Gde se nalazi duša kod čoveka?

Moguce je ali budimo iskreni - sanse da je problem kod mene jesu 50% , ostalo je kod tebe. :)
Nego hajde da vidimo tvoje argumente:


Ja sam u drugu priliku pojasnio da je ovo pdf Religija sto ce reci da kad se iznose verrske ( teoloske) tvrdnje red je iznositi citate svetih knjiga na koja se oni temelje...E sad ako li musliman daje neku tvrdnju o dushi onda nek je argumentira citatima iz kurana a na kraju svi koji prate ovu diskusiju moci ce selektirati sve sto im deluje razumljivo i prihvatljivo.
Dakle ne zato sto ja citam Bibliju nego zato sto je ovo pre svega forum gde su dominantno ucesnici hriscanskog verovanja a kao sto sam vec rekao - relevantne podatke o hriscanstvu nalazimo iskljucivo u Bibliji,sve ostalo je rekla-kazala !!!


Dobro,kad je vec moralno da ti nacrtam: insistiranjem da neki diskutant prilozi Bibliske dokaze u prilog neke tvrdnje direktno i izmedju redova aludira na cinjenicu da se predmetno pitanje ne moze odgovoriti van Bibliskih sadrzina jer je to njena tematika...to nije dakle neki fenomen van verskih knjiga pa da svako moze imati svoje licno vidjenje ili mislenje nego je to jasno i precizno definisano iskljucivo u Pismu stoga se trebamo drzati upravo te realnosti !!!
Dakle neko bi mozda u slicnoj situaciji rekao "ne lu...j,ili prestani sa tim gl...ma jer ..." a ja eto umesto toga zelim nastupiti korektno a i da ne izazovem nepotrebnu negativnu reakciju svog sagovornika i reagujem na nacin koji smatram da je adekvatan prilici ali eto koji ujedno,nazalost tebe MALO iritira !!!




Ne bih komentirao tvoj kapacitet observacije ali bih samo napomenuo da si ovaj put mozda u tom svom "primecivanju" MALO propustila neke detalje koje sam ti vec pojasnio,da se ne ponavljam...;)


Hvala na savetu,hteo bih verovati da je dobronameran i iskren...:)
не иритира мене ништа када си ти у питању али ако желиш себи дати на важности коментаром да је тако .... ајд ето ти ... драго ми је ако те то усрећило
друго како ти смтраш да треба да тече дискусија је твоја ствар
зашто?
зато што се ти ништа не питаш када коментарише други дискутант како ће то радити
треће и атеисти овде пишу и не морају ништа износити из библије
четврто ако мислиш да ми кажеш шта атеиста може писати о души, психологија се исто тиме бави а то не значи да су психолози верници
пето нисам једина која је изјавила да не умеш водити разговор двосмерно (знаш одлично да је тако али нећемо то продубљивати)
шесто и не покушавај коментарисати мој капацитет обсервације јер већ унапред знам да ћеш описивати моје пропусте када су твоји коментари у питању ... типа хвалите ме моја уста
и седмо .... и даље стоји оно осим читања, прочитано се треба и разумети и вера се прихвата срцем а не словима

хвала ни на чему
ништа конструктивно не прочитах па нећу одузимати ни теби а ни себи више времена на нешто тако
 
Dete novorodjeno kad udahne prvi dah tada duša iz zracne spustance udje u njega i ostane sve do smrti.
To je moj zakljucak.Zato to nije covjekovo i kad izdahne posljedni dah to je duša koju je prvim dahom udahnuo.
I tako se vrati u zrak odakle je i potekla.
Tako je i s zivotinjama slucaj.
 
Dete novorodjeno kad udahne prvi dah tada duša iz zracne spustance udje u njega i ostane sve do smrti.
To je moj zakljucak.Zato to nije covjekovo i kad izdahne posljedni dah to je duša koju je prvim dahom udahnuo.
I tako se vrati u zrak odakle je i potekla.
Tako je i s zivotinjama slucaj.
Jel to znači da su i duše ljudi i duše životinja zajedno nakon smrti ? Bićemo zajedno sa svojim ljubimcima ?
 
u glavi je sve..odatle ide ljubav, želje, vera itd pa i duša ..srce je organ
I mozak je organ. Ljubav jeste hemijska reakvija u mozgu. Vera je svakako deo misli, dakle mozak. E sada, dusa. Hmm. Sta je dusa? Ne vidimo je. Ne umemo je opisati i kako onda mozemo tvrditi da je u glavi?
Ako je prema Bibiji gde covek udahne i posta dusa ziva, onda sam udah ide u pluca, dakle taj predeo.
 
I mozak je organ. Ljubav jeste hemijska reakvija u mozgu. Vera je svakako deo misli, dakle mozak. E sada, dusa. Hmm. Sta je dusa? Ne vidimo je. Ne umemo je opisati i kako onda mozemo tvrditi da je u glavi?
Ako je prema Bibiji gde covek udahne i posta dusa ziva, onda sam udah ide u pluca, dakle taj predeo.
Zivotni dah je zapravo u svakoj celiji organizma i ima ga sve dok je covek ziv.Nakon toga Bog povlaci taj duh k sebi i Sveto Pismo kaze da taj duh vise nema udela u nicemu sto se zbiva pod suncem ( sve misli,osecanja njihova jednostavno nestaju,oni su u apsolutnoj nesvesnoj sostojbi).
 
Zivotni dah je zapravo u svakoj celiji organizma i ima ga sve dok je covek ziv.Nakon toga Bog povlaci taj duh k sebi i Sveto Pismo kaze da taj duh vise nema udela u nicemu sto se zbiva pod suncem ( sve misli,osecanja njihova jednostavno nestaju,oni su u apsolutnoj nesvesnoj sostojbi).
Ali, ne pise nigde u Bibliji gde jedusa. Ovde se u temi daju pretpostavke, a svi ubedjeni da je istina.
 

Back
Top