Gde popraviti električni automobil u Srbiji?

Ja sam radio generalke na fićama i kečevima dok ti još nisi bio ni u planu, čuj podmazuju se kočnice svako malo ti ko jedan deda tu u kraju što je podmazivao diskove da mu ne zarđaju pa skoro poginuo :lol:

Od alata iz lidla imam na moru papagajke za ventile i česme i onaj najmanji šrafciger sa izmenjivim bitovima :lol:

Nije brt ni to problem .Vec svaka pumpa na zapadu ima par punjaca a .punis ih na 80% pa 300km pa oet tako..Do 80% se puni za nekih 10min ..Kod mene nema smisla kupiti bilo koje drugo novo auto jer prvo im je kamata mala nekih 1% a drugo (8% na ostale) nemaš nikakvih troškova carina registracije .. Zato su trenutno i najpridavaniji u EU
Nije problem? Prvo znači htio ne htio na svakih 300 km pauza 10 minuta. A šta ako su punjači već zauzeti? Drugo u pravu je Milun. Koliko će trebati novih kilovata ako zaista svi automobili budu električni?

Nije problem? Prvo znači htio ne htio na svakih 300 km pauza 10 minuta. A šta ako su punjači već zauzeti? Drugo u pravu je Milun. Koliko će trebati novih kilovata ako zaista svi automobili budu električni?
Problem je u periodu godišnjih odmora to da . KW mogu rešiti lako samo da skinu kvote i nenormalne carine sa solarnih panela i dozvole ljudima da proizvude . .. Za ljude koji ne prelaze vise od 400km dnevno imaju svojih prednosti.. Na relacijama preko 1000km nisu jos uvek praktični ali nisu nisu ni toliki problem tamo gde je izgradena infrastruktura

Jok ti verovatno kupujes mast u Lidlu ..🤣.. Ustvari nisi ni znao da se kočnice ciste i podmazuju sto znaci da ih nikad nisi skidao jer bi znao kako mogu zapeci..Svakom rečenicom pokazujes koliko ustvari nemaš pojma
Kočnice zapeknu ako se auto drži u travi ispod drveta i slabo vozi, sedi jedan za kraj godine vidimo se na popravnom. Mogu eventualno da menjaju kočiono ulje kao kod svih automobila. A mogu i da podmazuju kao ti svako malo :rotf:

Problem je u periodu godišnjih odmora to da . KW mogu rešiti lako samo da skinu kvote i nenormalne carine sa solarnih panela i dozvole ljudima da proizvude . .. Za ljude koji ne prelaze vise od 400km dnevno imaju svojih prednosti.. Na relacijama preko 1000km nisu jos uvek praktični ali nisu nisu ni toliki problem tamo gde je izgradena infrastruktura
Mogu naravno ali neće niti će ikada biti moguće jer su monopol i zarada uvek ispred svega naročito ispred pišljive ekologije. Ja bih prvi postavio solarne panele na krov kuće na moru kada bi dobio samo povrat onoga što ja trošim u narednih 10 godina. Višak neka ide u sistem potpuno besplatno šro se mene tiče. To će biti malo morgen jer im je i instalacija nikakva i jadna infrastruktura neće ništa da ulažu. Lopata uglja i teraj kako je.

Kočnice zapeknu ako se auto drži u travi ispod drveta i slabo vozi, sedi jedan za kraj godine vidimo se na popravnom. Mogu eventualno da menjaju kočiono ulje kao kod svih automobila. A mogu i da podmazuju kao ti svako malo :rotf:
Ko ke rekao svako malo ..el auti ne troše kočnice I pločice im traju preko 200k km ..Vreme vlaga sol radi svoje prati sta se piše..Imaš Google za ispomoc ako ne možeš da ispratis

Ko ke rekao svako malo ..el auti ne troše kočnice I pločice im traju preko 200k km ..Vreme vlaga sol radi svoje prati sta se piše..Imaš Google za ispomoc ako ne možeš da ispratis
Samo vizuelna kontrola i ništa više, nikakvo podmazivanje tu nema šta da traži. Evo ja moje kočnice nisam nikada pipao 13 godina sve original pločice su na 3 mm i treba da menjam 75tkm.

Znam ti si radoznao pa bi to čačkao i prčkao :lol:

Zato je i prodajan toliko ..Porezima teraju ljude da ih kupuju..Kupiti cu ga i ja nekad ,morat cu ali ne jos ..Ne sviđa mi se Tesla..Mecka QLC mi se sviđa ali je ona skupa dobro a to dati za el auto je ludilo a I nisu toliko dobri sto se tice punjenja Tu bas zaglavis na punjacima a I nema popust na cenu struje na pumpama tako da se ne isplati jos ..Pametan će malo pricekati dok cene malo padnu a I dok se ostali prikljice .. Da Tesla lici na normalo auto iznutra bio bi musterija

Back