Gde otici na vikend sa devojkom?

limunada

Buduća legenda
Poruka
26.014
U ovom jesenjem periodu,ne znam sta bih preporucila, da je blizu,jeftino i zanimljivo,a da nije ex Yu.
Ja bih isla npr.u Prag,Bec ili Bratislavu...ali to nije bas blizu za voznju autom.
Venecija nije losa opcija,moze se naci jeftiniji smjestaj van grada,ali tu je problem skupog parkinga i nemanja istog u blizini.Bice mu skuplja pita nego tepsija.
Ostaje onda Madjarska...Budimpesta je relativno bliizu,Temisvar i Sofija.

limunada

Buduća legenda
Poruka
26.014
Ja nisam bila u Veneciji, ni u Budimpešti.
Oba grada mi deluju zastrašujuće! :roll:
Nisu zastrasujuci.🙂 Venecija samo nocu jer nije bas osvijetljena i odjednom nigdje nikoga od turista koji su tu bili danju.
A uvece plima i osjecas se kao na Titaniku...muzika svira dok brod tone.
Ali bukvalno,voda izbija iz nekih sahtova i raste.
Venecija je jedinstven grad,svakako preporucujem za obilazak...ali mislim da treba obilaziti u nekom toplijem periodu,npr.za prvi maj 🙂.Zna biti hladno i jak vjetar u ovo doba godine i kasnije.

Manastirka

Elita
Poruka
24.809
Nisu zastrasujuci.🙂 Venecija samo nocu jer nije bas osvijetljena i odjednom nigdje nikoga od turista koji su tu bili danju.
Venecija je jedinstven grad,svakako preporucujem za obilazak...ali mislim da treba obilaziti u nekom toplijem periodu,npr.za prvi maj 🙂.Zna biti hladno i jak vjetar u ovo doba godine i kasnije.
Jesu,...onaj most "uzdaha" u Veneciji.Strašno!
Mađari mi deluju namrgođeni i k'o da mrze celi svet! 😁
Od svega što ste ovde pomenuli, ja bih se opredelila za Trst, Beč ili Bratislavu.
Bratislava je najpovoljnija opcija, uopšte nije skup grad, tako da mislim da se onda i put isplati.

Poslednja izmena:

limunada

Buduća legenda
Poruka
26.014
Jesu,...onaj most "uzdaha" u Veneciji.Strašno!
Mađari mi deluju namrgođeni i k'o da mrze celi svet!😁
Ja sam bila u Veneciji vise puta na kratko,i jednom na duze.tj.citav dan.😀
Prepjesacili smo je uzduz i porijeko.Veliki je grad,iako na prvi pogled mozda ne djeluje tako.
A da je romanticna,romanticna je.🙂
I fotogenicna.Fotografija iz Venecije ne moze da ne uspije.Jedina mana je sto je zaista mnogo turista.I natavno,sto je papreno skupa u centru.Ali to je tako svugdje.Ima inace i normalnih prodavnica i cijena.
Ulicice su uske i u vidu lavirinta,tako da je tesko ne izgubiti se.Postoje i vodeni busevi,pa se moze i tako obici.
Ko dolazi autom,mora da parkira u garazi bas daleko od centra i cijena po satu je visoka.
Inace oni ti uzmu auto i kljuceve i parkiraju,pa ti vjeruj.😂
Mene je iznenadilo,kao sto vec rekoh,da nije nesto osvijetljena uvece i da onaj silni narod odjednom negdje nestade.
E,onda su pomalo zastrasujuce one ulice i kanali.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.742
Ponoc u Veneciji uopste nije romanticna.😀
Cak je pomalo i zastrasujuce.😂
pa bas ta mistika, poluosvetljene ulice i trgovi, miris mora, fenjeri, duh proslosti olicen u arhitekturi , zvuk necijih koraka iz uzanog procepa izmedju starih kuca, ...............taj zastrasujuci efekat metafizike Modiljanijevih motiva u iscekivanju necega sto se nece dogoditi ................donosi "leptirice" uzbudjenja u stomaku, ...............ovo mozes samo u Veneciji osetiti.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
58.686
Mađari mi deluju namrgođeni i k'o da mrze celi svet! 😁
nesto se ne zanose turistima, to je cinjenica... :D zato i nemaju sem u BP bilo sta na engleskom...tj. tu i tamo, jedva...
konobar kojeg sam pitala kakvo im je to jelo...kaze meni onako...indeferentno...to ti je dobro pitanje...hmmm...to je samo izmisljen, mastovit naziv...
na drugo pitanje dokle rade...isto...hmm...dobro pitanje...dok ne odete...valjda necete dugo :rotf:

Manastirka

Elita
Poruka
24.809
nesto se ne zanose turistima, to je cinjenica... :D zato i nemaju sem u BP bilo sta na engleskom...tj. tu i tamo, jedva...
konobar kojeg sam pitala kakvo im je to jelo...kaze meni onako...indeferentno...to ti je dobro pitanje...hmmm...to je samo izmisljen, mastovit naziv...
na drugo pitanje dokle rade...isto...hmm...dobro pitanje...dok ne odete...valjda necete dugo :rotf:
😆

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
58.686
U Budimpešti je počeo ili počinje 18. onaj njihov Božićni vašar, ja ga tako zovem, sa tezgama, šarenišima, klopom. Traje do 1. Naredne a bliske nam godine.
Eto prilike da se zabavite na jednom produženom vikendu
Ja Budimpestu volim i volim i volim ali taj njihov vasar mi nekako tako malecni, nekako mi ne odrazava viziju kakvu imam u glavi z:D
Mislim ti mali vasari po malim idilicnim mestima mi vec i slikom greju srce ali BP je ipak veci grad a ima tako maleni vasar z:cry:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.