Gde je granica i ko je odredjuje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.778
Tipa, imate devojku od 16-17, imala seks sa vrsnjakom, to je ok. Onda se pojavi slucaj gde je decko 20, a ona 16 i to je vec nelegalno. Zasto? Ona je fizicki i emotivno, ma, bioloski spremna za odnose. Zasto se postavlja ta stroga granica od 18? Ljudi postaju seksualno sposobni i pre 16.

Da li nama biologija govori nesto sto mi odbijamo da cujemo zbog drustvenih predrasuda? Sa jedne strane, biologija ukazuje "zrela sam fizicki" , dok sa druge strane drustvo kaze "mala si i za to"

Da li je ova granica koju smo mi danas postavili, nekada bila smesna?
Verujete li da ce se drustvo u buducnosti spustiti granicu zrelosti po pitanju seksa?

Paula

black cat
Moderator
Poruka
11.175
Prema sadašnjem zakonu, već od 15 čovek može da odlučuje samostalno o intervencijama... u to spada i abortus.
Ne znam za to da je nelegalno 16 - 20... to su skoro pa vršnjaci.

Da, nekada, ne može se reći da je bila smešna, ali nije postojala. Ta granica zrelosti o kojoj pričaš nije fizička, već psihička. Zakon uzima u obzir nezrelost čoveka ispod 18 da sasvim zrelo prosuđuje o sebi i odnosima sa drugima.. što je donekle tačno. donekle.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.778
Наше баке или прабаке су рађале са 16...
И данас то постоји...
У сваком разреду средње школе има бар по једна...
Закон је мртво слово на папиру....
Smatram da je zakon glup po ovom pitanju. Nase drustvo sprecava sazrevanje. Gusi nesto sto je prirodno govoreci "Rano je".

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
44.359
Smatram da je zakon glup po ovom pitanju. Nase drustvo sprecava sazrevanje. Gusi nesto sto je prirodno govoreci "Rano je".
Seks nije dobar za osobe u psiho-fizickom razvoju jer menja rad hormona i zaustavlja razvoj.Nije dovoljno da je osoba sazrela fizicki,Jos je vaznije da je sazrela psihicki .Taj razvoj coveka traje do osamnaeste godine,i duze ;ali se osamnaest uzima kao donja granica.

Poslednja izmena:

4thman

Iskusan
Poruka
6.314
Tipa, imate devojku od 16-17, imala seks sa vrsnjakom, to je ok. Onda se pojavi slucaj gde je decko 20, a ona 16 i to je vec nelegalno. Zasto? Ona je fizicki i emotivno, ma, bioloski spremna za odnose. Zasto se postavlja ta stroga granica od 18? Ljudi postaju seksualno sposobni i pre 16.

Da li nama biologija govori nesto sto mi odbijamo da cujemo zbog drustvenih predrasuda? Sa jedne strane, biologija ukazuje "zrela sam fizicki" , dok sa druge strane drustvo kaze "mala si i za to"

Verujete li da ce se drustvo u buducnosti spustiti granicu zrelosti po pitanju seksa?
Do 18. Roditelji su obavezni...

Deca/nezreli smo do sazrevanja, žene pre sazrevaju nego muškarci(iako ima izuzetaka naravno), i to mnogima nije granica na 18. Mnogima je mnogo posle.
U Americi je 21 legalno doba.

Koliko si godina? Ti si ex baby Yoda?

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.778
Zakon nije isključiv po pitanju seksualne saglasnosti i valjda se gleda kroz prste za takve primere ona 16 on 20 godina, mslm šta devojka da čeka dok on ne sazri. Mada šta te briga Yoda, neš ebati ni da piše u knjigama da je dozvoljeno.
Nisam ni hteo hebat maloletnice, he he.
Do 18. Roditelji su obavezni...

Deca/nezreli smo do sazrevanja, žene pre sazrevaju nego muškarci(iako ima izuzetaka naravno), i to mnogima nije granica na 18. Mnogima je mnogo posle.
U Americi je 21 legalno doba.

Koliko si godina?
30 leta Gospodnjih.

sukleta

Ističe se
Banovan
Poruka
2.760

sa 16 vec moze da pomera doope duplo starijem muskarcu ako zna da balavi za njom
danasnje klinke su namazane svim indijanskim bojama....

Poruka
9.357
Nije ti poznato da na svakoj zeni ,golim okom mozes znati da li vodi ili ne seksualni zivot, vec samo na osnovu oblika njenog tela?
Ne, mada sam se toga plašila kad sam počela sa "tim". Mislila na faci mi se vidi :)

Ja sam sa 16 godina jurila fudbalsku loptu i penjala se na drveće.
Ja primala paketiće, sjedila Djeda Mrazu u krilu do 17.

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
94.343
sa 16 vec moze da pomera doope duplo starijem muskarcu ako zna da balavi za njom
Odjednom imam nagon za povraćanjem.
16 godina..Meni je osoba od 16 godina dete .
A vi možete ovde da pišete kojekakve baljezgarije .
Može ona fizički izgledati "Mmmmm Vau"
Psiha nije još razvijena, psiha nije odrasla ...

Deluje mi kao da nisi silazila.
Ti mene stvarno pratiš po forumu..

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.778
Samo mlatite...kad budete imali ćerke po 16 godina ima da drugu pjesmu pjevate.
To jeste tacno, ali ne menja cinjenicu da je granica od 18 upitna.
Odjednom imam nagon za povraćanjem.
16 godina..Meni je osoba od 16 godina dete .
A vi možete ovde da pišete kojekakve baljezgarije .
Može ona fizički izgledati "Mmmmm Vau"
Psiha nije još razvijena, psiha nije odrasla ...

Ti mene stvarno pratiš po forumu..
Nije to bas tako. Rece ti silver star da su babe nase sa 16 radjale. Moja majka mene sa 17.

Војвода

Ističe se
Poruka
2.720
Па оно, реално до 16,17 сви смо скинули мрак. И рибе и ликови. Сад оно једино да си неки габор или повучен лик па да не спадаш у ту статистику. Да ли је то законски или не, морално, или шта ти ја знам, ко о томе мисли кад крене да кључа крв. Врати се и сам у те године и јасно ти је све, ако и ниси имао тад секс, оно бар гледао си цурице тим очима по први пут. Мени је болесније да ја сад са 27 јурим те клинке из средње. О још већим разликама да не говоримо. Пар година разлике ај ок, све преко пет је по мени горња граница. И то причам из искуства, секс је тотално небитан. Генерацијски јаз, психичка зрелост, искуство животно и све остало се јасно осликава у разликама у годинама.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.