Gde je Mlađan Dinkić?

To su ti neka mesta samo da ga maknu kao Toma što kao navodno obavlja neku funkciju. Piše mu samo da ima neko zvanje, inače služe kao leva smetala.
pa verovatno su podelili kiparske pare...morao je da mu da neku funkciju umesto zatvora koji mu je obećavao pre dolaska na vlast...Dinkić je tvorac Vučićeve katastrofalne politke davanja subvencija stranim preduzećima

Dinkic ima fimu za ono sto bi nazvali lobiranje, odnosno investitorima (stranim kao i domacim) omogucuje kontakte sa ljudima iz vlasti. Pa tako ako vam je potrebna dozvola da uvezete proizvod XY a za to vam je nuzno recimo odobrenje agencija u okviru Ministarstva poljoprivrede onda trebate doci do ljudi koji ce vam omoguciti da to odobrenje isposlujete u pristojnom roku. U suprotnom ako bi ste isli regularnim tokom trebalo bi vam pola godine i vise a ako biste sami uspeli da dodjete do coveka u agenciji ili ministarstvu koji bi vam to omogio bi bilo poprilicno tesko - jer kako da taj vazan tocak u dobijanju vaseg odobrenja da zna da ga necete prijaviti policiji ili medijima ili da ga necete ucenjivati u nekoj buducnosti. Zato je tu covek od poverenja, posrednik na pola puta izmedju novca i mesta odlucivanja, Dinkic. Posrednik dobije zadatak od investitora da omoguci to i to, u toj i toj agenciji ili ministarstvu a on tacno zna kod koga treba da ode, tacno zna koliko treba da ponudi za dobijanje papira koji otvara vrata Srbije za taj biznis. I naravno, to ne radi za lepe oci, nego ucestvuje ili fiksno u troskovima za dobijanje dozvole ili se bori za svoj deo % cenjkanjem.

Pretpostavljam da su te dve firme registrovane u APR-u mali deo njegovog sistema, pretpostavljam da ima registrovane firme ili na omiljenom mu Kipru ili na nekim egzoticnijim ostrvima gde mu investitori za koje lobira uplacuju veci deo sume koji zaradi takvim mesetarenjem - novac u srpskim firmama je prikazan cisto radi toga da se predstavi da nesto zaradjuje i ne pada poreznicima u oci.

Pretpostavljam da su te dve firme registrovane u APR-u mali deo njegovog sistema, pretpostavljam da ima registrovane firme ili na omiljenom mu Kipru ili na nekim egzoticnijim ostrvima gde mu investitori za koje lobira uplacuju veci deo sume koji zaradi takvim mesetarenjem - novac u srpskim firmama je prikazan cisto radi toga da se predstavi da nesto zaradjuje i ne pada poreznicima u oci.
Мислим да си у праву или да си јако близу, фирма са двоје запослених да млати неке озбиљне паре то је јако тешко. Фирма која служи само да фактуре папиролошки прођу кроз њу а она се бави продајом магле најобичније. Једно мешетарење најпростије речено. У тим фактура се вероватно спомињу неки високои износи за пружање консалтинг услуга или за маркетинг. Плати неко за савет коме треба и колико треба и као то да се уради.

Te male firme peru novac. Ako te uhvate u krađi oduzmu ti novac. Ako te uhvate u nelegalnim poslovima gde izbegavaš porez uzmu 50%

Ali ako opereš kroz građevimu i slično platiš 5-10% i imaš legalan opran novac.
ako se Dinkić dočepo kiparskih para odnosno dela koji mu je ostao posle podele plena sa drugim ključnim političarima i službama logično je da pere pare kroz male firme sa naduvanim velikim profitom

Taj je sa'ranio srpsku privredu. Prvo je učestvovao u pljačkaškim privatizacijama a onda i ukinuo SDK bez adekvatne zamene u kontroli čime je nastalo teško tajkunsko divljaštvo u narednim decenijama. Naravno, niko ne poteže pitanje odgovornosti. Bilo, prošlo, idemo dalje... tipično srpski ;)
За време Млађана Динкића српска привреда се дигла из гроба.

За време Млађана Динкића српска привреда се дигла из гроба.
izvadio je Dinkić iz groba da je kremira...da zaradi na grobnom mestu tako što će da ga rentiraju ovim inostranim motačnicama kablova kakve danas imamo umesto privrede...Srbija iz džepa građana motačnici kablova subvenciju od naprimer 10 miliona evra, pola uzme motačnica pola političari koji im daju grobno mesto za rad pa motačnica radi dok ne istroši subvenciju

U iseljenistvo sam prvi put otisao oko bombardovanja Srbije a pokusao sam sa povratkom (pokusaj je trajao 4 godine) 2005. Te godine po povratku imao sam neka posla oko dokumenata za gradjevinsku parcelu u jednoj od centralnih gradskih opstina u BGD. Odem tamo, nikad nisam pre toga bio u zgradi te opstine i posto mi na portirnici nisu lepo objasnili gde je nadlezno odeljenje stanem na hodniku i gledam sta pise na vratima. I iz jedne od kancelarija izlazi lik koji mi je poznat, prepozna i on mene pa prilazi uz osmeh, gde si druze, sta ima, nismo se videli godinama... smestim ja njega u pricu i vreme i setim se ko je, zove me on da sednemo u kancelariju, ok hajde samo sto imam nesto da prethodno obavim, sta to, moram da podignem odobrenje za gradnju, pa nema frke, ja cu da ti obavim jer sam ja nacelnik uprave... Odemo u kancelariju, on pozove sluzbenicu, da joj moje podatke i izvadi flasu Dzonija pa pocne svoju pricu.

(Lik je bio sa mnom na studijama na 1-voj godini, zaglavio je jer nije mogao da polozi matis i mehaniku, pokusavao par godina pa odustao, kasnije upisao Prava pa i to otaljavao (radio sam sa njegovim caletom '90-tih bio mi shef, zalio se on kako mu sin zglajznuo sa skolom skroz i da ne veruje da ce bilo sta da uradi u zivotu). Uglavnom nisam sa njim imao nikakav dodir od sredine 90-tih do te 2005. )

Uglavnom lik pocinje pricu sa meni sad vec cuvenom recenicom "Mi momci sa Vracara smo sad vlast u Beogradu!". Naime, lik je usao u politiku po promenama 2000-te, ubacio se u G17+ preko ortaka sa Chubure, u medjuvremenu zavrsio Megableju i partija ga turila po kljucu na funkciju nacelnika uprave u gradskoj opstini (nije Vrachar). Hvali se on kako zna Kurtu/Murtu i sve ostale, kako ima kontakte, zena mu ima firmu koja vadi za papire odnosno isposluje odobrenja za gradnju, gde, po opstini gde je on nacelnik, vidi bre, pa kako ide, odlicno - kupio sam vec 5 stanova za 2 godine koliko mi zena ima firmu.

Poenta je da je on kao sitan sraf u dzravnoj administraciji mogao da zaradi toliku kintu da mu je posle 2 godine ostalo 5 stanova u centralnom delu Beograda na to da je preko reda sredjivao papire i tamo gde ne bi smelo da se izfa odobrenje za gradnju. Nagrada za to je bio ili kesh ili stan u vlasnistvo na lokaciji gde je sredio odobrenje. Mandat mu je potrajao do 2010-te, posle se uglavio u Privrednu komoru. Mozete misliti sta on danas ima od nekretnina u BGD. A mozete misliti sta imaju veci igraci od njega...

U iseljenistvo sam prvi put otisao oko bombardovanja Srbije a pokusao sam sa povratkom (pokusaj je trajao 4 godine) 2005. Te godine po povratku imao sam neka posla oko dokumenata za gradjevinsku parcelu u jednoj od centralnih gradskih opstina u BGD. Odem tamo, nikad nisam pre toga bio u zgradi te opstine i posto mi na portirnici nisu lepo objasnili gde je nadlezno odeljenje stanem na hodniku i gledam sta pise na vratima. I iz jedne od kancelarija izlazi lik koji mi je poznat, prepozna i on mene pa prilazi uz osmeh, gde si druze, sta ima, nismo se videli godinama... smestim ja njega u pricu i vreme i setim se ko je, zove me on da sednemo u kancelariju, ok hajde samo sto imam nesto da prethodno obavim, sta to, moram da podignem odobrenje za gradnju, pa nema frke, ja cu da ti obavim jer sam ja nacelnik uprave... Odemo u kancelariju, on pozove sluzbenicu, da joj moje podatke i izvadi flasu Dzonija pa pocne svoju pricu.

(Lik je bio sa mnom na studijama na 1-voj godini, zaglavio je jer nije mogao da polozi matis i mehaniku, pokusavao par godina pa odustao, kasnije upisao Prava pa i to otaljavao (radio sam sa njegovim caletom '90-tih bio mi shef, zalio se on kako mu sin zglajznuo sa skolom skroz i da ne veruje da ce bilo sta da uradi u zivotu). Uglavnom nisam sa njim imao nikakav dodir od sredine 90-tih do te 2005. )

Uglavnom lik pocinje pricu sa meni sad vec cuvenom recenicom "Mi momci sa Vracara smo sad vlast u Beogradu!". Naime, lik je usao u politiku po promenama 2000-te, ubacio se u G17+ preko ortaka sa Chubure, u medjuvremenu zavrsio Megableju i partija ga turila po kljucu na funkciju nacelnika uprave u gradskoj opstini (nije Vrachar). Hvali se on kako zna Kurtu/Murtu i sve ostale, kako ima kontakte, zena mu ima firmu koja vadi za papire odnosno isposluje odobrenja za gradnju, gde, po opstini gde je on nacelnik, vidi bre, pa kako ide, odlicno - kupio sam vec 5 stanova za 2 godine koliko mi zena ima firmu.

Poenta je da je on kao sitan sraf u dzravnoj administraciji mogao da zaradi toliku kintu da mu je posle 2 godine ostalo 5 stanova u centralnom delu Beograda na to da je preko reda sredjivao papire i tamo gde ne bi smelo da se izfa odobrenje za gradnju. Nagrada za to je bio ili kesh ili stan u vlasnistvo na lokaciji gde je sredio odobrenje. Mandat mu je potrajao do 2010-te, posle se uglavio u Privrednu komoru. Mozete misliti sta on danas ima od nekretnina u BGD. A mozete misliti sta imaju veci igraci od njega...
kažem ja lepo da su stranke u Srbiji jedna mafijaška hobotnica sa mnogo pipaka...ne znam kako to dovesti u red..

kažem ja lepo da su stranke u Srbiji jedna mafijaška hobotnica sa mnogo pipaka...ne znam kako to dovesti u red..
Za nasih zivota nikako, drustvo u Srbiji ne dopusta da se ista promeni. Kao 5.oktobra je nesto pokusano, promenila se ekipa na vlasti ali se krenulo u jos zescu otimacinu. I tako sa svakom promenom vlasti dolazi sve gladnija ekipa, naravoucenije - bez'te odatle dok ste mladi ako niste i sami deo te ekipe.

Gde je i šta radi ,,finansijski ekspert'' Mlađan Dinkić, čovek koji je svojim neznanjem ili namerno devastirao ekonomiju Srbije? ,,Proizvodnja je prljava, usluge su budućnost'' i tako te neke floskule naučene na nekim univerzitetima širom sveta koje su on i drugi prodavali ovom narodu. Šta radi jedan od glavnih grobara privrede Srbije i nekadašnja perjanica ,,proevropskog'' bloka? Video sam neku vest da je bio na koncertu svog prijatelja Kikija Lesendrića i da je baš ostario. Ali šta radi inače, bavi li se i dalje tom svojom nenaukom, piše li memoare ili možda neke drugačije žanrove? I Labus, njegov šef iz G17+, Boža Đelić, Vlahović, gde su ti likovi? Retko se pojavljuju u medijama, a ne tako davno su žarili i palili u ministarstvima zaduženim za privredu, finansije i ekonomiju zemlje Srbije.

P.S. Takvi likovi se teško zaboravljaju. Bar je kod mene tako slučaj.
U zatvoru, gde ga je strpao pošteni Vučić:
1699652995246.png

Tj. bilo bi, da nije bilo ovako:
Pogledajte prilog 1445024
I sta je tu novo u odnosu na Vuciceve prethodnike?

Jel' se neko seca 6.oktobra (dan posle 5.oktobra) i gostovanja Nenada (Hromog Dabe) Canka na TV Pink? Ne? Iizgravao je poznavaoca kulture i skolovanog muzicara te je odsvirao na klaviru Sinatrin "My way", ako se ne secate, sa Zeljkom Mitrovicem pored koji ga zadivljeno slusa. Stos je sto je Hromi Daba 90-tih prvi pricao o hapsenju i vesanju na Terazijama Zeljka Mitrovica... no, prvo je usledilo gostovanje pa pomililovanje JUL-ovca a verujem da bi se sutra isto desilo, neko od onij koji bi skinuli Vucica i uhapsili Mitovica bi prvi otrcao na pink TV da se promovise. U tom smislu, garantujem da bi iz naftalina izvukli i Dinkica i postavili ga na celo nekog ekspertskog tima za bunarenje budzeta.

Napomena, Zorana Mihajlovic je vec promovisana kao prihvatljiva za saradnju i kao "teska" Vuciceva opozicija iako je za 8 godina pod Vucicem prosla gomilu funkcija i u 2 manadata bila i ministarka. Uostalom i Sasa Radulovic je politicku karijeru zapoceo kao ministar u vladi u kojoj je prvi potpresednik bio Vucic, dao je ostavku dva dana pred raspustanje te vlade i "suprostavio" se Vucicu te tako "napravio" opozicionu karijeru.

meni licno je naneo veliku materijalnu stetu, nasilnickim ponasanjem u privredi srbije

trudna supruga je ostala bez posla, kada je zatvorio firmu koja nikom nista nije dugovala, imala je 5 miliona dolores u banci kao ulog, sa planom prosirenja. gruba racunica je da nam je oduzeo iz dzepa min 20,000 E

bliskog rodjaka, republickog trzisnog inspektora, je otpustio sa jos 300 njegovih kolega, kao visak u ministarstvu. da bi posle trri meseca zaposlio 600 nekvalifikovanih i nepsotenih partijskih aktivista i rodjaka, kumica i sl. steta je nemerljiva u parama

imam jos primera, ali ovo je iz prve ruke

dabogda mu bog platio

ps samo on zna gde su pare sa kipra. otisli su on i velja na kipar, kada su se vratili velja je zacutao, pojela maca

Gde je i šta radi ,,finansijski ekspert'' Mlađan Dinkić, čovek koji je svojim neznanjem ili namerno devastirao ekonomiju Srbije? ,,Proizvodnja je prljava, usluge su budućnost'' i tako te neke floskule naučene na nekim univerzitetima širom sveta koje su on i drugi prodavali ovom narodu. Šta radi jedan od glavnih grobara privrede Srbije i nekadašnja perjanica ,,proevropskog'' bloka? Video sam neku vest da je bio na koncertu svog prijatelja Kikija Lesendrića i da je baš ostario. Ali šta radi inače, bavi li se i dalje tom svojom nenaukom, piše li memoare ili možda neke drugačije žanrove? I Labus, njegov šef iz G17+, Boža Đelić, Vlahović, gde su ti likovi? Retko se pojavljuju u medijama, a ne tako davno su žarili i palili u ministarstvima zaduženim za privredu, finansije i ekonomiju zemlje Srbije.

Sklapa u Kg.

I sta je tu novo u odnosu na Vuciceve prethodnike?

Jel' se neko seca 6.oktobra (dan posle 5.oktobra) i gostovanja Nenada (Hromog Dabe) Canka na TV Pink? Ne? Iizgravao je poznavaoca kulture i skolovanog muzicara te je odsvirao na klaviru Sinatrin "My way", ako se ne secate, sa Zeljkom Mitrovicem pored koji ga zadivljeno slusa. Stos je sto je Hromi Daba 90-tih prvi pricao o hapsenju i vesanju na Terazijama Zeljka Mitrovica... no, prvo je usledilo gostovanje pa pomililovanje JUL-ovca a verujem da bi se sutra isto desilo, neko od onij koji bi skinuli Vucica i uhapsili Mitovica bi prvi otrcao na pink TV da se promovise. U tom smislu, garantujem da bi iz naftalina izvukli i Dinkica i postavili ga na celo nekog ekspertskog tima za bunarenje budzeta.

Napomena, Zorana Mihajlovic je vec promovisana kao prihvatljiva za saradnju i kao "teska" Vuciceva opozicija iako je za 8 godina pod Vucicem prosla gomilu funkcija i u 2 manadata bila i ministarka. Uostalom i Sasa Radulovic je politicku karijeru zapoceo kao ministar u vladi u kojoj je prvi potpresednik bio Vucic, dao je ostavku dva dana pred raspustanje te vlade i "suprostavio" se Vucicu te tako "napravio" opozicionu karijeru.
Sve si u pravu, sem toga da sam nešto iznenadjen onim što se dogadjalo.
Naravno da su to sve ista gov.na, Udbaška gov.na i potpuno je svejedno ko će od njih da zajaše Srbiju.
Naravno da i ova banda koja dodje posle Vučića neće hapsiti njega i njegove lopine, kao što ni on nije hapsio Dosmanlijske lopine, kao što ni oni nisu hapsili Slobine, kao što ni on...
Meni je to jasno.

Moja tasta ga mrzi kao Krigera, zena je imala 5 godina do penzije kada je Dinkic ugasio banke iz stare SFRJ (medju njima i njenu Beobanku). 5 godina je zena pokusvala da se zaposli (ko ce da zaposli ekonomistu od 55-56 kad je na biroima u tom trenutku bilo 20-25 hiljada nezaposlenih u toj struci), sedela kuci bez prihoda i pljuvala po TV-u kada vidi Dinkica i njegove "experte". U tih par meseci bez posla su ostale 10-tine hiljada ljudi jer Beobanka, Jugobanka ili Invest banka nisu valjale pa je trebalo dovesti Slovence, Grke i Austrijance da nauce ljude u Srbiji kako se radi biznis.

Covek koji se predstavljao expertom u ekonomiji a te 2001-ve je u svojoj 36-toj godini zivota jos bio asistent na fakultetu bez magistrature (iako je vec 10 godina isao na magistarske studije) i kao takav postao guverner Narodne banke. Uostalom na tom fakultetu ga niko ne bi ni primio za asistenta ( on je imao prosek sudija ispod 9.00 a godisnje je tamo diplomiralo preko 250 studenata sa prosekom iznad 9.00) da mu majka nije bila tamo profesor. Zbog majke ga je i Miroljub Labus prigrlio kao svog experta, naime, zli jezici kazu da su Miroljub Labus i Mirosinka Dinkic bili u izrazito prijateljskim odnosima.

Zar on ne pise pjesme za grand?

Back