• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Gde se nalazi duša kod čoveka?

robivek

Domaćin
Poruka
3.664
Nisam se previse bavio pitanjem gde je tacno dusa locirana u telu, valjda je povezana sa nasim energetskim telom preko 5. cakre (grlo), neki kazu da je u pitanju 8. cakra (Soul Star, iznad fizicke / materijalne glave). Gde god da je tacno, efektivno je integrisana sa celim energetskim telom, a energetsko telo je povezano sa nasim fizickim / materijalnim telom kroz mozak. Sama dusa je u osnovi, kada izadje iz tela, sfernog oblika.

Kada nam telo umre i kad se mi / dusa odvojimo od tela, vracamo se sami ili uz pomoc vodica (starijih dusa koje nas vode kroz egzistenciju dok dovoljno ne sazrimo i ne razvijemo se) "na onaj svet", na mesto gde se provodi vreme izmedju zivota u manjim grupama sa drugim dusama i vodicima / uciteljima koji ih vode. Tamo se uci, sumira se sta je uradjeno u prethodnom zivotu, i odredjuje se kakav naredni zivot treba da se prodje u zavisnosti od potrebnih lekcija i od toga da li je i koliko nedela bilo u prethodnom zivotu, sto nam odredjuje da li cemo imati karmu i kakvu / koliko tesku.
Hmmm,"interesantna"prica za laku noc...nego,jel moze neki Bibliski dokaz u prilog ovih tvrdnji ? :kafa:

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
13.073
Hmmm,"interesantna"prica za laku noc...nego,jel moze neki Bibliski dokaz u prilog ovih tvrdnji ? :kafa:
Замисли човека верника пре триста година и ти му кажеш
- Јел може неки Библијски доказ а народ већински био неписмен
Упс .... извини твоја религија тада није постојала, не можеш да замислиш :kafa:

Не мора уопште да се доказије ништа, верник је ...... верује, не доказује ....верујеш срцем, џаба ти сва слова овог света ако не осећаш, није то биологија или географија, већ вера.
И не заснивају сви своју веру кроз Библију.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281

Не мора уопште да се доказије ништа, верник је ...... верује, не доказује ....верујеш срцем, џаба ти сва слова овог света ако не осећаш, није то биологија или географија, већ вера.
И не заснивају сви своју веру кроз Библију.
Da, samo sto on ne govori o verovanju u Boga, syo podrazumeva prihvatanje da ne zna ima li ga, vec govori o necijoj tvrdnji gde se nalazi dusa, a da se pritom to nigde ne spominje (mozda i gresim). I logicno je da covek trazi dokaz za tu tvrdnju. Nije pitao za dokaz o posyojanju Boga jer je taki nesto apsurdno traziti.

TonyS

Zainteresovan član
Poruka
157
Biblija? :lol:

Imam i te kako na cemu temeljim ono sto sam izlozio, ali to je uglavnom jedna suvise licna prica da bih je podelio (mogu da spomenem Majkla Njutna, ali ce vecina reci kako je on prevarant umesto da analiziraju sta je on to izlozio i da nastave da istrazuju dalje).

U sustini i nije toliko bitno sta ja imam da podelim, bitno je da ljudi nauce da se sami pokrenu umesto da cekaju sve odgovore i dokaze na gotovs, da sami razmisljaju i istrazuju umesto sto veruju i podrazumevaju svasta olako, i da budu otvoreni za pomoc i kontakt od koga / cega god iz Univerzuma. Ko bude bio ozbiljan i iskren u ovim nastojanjima, dobice vremenom i sam svoju pricu, potvrde, dokaze... Zivimo ove zivote da bi smo sazrevali i razvijali se, i da bi smo samostalno i samoinicijativno otkrivali i dolazili do odgovora.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281

Imam i te kako na cemu temeljim ono sto sam izlozio, ali to je uglavnom jedna suvise licna prica da bih je podelio (mogu da spomenem Majkla Njutna, ali ce vecina reci kako je on prevarant umesto da analiziraju sta je on to izlozio i da nastave da istrazuju dalje).

U sustini i nije toliko bitno sta ja imam da podelim, bitno je da ljudi nauce da se sami pokrenu umesto da cekaju sve odgovore i dokaze na gotovs, da sami razmisljaju i istrazuju umesto sto veruju i podrazumevaju svasta olako, i da budu otvoreni za pomoc i kontakt od koga / cega god iz Univerzuma. Ko bude bio ozbiljan i iskren u ovim nastojanjima, dobice vremenom i sam svoju pricu, potvrde, dokaze... Zivimo ove zivote da bi smo sazrevali i razvijali se, i da bi smo samostalno i samoinicijativno otkrivali i dolazili do odgovora.
Kakva je to diskusija kad ti nekome na pitanje kazes idi nadji, procitaj, nauci.. Nigde argument. Kazes Biblija. Daj da vidimo sta kaze tekst gde je dusa.

DedaStojan

Domaćin
Poruka
3.829

Zasto bi ljudi trazili kad su im pobrisali pamcenje na prosli zivot?
To je sizifov posao.

robivek

Domaćin
Poruka
3.664

Hmmm,a zamisli ti vernika i to ne samo jednog nego puno njih,u vreme prve Hristove crkve,dakle u vreme apostola (koji su bili u akciju sirenja hriscanstva citavom svetu),koji su bukvalno svaku teolosku tvrrdnju apostola proveravali u Pisma,za svaki slucaj,da ih ne "prenesu zedne preko vode"....
I takvim vernicima ti ih pitas: pa jeste li Vi normalni,ovo je bre Pavle, jedan od apostola koji ce "zapaliti citavi svet" Hristovim jevandjeljem kojeg danas slusate od njega i Vi NJEGA proveravate dali je zaista tako to sto Vam proipoveda ? Pa nije to bre robivek ,Nezgodni ili Glasnik sa Krstarice koji mozda nemaju pojma sta pricaju,ovo je bre apostol Pavle i kad on nesto kaze onda je to tako i tacka" !!!
Sta mislis,sta bi ti rekli ?
Jel mozda " ...Uuuups,izvini,mi se zaneli i nismo primetili ko nam to propoveda,pa sto odmah nisi rekla da je to taj apostol Pavle,,evo bacamo odmah Pisma i drzacemo sve sto nam bude rekao ..." ???
Pa naravno da ti ne bi takvo nesto rekli jer nam izvestaj kaze da su oni svaki dan istrazivali Pismo dali je zaista tako to sto im je Pavle iznosio.
Evo ti Bibliskog dokaza da je to zaista tako bilo:

Dj.17,10.11:
"...A braća odmah noću opraviše Pavla i Silu u Veriju. Došavši onamo uđoše u zbornicu Jevrejsku.
Ovi pak bijahu plemenitiji od onijeh što žive u Solunu; oni primiše riječ sa svijem srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako..."

I za kraj da rezimiram: Iznosenje svake teoloske tvrdnje vezane za hriscanstvo sto ce reci i ona o "ljudskoj dushi"o kojoj je trenutno rec , trazi argumentaciju Bibliskim tekstovima jer je Biblija zapravo kljucni relevantni izvor takvih podataka !!! To je bio stav Isusa Hrista,,apostola a to jos uvek jeste stav hrscana danas u 21 veku.
U tome se i sastoji kljucna razlika izmedju hriscanstva i onih koji se samo deklariraju hriscanima ali nazalost to nisu.

Poslednja izmena:

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
13.073
Hmmm,a zamisli ti vernika i to ne samo jednog nego puno njih,u vreme prve Hristove crkve,dakle u vreme apostola (koji su bili u akciju sirenja hriscanstva citavom svetu),koji su bukvalno svaku teolosku tvrrdnju apostola proveravali u Pisma,za svaki slucaj,da ih ne "prenesu zedne preko vode"....
I takvim vernicima ti ih pitas: pa jeste li Vi normalni,ovo je bre Pavle, jedan od apostola koji ce "zapaliti citavi svet" Hristovim jevandjeljem kojeg danas slusate od njega i Vi NJEGA proveravate dali je zaista tako to sto Vam proipoveda ? Pa nije to bre robivek ,Nezgodni ili Glasnik sa Krstarice koji mozda nemaju pojma sta pricaju,ovo je bre apostol Pavle i kad on nesto kaze onda je to tako i tacka" !!!
Sta mislis,sta bi ti rekli ?
Jel mozda " ...Uuuups,izvini,mi se zaneli i nismo primetili ko nam to propoveda,pa sto odmah nisi rekla da je to taj apostol Pavle,,evo bacamo odmah Pisma i drzacemo sve sto nam bude rekao ..." ???
Pa naravno da ti ne bi takvo nesto rekli jer nam izvestaj kaze da su oni svaki dan istrazivali Pismo dali je zaista tako to sto im je Pavle iznosio.
Evo ti Bibliskog dokaza da je to zaista tako bilo:

Dj.17,10.11:
"...A braća odmah noću opraviše Pavla i Silu u Veriju. Došavši onamo uđoše u zbornicu Jevrejsku.
Ovi pak bijahu plemenitiji od onijeh što žive u Solunu; oni primiše riječ sa svijem srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako..."

I za kraj da rezimiram: Iznosenje svake teoloske tvrdnje vezane za hriscanstvo sto ce reci i ona o "ljudskoj dushi"o kojoj je trenutno rec , trazi argumentaciju Bibliskim tekstovima jer je Biblija zapravo kljucni relevantni izvor takvih podataka !!! To je bio stav Isusa Hrista,,apostola a to jos uvek jeste stav hrscana danas u 21 veku.
U tome se i sastoji kljucna razlika izmedju hriscanstva i onih koji se samo deklariraju hriscanima ali nazalost to nisu.
Па кад толико провераваш што не увиде да човек своју тврдњу уопште није темељио на основу Библије, нити мора јер је питање .... где се душа налази а не где се налази на основу Библије
Зар морам на ситна цревца све да ти разлажем :roll:
То је показатељ да ти уопште не читаш саговорника већ да ти напишеш шта имаш и то је то
Лепо ја рекох .... џаба ти сва слова .... треба разумети прочитано.
О примеру који си навео беспредметно ми је после овога и да расправљам.

robivek

Domaćin
Poruka
3.664
Па кад толико провераваш што не увиде да човек своју тврдњу уопште није темељио на основу Библије, нити мора јер је питање .... где се душа налази а не где се налази на основу Библије
Znacaj termina "dusha" u kontekst hriscanstva je direktno vezan za verovanje u Boga i stanje mrtvih stoga je izuzetno bitno da se svi odgovori vezani za to stanje traze u Bibliji.
Ako je pitanje (ili odgovor) bio vezan za,sta ja znam ,evo recimo za najmodernije Intelove chipove onda nema logike pominjati Bibliju u bilo kom kontekstu jer je to pitanje VAN njenih sadrzina.
Primecujes razliku ?
Зар морам на ситна цревца све да ти разлажем :roll:
То је показатељ да ти уопште не читаш саговорника већ да ти напишеш шта имаш и то је то
Лепо ја рекох .... џаба ти сва слова .... треба разумети прочитано.
О примеру који си навео беспредметно ми је после овога и да расправљам.
Hmmm,ovo mi do sada jos uvek niko nije rekao jer su mi upravo detaljno proucavanje i analiza postali "profesionalna deformacija"jer to radim mozda i kad ne treba...
Kako god,ja ti vec odgovorio pa ti savetujem da jos jednom procitas moje izlaganje ali ovaj put pokusaj otvorenim ocima i verujem da ces tada razumeti moju poruku kako treba ! :)

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
13.073
Znacaj termina "dusha" u kontekst hriscanstva je direktno vezan za verovanje u Boga i stanje mrtvih stoga je izuzetno bitno da se svi odgovori vezani za to stanje traze u Bibliji.
Ako je pitanje (ili odgovor) bio vezan za,sta ja znam ,evo recimo za najmodernije Intelove chipove onda nema logike pominjati Bibliju u bilo kom kontekstu jer je to pitanje VAN njenih sadrzina.
Primecujes razliku ?

Извини али ја заиста морам да те питам
Јел ти имаш проблем са схватањем написаног?
Ја једно ти десето,ја једно ти десето...
Шта си запео са Библијом'?
Питање је постављено свима а не само хришћанима.
Што би сад нпр. неки муслиман тражио доказ у библији за оно што је изјавио?
Зато што ти читаш Библију?
Шта га брига
Човек је лепо написао како он види душу. Изјавио да своје виђење не темељи на Библији и ти опет запео ...
Hmmm,ovo mi do sada jos uvek niko nije rekao jer su mi upravo detaljno proucavanje i analiza postali "profesionalna deformacija"jer to radim mozda i kad ne treba...
Kako god,ja ti vec odgovorio pa ti savetujem da jos jednom procitas moje izlaganje ali ovaj put pokusaj otvorenim ocima i verujem da ces tada razumeti moju poruku kako treba ! :)
Шта и колико читаш приватно нити ме се тиче, нити сам коментарисала.
Да сам на форуму приметила да или не читаш шта саговорник пише или не можеш можда схватити написано ..... приметила сам
Јер да читаш са разумевањем, не би од некога ко је изјавио да неко своје виђење не темељи на цитатима из Библије тражио да ти пронађе доказ у Библији.
Ако желиш конструктиван разговор са било ким овде ..... сабери се

robivek

Domaćin
Poruka
3.664
Извини али ја заиста морам да те питам
Јел ти имаш проблем са схватањем написаног?
Ја једно ти десето,ја једно ти десето...
Moguce je ali budimo iskreni - sanse da je problem kod mene jesu 50% , ostalo je kod tebe. :)
Nego hajde da vidimo tvoje argumente:

Шта си запео са Библијом'?
Питање је постављено свима а не само хришћанима.
Што би сад нпр. неки муслиман тражио доказ у библији за оно што је изјавио?
Зато што ти читаш Библију?
Ja sam u drugu priliku pojasnio da je ovo pdf Religija sto ce reci da kad se iznose verrske ( teoloske) tvrdnje red je iznositi citate svetih knjiga na koja se oni temelje...E sad ako li musliman daje neku tvrdnju o dushi onda nek je argumentira citatima iz kurana a na kraju svi koji prate ovu diskusiju moci ce selektirati sve sto im deluje razumljivo i prihvatljivo.
Dakle ne zato sto ja citam Bibliju nego zato sto je ovo pre svega forum gde su dominantno ucesnici hriscanskog verovanja a kao sto sam vec rekao - relevantne podatke o hriscanstvu nalazimo iskljucivo u Bibliji,sve ostalo je rekla-kazala !!!

Шта га брига
Човек је лепо написао како он види душу. Изјавио да своје виђење не темељи на Библији и ти опет запео ...
Dobro,kad je vec moralno da ti nacrtam: insistiranjem da neki diskutant prilozi Bibliske dokaze u prilog neke tvrdnje direktno i izmedju redova aludira na cinjenicu da se predmetno pitanje ne moze odgovoriti van Bibliskih sadrzina jer je to njena tematika...to nije dakle neki fenomen van verskih knjiga pa da svako moze imati svoje licno vidjenje ili mislenje nego je to jasno i precizno definisano iskljucivo u Pismu stoga se trebamo drzati upravo te realnosti !!!
Dakle neko bi mozda u slicnoj situaciji rekao "ne lu...j,ili prestani sa tim gl...ma jer ..." a ja eto umesto toga zelim nastupiti korektno a i da ne izazovem nepotrebnu negativnu reakciju svog sagovornika i reagujem na nacin koji smatram da je adekvatan prilici ali eto koji ujedno,nazalost tebe MALO iritira !!!

Да сам на форуму приметила да или не читаш шта саговорник пише или не можеш можда схватити написано ..... приметила сам
Јер да читаш са разумевањем, не би од некога ко је изјавио да неко своје виђење не темељи на цитатима из Библије тражио да ти пронађе доказ у Библији.

Ne bih komentirao tvoj kapacitet observacije ali bih samo napomenuo da si ovaj put mozda u tom svom "primecivanju" MALO propustila neke detalje koje sam ti vec pojasnio,da se ne ponavljam...;)

Ако желиш конструктиван разговор са било ким овде ..... сабери се
Hvala na savetu,hteo bih verovati da je dobronameran i iskren...:)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.