Где је нестао српски патриотизам?

Major_Pavle_Djurisic

Primećen član
Poruka
619
Ето, гледам данашње Србе, нико више нити зна ко су били Живојин Мишић, краљ Петар 1., ко су биле војводе, ко је дизао устанке, ко се борио на Церу и Колубари, ко је жртвовао сопствени живот да би спасао свој одред....

Код данашњих Срба има јако мало патриотизма, мислим да је то пре свега због тога што су живели у комунизму, где су били тако васпитани да мора да постоји ''братство и јединство'', да не славе славу, те су их за све личности српске историје учили негативно.

Друго, оно што мене јако нервира је што је сваки српски патриота означен као националиста и шовиниста.

Да чујем ваше мишљење, шта је разлог недостатку патриотизма код Срба данас?
 
...nestao je jer su naisle nove generacije "patriota" koji o istoriji znaju samo gole "cinjenice" vezane za nebeski molekularni sastav Srba i "SrBske" borbe sa zlikovcima...

da su malo vise obrazovani otvorio bi im se savim cudan, novi i bogat svet informacija...medjutim, mnogo je to napora, lakse je ponavljati mantre Obraza i 1389, valjda misle
da oni znaju o cemu govore...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ето, гледам данашње Србе, нико више нити зна ко су били Живојин Мишић, краљ Петар 1., ко су биле војводе, ко је дизао устанке, ко се борио на Церу и Колубари, ко је жртвовао сопствени живот да би спасао свој одред....

Код данашњих Срба има јако мало патриотизма, мислим да је то пре свега због тога што су живели у комунизму, где су били тако васпитани да мора да постоји ''братство и јединство'', да не славе славу, те су их за све личности српске историје учили негативно.

Друго, оно што мене јако нервира је што је сваки српски патриота означен као националиста и шовиниста.

Да чујем ваше мишљење, шта је разлог недостатку патриотизма код Срба данас?
Као што одувек говорим, сеже то много дубље и даље у историју од комунизма.

У ствари, мислим чак да тај комунизам испаде оправдање за све друге раније глупости и неподопштине из задња два века српске историје.
 
Као што одувек говорим, сеже то много дубље и даље у историју од комунизма.

У ствари, мислим чак да тај комунизам испаде оправдање за све друге раније глупости и неподопштине из задња два века српске историје.

kratko pamcenje i sklonost ka skorojevickoj bahatosti....sto bi kazao cika Al "sujeta je moj omiljeni greh"...na tom testu padnemo kao zrele kruske svakih 20 godina
 
...nestao je jer su naisle nove generacije "patriJota" koji o istoriji znaju samo gole "cinjenice" vezane za nebeski molekularni sastav Srba i "SrBske" borbe sa zlikovcima...

da su malo vise obrazovani otvorio bi im se savim cudan, novi i bogat svet informacija...medjutim, mnogo je to napora, lakse je ponavljati mantre Obraza i 1389, valjda misle
da oni znaju o cemu govore...
Како рекох, ни по јада да је то све потекло од неколико задњих деценија.
 
kratko pamcenje i sklonost ka skorojevickoj bahatosti....sto bi kazao cika Al "sujeta je moj omiljeni greh"...na tom testu padnemo kao zrele kruske svakih 20 godina
Да поново цитирам из књиге "Водич за Србе почетнике":

"... Ја сам им онда испричао случај једне
анкете из далеке 1904. године, која је случајно спроведена међу
регрутованим кадровцима, са оваквим питањима и одговорима:

1. Ко је био Карађорђе, знало је 48%
2. Ко Милош Велики, 52%
3. О Милошу Обилићу, знало је 44 %
4. За Краљевића Марка, 46%
5. О Косовској бици, знало је 25%
6. О Танаску Рајићу, тек 18%
7. Који су српски крајеви још неослобођени – 45 % помињало је
само Стару Србију и Македонију. Босну и Херцеговину нико.
8. Који су наши непријатељи? 49% – Турци, 24 % – Бугари, 11% –
Швабе.
9. Ко је краљ Србије? Знали су сви.

Ако су регрути тако „шарено” одговарали 1904, када је још увек
била жива традиција народне песме, када је Српство, као национални и
верски осећај, живело непомућено и узвишено, са својим аманетним и
заветним задацима ослобођења и уједињења свих српских земаља, када
су и ти регрути, баш као и њихови преци, још увек клицали „За краља и
отаџбину”, „За крст часни и слободу златну”… треба се искрено
замислити: шта бисмо данас, после пет деценија владавине комуниста,
са идејом одрођивања и уништења свег што је српско, могли да
очекујемо као одговор, на слична питања?! ..."
 
Уосталом, Арчибалд Рајс нам је све лепо рекао.

А и то је много пре комунизма било.

Дакле...

Срби, књиге у шаке, и проучавајте своју историју, а немојте висити сатима по неким форумима, поготово не на пдф -има "Политика".

Не странчарите, већ учите своју историју!
 
Где је нестао српски патриотизам?

images
 
Уосталом, Арчибалд Рајс нам је све лепо рекао.

А и то је много пре комунизма било.

Дакле...

Срби, књиге у шаке, и проучавајте своју историју, а немојте висити сатима по неким форумима, поготово не на пдф -има "Политика".

Не странчарите, већ учите своју историју!

уозбиљи се,,,,,,,,,,рајс је рекао неке опште ствари које су у то време заиста стајале и које и дан данас стоје...........али суноврат настаје тек 1944.
 
Ето, гледам данашње Србе, нико више нити зна ко су били Живојин Мишић, краљ Петар 1., ко су биле војводе, ко је дизао устанке, ко се борио на Церу и Колубари, ко је жртвовао сопствени живот да би спасао свој одред....

Код данашњих Срба има јако мало патриотизма, мислим да је то пре свега због тога што су живели у комунизму, где су били тако васпитани да мора да постоји ''братство и јединство'', да не славе славу, те су их за све личности српске историје учили негативно.

Друго, оно што мене јако нервира је што је сваки српски патриота означен као националиста и шовиниста.

Да чујем ваше мишљење, шта је разлог недостатку патриотизма код Срба данас?

Паганизам, необразовање и неваспитање, односно васпитање у смеру пропасти и на том путу је већина у Србији данас.
Видећете шта ће се дешавати наредних годину - две кад буџет више не буде имао чиме да се пуни,а већина зависи од буцџета.Биће то суочавање са истином,тј. (не)способношћу данашњих еуропских генерација у Србији.
Неспособност самосталног преживљавања доводи до тога да човек има газду који о њему брине, а у овом случају то је ЕУ ,Светска банка и ММФ, за које неспособни гракћу да "немају алтернативу" ,јер нису у стању да себе издржавају без другога.Међутим, томе долази крај који ће бити суров,али неопходан.

Пре пола сата веома једноставно и лепо је Веља Илић у парламенту ово рекао, наравно другим рећима - узимају се кредити од ММФ-а(3 милијарде) за буџет,кредити комерцијалних банака за буџет(као наркоман кад више не реагује на претходне дозе ,па почне да предозира) и продаја последњих извора буџетског пуњења(Телеком).
После тога ,ако на власти остану ЕУ-контролиснае партије(као ДС или СНС) , ићи ће на продају земље, водовода, ЕПС-а ,променити Устаб што и најављују и растурити земљу на неколико делова.

Патриотизам не може да опстане код људи који су научени да је "живот само један".Такви људи иду путем пропасти, као што се и види из нашег примера.
 
Poslednja izmena:
[/B]
Molim?

Dokazi a ja cu ti dokazati da nisi u pravu...
До 1944. Срби су били срби........1945.комунисти измишљају "црногорце", креће битка против само једне цркве, само једна федерална јединица своју индустрију сели у друге крајеве, изједначавају се жртве и злочинци,настаје "југословенство" и то углавном на просторима где Срби живе, колонизација, свесно запостављање националне историје и писма, одвајање МПЦ.........
 
Да поново цитирам из књиге "Водич за Србе почетнике":

"... Ја сам им онда испричао случај једне
анкете из далеке 1904. године, која је случајно спроведена међу
регрутованим кадровцима, са оваквим питањима и одговорима:

1. Ко је био Карађорђе, знало је 48%
2. Ко Милош Велики, 52%
3. О Милошу Обилићу, знало је 44 %
4. За Краљевића Марка, 46%
5. О Косовској бици, знало је 25%
6. О Танаску Рајићу, тек 18%
7. Који су српски крајеви још неослобођени – 45 % помињало је
само Стару Србију и Македонију. Босну и Херцеговину нико.
8. Који су наши непријатељи? 49% – Турци, 24 % – Бугари, 11% –
Швабе.
9. Ко је краљ Србије? Знали су сви.

Ако су регрути тако „шарено” одговарали 1904, када је још увек
била жива традиција народне песме, када је Српство, као национални и
верски осећај, живело непомућено и узвишено, са својим аманетним и
заветним задацима ослобођења и уједињења свих српских земаља, када
су и ти регрути, баш као и њихови преци, још увек клицали „За краља и
отаџбину”, „За крст часни и слободу златну”… треба се искрено
замислити: шта бисмо данас, после пет деценија владавине комуниста,
са идејом одрођивања и уништења свег што је српско, могли да
очекујемо као одговор, на слична питања?! ..."

Све је ово у реду, али чини ми се да постоји једна битна разлика између онда и сада, ти који су одговарали на ову анкету можда нису знали неке заиста битне ствари из српске историје, али су били спремни да дају живот за Србију, били су спремни на највеће жртве за своју земљу ( што су и показали у пракси ). Сада вероватно скоро сви знају ко је био Карађорђе, али шта им то вреди кад немају срце какво су имали наши преци.
 
До 1944. Срби су били срби........1945.комунисти измишљају "црногорце", креће битка против само једне цркве, само једна федерална јединица своју индустрију сели у друге крајеве, изједначавају се жртве и злочинци,настаје "југословенство" и то углавном на просторима где Срби живе, колонизација, свесно запостављање националне историје и писма, одвајање МПЦ.........

I ti mislis da je to glavni politicki problem Srbije?

Kada je Srbija dobila nezavisnost tog dana je dobila nezavisnost i Crna Gora tako da nisu Srbi '44 izmislili crnogorski identitet....
u svim komunistickim drzavama se vodila bitka sa crkvom pa se danas 90% Ceha deklarise kao ateisti, ogroman procenat Rusa itd,,,
'jugoslovenstvo" je nastalo poodavno, racunajuci kraj XIX veka i London, Kraljevinu SHS, sestojanuarsku diktaturu, ubistvo Radica i davanje banovina uz ustavnu promenu i promenu naziva...kraljevina Jugoslavija je postojala pre '44, koje pismo je bilo zapostavljeno kada su oba bila izjednacena tokom celog perioda komunizma...ko je ziveo na prostoru Vojne krajne pre XVII veka zasto je po defaultu ona srpska, kada je Crna Gora bila u sastavu Srbije, kada je Bosna bila u sastavu Srbije? Volela bih da cujem tacne podatke iskreno...da naucim nesto novo...
 
I ti mislis da je to glavni politicki problem Srbije?

Kada je Srbija dobila nezavisnost tog dana je dobila nezavisnost i Crna Gora tako da nisu Srbi '44 izmislili crnogorski identitet....
u svim komunistickim drzavama se vodila bitka sa crkvom pa se danas 90% Ceha deklarise kao ateisti, ogroman procenat Rusa itd,,,
'jugoslovenstvo" je nastalo poodavno, racunajuci kraj XIX veka i London, Kraljevinu SHS, sestojanuarsku diktaturu, ubistvo Radica i davanje banovina uz ustavnu promenu i promenu naziva...kraljevina Jugoslavija je postojala pre '44, koje pismo je bilo zapostavljeno kada su oba bila izjednacena tokom celog perioda komunizma...ko je ziveo na prostoru Vojne krajne pre XVII veka zasto je po defaultu ona srpska, kada je Crna Gora bila u sastavu Srbije, kada je Bosna bila u sastavu Srbije? Volela bih da cujem tacne podatke iskreno...da naucim nesto novo...

Ништа ниси демантовала.
 
Ето, гледам данашње Србе, нико више нити зна ко су били Живојин Мишић, краљ Петар 1., ко су биле војводе, ко је дизао устанке, ко се борио на Церу и Колубари, ко је жртвовао сопствени живот да би спасао свој одред....

Код данашњих Срба има јако мало патриотизма, мислим да је то пре свега због тога што су живели у комунизму, где су били тако васпитани да мора да постоји ''братство и јединство'', да не славе славу, те су их за све личности српске историје учили негативно.

Друго, оно што мене јако нервира је што је сваки српски патриота означен као националиста и шовиниста.

Да чујем ваше мишљење, шта је разлог недостатку патриотизма код Срба данас?

Ne mislim da srbi imaju manjak patriotizma
 
Lose obrazovanje i vaspitanje...cini cuda...nepoznavanje istorije ne samo svoje zemlje, vec i okruzenja i regiona je na kraju i dovelo do toliko usijanih glava....sto evropejaca, sto laznih vikend-evropskih sreda patriota...nazalost taj trend ce se nastaviti...evropejci ce zdrav nacionalizam mesati sa sovinizmom, a lazne patriote ce misliti da je vodjenje rata i dalje nesto sveto...i da sa neprijateljima nikad nema kompromisa...tako smo imali i 1903....tako smo napravili Kraljevinu Jugoslaviju, tako smo dali Banovinu Hrvatima, tako smo imali 27 mart,Jasenovac...tako smo izgubili juznu Srbiju (Makedoniju), tako smo dobili pokrajine, tako nam je Hrvat bio sef drzave, tako smo imali Slobu, Seselja i Draskovica...i kao posledicu toga Djindjica, Kostunicu i Tadica...tako jedini nemamo rasformiranu Sluzbu...jedini nismo izvrsili restituciju...najgori smo u Evropi po visini i vrednosti plata...imamo najnizu cenu rada...imamo najvise akcize...i na kraju imamo jedno od najgorih obrazovanja....i to ce nas kostati najvse...
 
Ништа ниси демантовала.

Ne mozes da stvoris vestacku drzavu i naciju '44 ako je CG postojala i bila priznata od strane sila pocev od Berlinskog kongresa, 1879.
Ne mozes da stvoris jugoslovenstvo '44 ako je postojalo pre toga
Ne mozes da kazes da smo izgubili pismo ako se ucilo prvo od priznata dva u prvom osnovne
....itd itd....long story short supljikavo kao Dzerijev sir...
kada kazes "srpske teritorije" moras mi dokazati da su iste bile srpske i kada su bile pa imas pravo na njih....
 

Back
Top