Gde leti drzite voće?

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.615
Za lubenicu znamo ali gde čuvate breskve, kajsije , nektarine ?

Neki dan sam kupila i mama sve strpala u frižider , meni je grozno jesti hladnu breskvu, kasiju ili nektarinu

IMG_2289.jpeg

Pa iskreno ja volim hladnu breskvu ili kajsiju, doduse kajsija ajde verovatno je bolja na sobnoj temperaturi kad je samo malo stavis pod vodu ali breskva koja ima više soka je bolja rashladjena, lubenica i dinja pogotovo, lubenica je uvek bolja hladnija da se jede.

Za lubenicu znamo ali gde čuvate breskve, kajsije , nektarine ?

Neki dan sam kupila i mama sve strpala u frižider , meni je grozno jesti hladnu breskvu, kasiju ili nektarinu

Pogledajte prilog 1577899
ja zaledim grozdje pa ga jedem ko bombone. Bostan ne mogu zamisliti a da nije ledeno ladan.
Znam da se na ladnoci ubijaju vitamini al ja voce jedem najvise radi osvezenja.

mama sve strpala u frižider , meni je grozno jesti hladnu breskvu, kasiju ili nektarinu
Leti većinu voća treba držati u frižideru, izuzev ako se radi o trajnoj vrsti voća ili ako je ponekoj voćki potrebno da još malo dozri. I ja više volim voće kada nije tek izvađeno iz frižidera. Zato voće i povrće koje ću jesti, uglavnom izvadim unapred da bi se malo zagrejalo na sobnoj temperaturi. Ovo pogotovo važi za paradajz, on kad je hladan se uvek oseća kao da je još hladniji nego što jeste.

Ja bih sve u frizider...bas sve...

Iz vise razloga koji su meni znani...a vrlo opravdani....
Moja majka ne....ona bi vecinu stvari izvan frizidera da joj ne zauzima mesto u frizideru, ako da je frizider prepun, a prazan je...uglavnom, osim police za jela

Ne znam zasto su ljudi lenji....otvoris frizider, uzmes jednu vocku , zatvoris frizider...
Ako neces hladno voce, uzmes poseban polovni frizider i onda ga nastimas na 15C i onda otvoris frizider uzmes vocku i zatvoris frizider...

Jos postoji i mogucnost drzanja u kesama, papirnim kesama unutar frizidera, ne da budu u kutijama, tacnama...
Ali su retka voca koja traze papirne kese, uglavnom moze pvc kesa...

Ako ste puritanci , a vecina forumasa lici na puritance, ili puritanke, onda trazite fruzider koji malo isusuje...Ja imam jedan koji isusuje kao lud i jedan koji ne isusuje iznutra...

Ko moze on pravi kuhinja da mu bude na 12C temperaturi....da ne prelazi vise od 12...opet za puritance moze i 15C, ali ne preko toga..

To bi bilo da ljude interesuje zdravlje i kvalitet...ali posto su Srbi Srbi , onda daj sta nama godi i sta smo navikli...

Poslednja izmena:
ja zaledim grozdje pa ga jedem ko bombone. Bostan ne mogu zamisliti a da nije ledeno ladan.
Znam da se na ladnoci ubijaju vitamini al ja voce jedem najvise radi osvezenja.
Odakle ovaj podatak da hladnoca ubija vitamine?
Koliko ja znam, svaki frizider moze da se podesi na 10C i obicno se i drze na 10C
Retko ko sibne frizider na 4C , a sasvim sigurno niko ispod 4C...Dakle pitanje je smao 6C ili 10C....

Back