Gde kupiti dioptrijske naočare bez odlaska kod oftalmologa?

И за минус јел има? Нисам нагласио какве наочаре. Не желим ни на какве прегледе. Људи који носе наочаре ионако често носе оне које им не одговарају јер им се променила диоптрија и то одлажу.

Свакако бих одабрао тачне или за нијансу слабије, не јаче јер оне оштећују вид, ја иначе не носим наочаре и то не желим али чисто ако ми затреба у неким приликама, можда ћу мењати посао па ће ми требати да нешто прочитам на даљину, и слично.
Pravu dioptriju tesko odredi i ljekar,a ljudi hoce da kupe pijacne naocari i da imaju pravu dioptriju.
Nije bitna samo dioptrija,koju tacno moras znati,jer ne valja ni slabije ni jace da nosis,nego moras znati i tacan razmak zjenica,i uglove,ako imas astigmatizam na primjer.
Takodje,imas i blizinu,daljinu i srednju daljinu npr.za gledanje u racunar.
Od pogresnih naocara mozes imati i glavobolje,a i ostetiti vid.
Ne znam sta je ljudima toliko tesko otici kod ocnog da im odredi pravu dioptriju,a ne da nagadjaju.

svaki opticar ce ti izmeriti dioprtriju i napraviti naocere.
ne moras kod oftamologa zbog toga...
Ne moraju da se šire zenice , zapravo i ne šire se kod provere vida , nego kada se gleda očno dno detaljnije.
Svaki optičar ili ima oftalmologa ili aparat koji kompjuterski odredi za minut . I isproba se vrsta sočiva.
U principu skoro svi funkcionišu tako što ako kupiš kod njih - takav pregled je besplatan
Nije u pitanju dijagnostika bolesti oka. Jeste najbolje otići kod oftalmologa i obaviti kompletan pregled uključujući i proveru očnog pritiska.

Јел постоји негде на некој пијаци где се продају? Оно "да пробам једне, друге, одговара ми"? Није ваљда да здравствена мафија држи монопол над тим? Неко не жели да се бакће по докторима и да га прегледају, људима можда треба за посао да буду функционални да би од нечега живели, па и за свакодневно функционисање, не причам о вожњи и пословима где је тачна диоптрија неопходна.
Ima u nekim prodavnicama optike i oftalmologa sa aparatima kojim određuju dioptriju. U
Novom Sadu znam tačno i gde, a za BG se raspitaj.

Postoji slabovidost.Tu naocari ne pomazu.
Ja to nisam znala.Moje koleginice dijete slabovido i kaze da joj je dr rekao da tu ne pomaze nikakva dioptrija.
Ne razumijem tacno kako i sta je to.. ali postoji i to.
Isto tako kad sam ja mojoj ocnoj dr rekla da imam dioptriju u minusu,ona je rekla da nemam,nego da imam astigmatizam tj.te uglove.A meni trebaju naocari za daljinu,pored onih za blizinu.
Nije mi nista jasno,osim da pijacne naocari meni ne pomazu.

Јел постоји негде на некој пијаци где се продају? Оно "да пробам једне, друге, одговара ми"? Није ваљда да здравствена мафија држи монопол над тим? Неко не жели да се бакће по докторима и да га прегледају, људима можда треба за посао да буду функционални да би од нечега живели, па и за свакодневно функционисање, не причам о вожњи и пословима где је тачна диоптрија неопходна.
sta je problem dati 500 dinara i tacno utvrditi dioptriju
umesto uzrati se sebi u oci jos gore

ne kapiram ovakve ljude

Отишао бих код Кинеза. Али неко рече да то има само за плус диоптрију а да нема за минус, нисам лепо објаснио на почетку.. Лепо кажем да здравствена мафија има монопол.

Наочаре бих носио код себе а не на себи, користио бих их само кад ми затребају за нешто. Сочива су ми гадна да их стављам а и испадају често. Довољно је велики минус да можда не бих могао да радим на каси или за компјутером са неке даљине, морам да радим ваљда негде, а и увек могу да буду неке непредвиђене околности где ће ми неко читање затребати. Одбијам да редовно носим наочаре јер сам ружан, смотан, глуп, незанимљив, никакав, само ми још фали да будем и Ћора. Никад нисам имао ни девојку. Она би једина можда могла да ме убеди, али и то тешко можда сада после свега.

Али то бих и поднео, већи проблем је одлазак код офталмолога или доктора, не желим да ме ико прегледа, запиткује, да ми говори резултате, да ми говори што си тек сад дошао и зашто ово или оно, не желим никакву такву комуникацију, од тога нема скроз ништа, знам приближно своју бројку јер сам давно ишао на преглед и исто је и сада, не желим никакав однос ни са ким само негде да просто имам да их купим, ионако бих их купио за нијансу слабије. Покушаћу да код Кинеза нађем минус диоптрије, надам се да је у овој држави легално продавати минус диоптријске наочаре без некаквих папира :roll:

Отишао бих код Кинеза. Али неко рече да то има само за плус диоптрију а да нема за минус, нисам лепо објаснио на почетку.. Лепо кажем да здравствена мафија има монопол.

Наочаре бих носио код себе а не на себи, користио бих их само кад ми затребају за нешто. Сочива су ми гадна да их стављам а и испадају често. Довољно је велики минус да можда не бих могао да радим на каси или за компјутером са неке даљине, морам да радим ваљда негде, а и увек могу да буду неке непредвиђене околности где ће ми неко читање затребати. Одбијам да редовно носим наочаре јер сам ружан, смотан, глуп, незанимљив, никакав, само ми још фали да будем и Ћора. Никад нисам имао ни девојку. Она би једина можда могла да ме убеди, али и то тешко можда сада после свега.

Али то бих и поднео, већи проблем је одлазак код офталмолога или доктора, не желим да ме ико прегледа, запиткује, да ми говори резултате, да ми говори што си тек сад дошао и зашто ово или оно, не желим никакву такву комуникацију, од тога нема скроз ништа, знам приближно своју бројку јер сам давно ишао на преглед и исто је и сада, не желим никакав однос ни са ким само негде да просто имам да их купим, ионако бих их купио за нијансу слабије. Покушаћу да код Кинеза нађем минус диоптрије, надам се да је у овој држави легално продавати минус диоптријске наочаре без некаквих папира :roll:
Moras otici kod ocnog da ti odredi dioptriju.Ne bi smelo da se kupuju naocare bez odredjene dioptrije.Nece niko nista da te pita.Sada doktori teso i odgovaraju na pitanja,ako im postavis.

Izvini,ali tebi izgleda treba pregled druge vrste. :roll:
Naveo si niz gluposti,napisao niz bespotrebnih opravdanja,za to vrijeme si mogao otici utvrditi dioptriju tamo gdje treba i kako treba i zavrsiti pricu.
Minus ti je,inace za daljinu i nema nikakve veze sa radom na kasi.
Da li treba jos da te ubjedjujemo da odes kod strucnog lica ili ces i dalje da budes tvrdoglav?
Mozes ti i bez naocara,niko te nece moliti da ih nosis...ali sam sebi skaces u stomak,nikom drugom.
Bas si me iznervirao.🙂

Minus ti je,inace za daljinu i nema nikakve veze sa radom na kasi.
Тако је кад је велики минус, тад не видиш ни релативно близу него видиш баш близу. Не желим да идем код офталмолога и тачка, не могу то да објашњавам. Само ме занима да ли постоје игде у продаји наочаре минус диоптрије.

Тако је кад је велики минус, тад не видиш ни релативно близу него видиш баш близу. Не желим да идем код офталмолога и тачка, не могу то да објашњавам. Само ме занима да ли постоје игде у продаји наочаре минус диоптрије.
Napisao sam ti u Lily apotekama.To su u stvari drogerije,tako da ima svega.

Back