Gde pecate?

Oddavno nisam isao na pecanje, a trenutno su takve cene dozvola da mi se i ne ide... Da platim 7000din za godinu u kojoj cu MOZDA dva puta uspeti da odem je ludilo.
Inace sam dugo pecao na Savi, nadjem bilo kakvo misro mesto i zabacim. Kesegu i stuku, za ostalo treba i vremena i ulaganja, a tad nisam mogao da se isprsim za camac. Pre par godina sam sa kolegom celo leto isao na stuku, na Angari (reka), i evo vec 4-5 godina nisam pecao.
Cesto odem na vodu i ne nosim mrezu za ribu, sta upecam vratim, varalice sam cak kupovao bez povratne kuke, da sto manje povredim ribu kad je skidam i vracam u vodu. Pecanje je lek za dusu...
 
Oddavno nisam isao na pecanje, a trenutno su takve cene dozvola da mi se i ne ide... Da platim 7000din za godinu u kojoj cu MOZDA dva puta uspeti da odem je ludilo.
Inace sam dugo pecao na Savi, nadjem bilo kakvo misro mesto i zabacim. Kesegu i stuku, za ostalo treba i vremena i ulaganja, a tad nisam mogao da se isprsim za camac. Pre par godina sam sa kolegom celo leto isao na stuku, na Angari (reka), i evo vec 4-5 godina nisam pecao.
Cesto odem na vodu i ne nosim mrezu za ribu, sta upecam vratim, varalice sam cak kupovao bez povratne kuke, da sto manje povredim ribu kad je skidam i vracam u vodu. Pecanje je lek za dusu...
Nisam znala da je tako skupo :confused:

Inace postoje mesta na kojima se sme i na kojima se ne sme?

Gde u Srbiji ima soma?
 
Nisam znala da je tako skupo :confused:

Inace postoje mesta na kojima se sme i na kojima se ne sme?

Gde u Srbiji ima soma?
Dozvola ti treba na svim javnim vodama, jedino ne vazi na privatnim ribnjacima koji su koncipirani da odes i pecas, pa koliko ulovis toliko platis.
Zvanicno bez dozvole smes da pecas samo u svom licnom ribnjaku )))
Soma ima u svim vecim rekama, i u dosta jezera koja su sa njima povezana. On voli muljevito dno, i obicno i provodi vreme dole, izlazi samo da se hrani ili ako je ugrozen... Zato se som peca 'na bucku', drveni alat kojim se bucka po povrsini a njega to iritira i dodje blizu mamca.
 
Danas je trenda da se peca na revirima..tu ne treba dozvola samo platiš
reviri su delovi reka , prirodna ili veštačka jezera koji su dati na korišćenje određenog pravnog subjekta , i za takve revire/lokacije potrebne su dozvole :kez: , nije samo platiš nego je em dozvola em i platiš ako je reviri deo nekog nacionalnog parka
 
samo pričamo , ništa, sve ok :vzagrljaj: :heart: , da ali to već nije revir nego , kako što si rekla to su privatna imanja , i može da se ponese riba kući do 3 kila, i to se naplaćuje po redovnoj ceni koliko bi koštala ta riba u ribarnici :vzagrljaj:
 
Lično ne pecam, ali volim mesta za pecanje :)

Obično su to neka fina, mirna mesta...

Gde i šta pecate?
Ne lovim ribu i nikada mi se to nije svidjalo iako sam s mora.
Imate neku preporuku?
Nemam preporuku, a koliko vidim u zadnje vrijeme se sve vise pecanje prosirilo i na ove suhe prostore :mrgreen:

Nisam znala da je tako skupo :confused:

Inace postoje mesta na kojima se sme i na kojima se ne sme?

Gde u Srbiji ima soma?
U reci bre. Ovdje je sve sitna riba :mrgreen:
 
Lično ne pecam, ali volim mesta za pecanje :)

Obično su to neka fina, mirna mesta...

Gde i šta pecate? Imate neku preporuku?
Lično pecam samo grabljivice..;):lol:
Pecam po mogućnosti tamo gde ne peca niko, što dalje od civilizacije, to su neka zaboravljena mesta puna svakojakih životinjki..:D
Slika je od četvrtka, ovaj bucko je bio najveći, bilo ih je još sedam, sve je sistem poljubi i pusti..
Šalim se, ne ljubim ih mnogo su bre balavi..:lol:

IMG-ed2a48679978e39df8b3bac7da889376-V.jpg
 
Lično pecam samo grabljivice..;):lol:
Pecam po mogućnosti tamo gde ne peca niko, što dalje od civilizacije, to su neka zaboravljena mesta puna svakojakih životinjki..:D
Slika je od četvrtka, ovaj bucko je bio najveći, bilo ih je još sedam, sve je sistem poljubi i pusti..
Šalim se, ne ljubim ih mnogo su bre balavi..:lol:

Pogledajte prilog 1201260
Bravoooooo :bravo:

Posebno mi se svidja sto pecate i pustite ribice...

Mene su kao malu vodili da pecam...imala sam i svoj profi stap...a pecala sam kao mala i u moru onako samo sa damilom i plovkom :D

Kako sam samo bila uzbudjena kada sam upecala ribicu od 10tak cm :D

Naravno uvek smo ih pustali nazad...

Oduvek sam smatrala da ljudi koji pecaju znaju ta skrovita mesta...mirna...ususkana...samo njihova...
Zato sam i otvorila temu...Mozda da odate neko tajno mesto za egzibicije samo uzivati u prirodi a i za one koji se mozda zaista interesuju za ribu :D
 
Bravoooooo :bravo:

Posebno mi se svidja sto pecate i pustite ribice...

Mene su kao malu vodili da pecam...imala sam i svoj profi stap...a pecala sam kao mala i u moru onako samo sa damilom i plovkom :D

Kako sam samo bila uzbudjena kada sam upecala ribicu od 10tak cm :D

Naravno uvek smo ih pustali nazad...

Oduvek sam smatrala da ljudi koji pecaju znaju ta skrovita mesta...mirna...ususkana...samo njihova...
Zato sam i otvorila temu...Mozda da odate neko tajno mesto za egzibicije samo uzivati u prirodi a i za one koji se mozda zaista interesuju za ribu :D
Ko je kao mali imao svoj štap za pecanje taj ne zaboravlja da peca bez obzira koliko nije pecao.:)
Moja pauza je bila takođe duga, ali sam se ipak vratio tom hobiju koji smiruje, i otkriva što retko u običnoj svakodnevnici može videti.
Ako ustanete pre svitanja, i svitanje doživite na vodi, tih pola sata vlada čarolija. Mnogo lepih trenutaka se može zamrznuti kroz fotografiju, a u tom zugu leti najviše grabljivica radi.
Što se tiče mesta za pecanje, do njih se dolazi specijalnim automobilima, to nisu automobili to su amfibije.., puno puta sam pomislio da ćemo ostati u nekoj od prepreka koju smo trebali da savladamo. Mislim da je najbolje prevozno sredstvo u tom slučaju helikopter, samo retko ga ko od ribara poseduje..:lol:
 
Ko je kao mali imao svoj štap za pecanje taj ne zaboravlja da peca bez obzira koliko nije pecao.:)
Moja pauza je bila takođe duga, ali sam se ipak vratio tom hobiju koji smiruje, i otkriva što retko u običnoj svakodnevnici može videti.
Ako ustanete pre svitanja, i svitanje doživite na vodi, tih pola sata vlada čarolija. Mnogo lepih trenutaka se može zamrznuti kroz fotografiju, a u tom zugu leti najviše grabljivica radi.
Što se tiče mesta za pecanje, do njih se dolazi specijalnim automobilima, to nisu automobili to su amfibije.., puno puta sam pomislio da ćemo ostati u nekoj od prepreka koju smo trebali da savladamo. Mislim da je najbolje prevozno sredstvo u tom slučaju helikopter, samo retko ga ko od ribara poseduje..:lol:
lepo si to docarao :)

ako se setis jednom da podelis tu koju slicicu tog momenta mira.... ⭐

imas camac?
 
lepo si to docarao :)

ako se setis jednom da podelis tu koju slicicu tog momenta mira.... ⭐

imas camac?
Momenat mira sam prikazao u temi Fotografija, ali evo ponovo, samo da me postavljač teme ne kazni zbog fotografija kojima tu nije mesto.. :lol:

Jutro 01.JPEG

To je bilo četvrtak jutro..:)
Čamac imam, nisam ga još koristio, ali bitno je da uredno ležarinu četiri godine plaćam..:hahaha:
 
Momenat mira sam prikazao u temi Fotografija, ali evo ponovo, samo da me postavljač teme ne kazni zbog fotografija kojima tu nije mesto.. :lol:

Pogledajte prilog 1201500
To je bilo četvrtak jutro..:)
Čamac imam, nisam ga još koristio, ali bitno je da uredno ležarinu četiri godine plaćam..:hahaha:
a prelepoooooooooooooooooo :zaljubljena:

neka....jednom.....bice jednom u upotrebi!!!
 
Nisam nikad pecao, ali bih voleo, čuo sam da je jako opuštajuće. Po mogućstvu iz čamca koji je nasred reke ili jezera.

Muž od babine sestre je voleo da peca, i pamtim (kroz maglu) da smo se deda i ja vozili sa njim čamcem kad sam bio mali.
 

Back
Top