više primeraka. Ako sad očekujete neke slike nudista - zaboravite. Prvo zato što još nisam bio, a drugo zato što i nije pristojno nikog tamo slikati. Ljudi su došli da se opuste,a ne da se pokazuju. Takođe ni dobacivanje i slične stvari nisu poželjne.
E sad kad to sve znate možete i ovo da pročitate:

GDE SE U NOVOM SADU NALAZE NUDISTIČKE PLAŽE?​


O tome da je naš grad poznat po izraženom stepenu tolerancije i poštovanja različitosti možda govori i činjenica da se u prestonici Srbije nalazi samo jedna zvanična nudistička plaža, dok mi, blago nama, imamo dve!

Prva nudistička plaža u Novom Sadu nalazi se na Kamenjaru.

Stacionirana je uzvodno od Štranda, strateški dobro sakrivena od očiju javnosti, a opet dovoljno otkivena da omogući predivan pogled na suncem okupan Dunav.
Nedugo zatim, večito rivalstvo Sremaca i Bačvana moralo je iskalirati i na ovom polju. Pa neće valjda Sremci prelaziti do bačke obale za malo mira, tišine i uživanja u prirodi? Neće, nego će da naprave svoj kutak.

Tako je, nedaleko od Oficirca, nastala još jedna, doduše manje popularna, plaža na kojoj možete da skinete sve sa sebe.

Taman kada pomislite da ste stigli do samoga kraja Oficirca, potrebno je da produžite još malkice, probijete se kroz gusto načičkano žbunje i stižete u pravu nudističku oazu.
Na plaži ovoga tipa možete potpuno nagi da upijate zrake sunca, bez da vas iko čudno pogleda ili odmerava.
Ukoliko pripadate naturalistima, verujemo da vam neće biti problem da čitate knjigu, igrate karte ili čak trčite za frizbijem potpuno ogoljeni.

Dobro, sada kada smo vam otkrili gde sve možete da pronađete nudističke kutke, bitno je i da napomenemo određena pravila ponašanja na ovakvim plažama.​

Ljudi koji odlaze na nudističke plaže najčešće su željni mira i tišine, s toga je na ovakvim mestima zabranjena muzika i galama bilo koje vrste.
Jedino šta bi jedan naturista i nudista osudio više nego uzurpaciju njegove tišine, jeste da primeti da imate nameru da fotografišete sebe, njega, bilo koga, bilo šta…

Dakle, bez fotografisanja!

Ne zverajte u druge ljude. Ukoliko se nekome i obratite, dok razgovarate najbitnije je održavati kontakt očima, u suprotnom nudisti sa kojim razgovarate može biti neprijatno.
Naravno, postoji još mali milion pravila ponašanja poput držanja rastojanja, korišćenja peškira itd… Međutim ta pravila važe gotovo na svim plažama, te mislimo da nema potrebe da ih naglašavamo, jer, ipak smo mi Novosađani, umemo da se ponašamo, bili golišavi, bili obučeni.
https://gradskeinfo.rs/gde-se-u-novom-sadu-nalaze-nudisticke-plaze-16-07-2022/?pismo=lat
 
Da li si siguran da bi utekao? :lol:
Iskreno ne znam, bila je dosta ljuta dok me proklinjala.

ooooo.gif
 
Od kada sam otkrila taj osečaj plivanja bez ičeg na sebi i taj osećaj na kada mi se ne suši kupaći na meni i to....
Zaista je divno i opustajuće.
Mada nikada nisam bila na gradskoj nudistickoj plaži. Nekako jos nisam nudistkinja ;)
Na moru u Grčkoj istražujemo male divlje zabite plaze i tu živamo u svojoj gologuziji :)
Vidiš, to za kupaći kostim mi nije palo na pamet. Našao sam upravo i zanimljiv tekst o tome:

Zašto bi mokar kupaći trebalo da presvučemo čim izađemo iz vode
 

Back
Top