Gde nabaviti kvalitetan bajonet?

Овај може све. Ал ок, мало ми то бајонет нелогично било.
Sta ces kad nije sluzio JNA pa da zna sta je bajonet i zasta sluzi...
Inace kad covek ide na kampovanje ili u prirodu (ono sto zovu hajking) trebao bi da kod sebe ima bilo kakav noz (bar preklopni svajcararski vojni) za ne daj boze. Ne mislim tu da se brani ili napada nekoga drugoga nego da ti moze zatrebati iz razno-raznih potreba tipa nesto preseci, odseci, nesto iskopati...

Sta ces kad nije sluzio JNA pa da zna sta je bajonet i zasta sluzi...
Inace kad covek ide na kampovanje ili u prirodu (ono sto zovu hajking) trebao bi da kod sebe ima bilo kakav noz (bar preklopni svajcararski vojni) za ne daj boze. Ne mislim tu da se brani ili napada nekoga drugoga nego da ti moze zatrebati iz razno-raznih potreba tipa nesto preseci, nesto iskopati...
Да, имам тај швајцарац, ваљда је мислио на каму :D , бајонет чак и ја знам да се ставља на пушку.

Prolaze, nestaju. Ostaje moja osoba...samo moja!
1712866892718.png

Да, имам тај швајцарац, ваљда је мислио на каму :D , бајонет чак и ја знам да се ставља на пушку.
Imam dva ranca za neke takve setnje po prirodi (hajkovanje), u svakom imam komplet za ne daj boze. Po jedan preklopni noz tipa svajcarskog vojnog, sprej protiv medveda, malu kutiju prve pomoci, upaljac, baterijsku lampu, kisnu kabanicu i po 4-5 energetskih barova.

Bajonet za prirodu :hahaha: Ovo još nisam čuo
Ja se bavim bushcraftom, za prirodu ti treba sasvim mali lak nož sečiva 10-12 cm, ako je nešto ozbiljnije onda plus ide i mala sekirica ali uglavnom samo nož.
Moj savet ako hoćeš da me slušaš, Mora noževi su najbolje za najmanje novca. Ima sto modela cena kreće od 10-15 evra. Ja imam verzuju sa nerdjajućim sandvik švedskim čelikom 12c27

Bajonet je samo vrsta noža. Dugi nož sa dve oštrice. Jeste, koristi se u vojsci ali, naravno, i za druge potrebe. Kakve veze ima to što nekome treba bajonet u prirodi sa tim što nije služio vojsku u JNA?
Jeste ali specijalisticka vrsta noza koji sluzi za nabadanje ( ljudi, zivotinja, bundeva...), kopanje (rovova i zaklona u vojsci) ili u specijalnim izdanjima kao sekac bodljikave zice recimo. Kao sto mu i naziv sugerise namenjen je da se natakne na pusku i sluzi za gornje namene. Ako se ne natice na pusku onda ima drugi naziv, ne zove se bajonet. Njemu nije namena da sece i reze jer mu ostrice nisu od tako kvalitetnog celika i za to sto si u uvodu opisao bajonet ti ne bi bas posluzio.

Ovu sliku koju si prilozio - taj bajonet ima samo jednu ostricu. No nema veze, vecina nozeva se koristi sa samo jednom. No pogledaj kako je njegovo secivo debelo, znaci da je od nekvalitetnog celika. Iz cega slede druge stvari.

Jeste ali specijalisticka vrsta noza koji sluzi za nabadanje ( ljudi, zivotinja, bundeva...), kopanje (rovova i zaklona u vojsci) ili u specijalnim izdanjima kao sekac bodljikave zice recimo. Kao sto mu i naziv sugerise namenjen je da se natakne na pusku i sluzi za gornje namene. Ako se ne natice na pusku onda ima drugi naziv, ne zove se bajonet. Njemu nije namena da sece i reze jer mu ostrice nisu od tako kvalitetnog celika i za to sto si u uvodu opisao bajonet ti ne bi bas posluzio.

Ovu sliku koju si prilozio - taj bajonet ima samo jednu ostricu. No nema veze, vecina nozeva se koristi sa samo jednom. No pogledaj kako je njegovo secivo debelo, znaci da je od nekvalitetnog celika. Iz cega slede druge stvari.
Pa sta je onda po tebi najbolja opcija? Koje orudje? Koji noz?

Back