Gde izlaze ljudi mojih godina (sedma decenija) koji su ostali duhovno mladi?

sofija.k

Zainteresovan član
Poruka
191
Imam 64godine i ne osećam se starom.Volim da čitam,volim internet,volim sve sto je deo savremenog života,volela bih da igram,sve me zanima kao i ranije (muzika,film,likovna umetnost,na televiziji gledam uglavnom Fox Life,Discovery i National G.,B92,RTS 2,Studio B),tako da ne vidim da mi je mesto u udruženjima penzionera,mada,da priznam,nisam ni probala,zamišljam da bih se tamo osećala kao trinaesto prase .Jer mrzim razgovore o bolestima,horoskopu,natprirodnim pojavama,španskim i turskim serijama (gledala sam Šeherezadu,ne pravim se važna,ali ne vidim razloga da se tome pridaje važnost),Dvoru i Farmi,priče o našem džet setu...
Ovo nije oglas za rubriku ''ona traži njega'' (a ni nju!),jednostavno bih volela da znam gde da nadjem ljude srodnih stavova i pogleda na život,dakle gde se mogu naći tako neki moderni penzioneri mladi duhom?
 
Boze duso pa zar se ti ne secas da su zene u tvojim godinama kada si ti bila mala vec nosile crninu i sedele na ulici olajavajuci sve koji onuda prodju?

I ocekivale ONOGA da ih pozove gore?!

A ti se "jos osecas mlada" i htela bi nesto "mlado duhom" (a mozda i telom?)!?

Boze, kuda ide ovaj svet?

Izgleda da ce 21 vek biti vek emancipovanih ....baba?


:cmok:

Slučajno otvorim temu,
žena lepo pita,
a stoka ko stoka ....

Živa ne bi bila
da ne zanjače ....

Kako te bre Blajbi nije sramota ????
 
Imam 64godine i ne osećam se starom.Volim da čitam,volim internet,volim sve sto je deo savremenog života,volela bih da igram,sve me zanima kao i ranije (muzika,film,likovna umetnost,na televiziji gledam uglavnom Fox Life,Discovery i National G.,B92,RTS 2,Studio B),tako da ne vidim da mi je mesto u udruženjima penzionera,mada,da priznam,nisam ni probala,zamišljam da bih se tamo osećala kao trinaesto prase .Jer mrzim razgovore o bolestima,horoskopu,natprirodnim pojavama,španskim i turskim serijama (gledala sam Šeherezadu,ne pravim se važna,ali ne vidim razloga da se tome pridaje važnost),Dvoru i Farmi,priče o našem džet setu...
Ovo nije oglas za rubriku ''ona traži njega'' (a ni nju!),jednostavno bih volela da znam gde da nadjem ljude srodnih stavova i pogleda na život,dakle gde se mogu naći tako neki moderni penzioneri mladi duhom?

Evo da zamislimo da i ja imam toliko godina kao i vi ;)
Ja bih da imam dobru penziju i najmanje jednu dugaricu istomišljenicu išla u pozorište (skoro svaki dan), na koncerte (npr. ovih dana je koncert Kemala Montena :)), putovala bih, učila strane jezike, naučila da slikam, ... možda bih otišla i na ples, i ponekad na bazen (što da ne :)), na masažu ;), takođe bih odlazila na planinarenje, u duge šetnje prirodom - naravno bez mora ništa (makar 1 godišnje :))...
A ako ste mislili da li postoji neki konkretan kafić ili klub gde se penzioneri sastaju i druže - za to ne znam, zaista! :)

Svako dobro! :bye:
 
Katasrofa :roll: ! Predrasude na sve strane. Godine! Ako nešto uradiš što po nekom nepisanom malogradjanskom moralu nije za tvoje godine , odmah si lud :rumenko:. Na primer, odu dve dame od 64 godine u diskoteku zato što im se igra, odmah bi pao komentar - Vidi, al djipaju one dve babe! U suštini, nije ni bitno šta će ko reći, nego je bitno zašto uopšte neko nešto komentariše. Nek svako gleda svoja posla. Uh, samo da se jednog lepog dana dočepam penzije...ići ću i na bazen...i u bioskop, pozorište, na koncerte, u kafić, disko, na planinarenje, tenis, klizanje, u internet-kafe, Mek...pa putovanja...splavarenje...časovi stranog jezika...slikanja... ići ću gde ja hoću i baš me briga za sve...:zplez:
 
Pa ako zena koja ima 64 godine NE ZNA gde moze da izadje i to pita ljude od 20-30 godina (kakvih je vecina na ovom forumu) - kako da joj se onda OZBILJNO ODGOVORI?

Odgovor uvek zavisi od pitanja.

Pa da mozda vodis racuna o svojim matorcima, ako su jos zivi, onda bi mozda i znao...

@tema
Znam da ima neki centar za starije osobe, tu u Strazilovskoj, izmedju Maksima Gorkog I Radnicke ulice, nisam siguran dal jos postoji al prosle godine je radio. Drug je tamo vodio babu da se druzi ...
 
Ljudi pa zar ste normalni ,pa ženau najbolje godine i želi da se sa nama zabavlja,da nije rekla godine sigurno bi je primili sasvim normalno u ovo društvo i nebi ste pitali za godine .Ja bih joj preporućio da se uključi u priču i uživa u svemu ovome što mi radimo .Pa ovo je forum a na forumu i radost i tuga i zajebancija a i dobro druženje i niko ne pita nigog koliko si mator.Bićemo i mi u te godine .
 
Pa ako zena koja ima 64 godine NE ZNA gde moze da izadje i to pita ljude od 20-30 godina (kakvih je vecina na ovom forumu) - kako da joj se onda OZBILJNO ODGOVORI?

Odgovor uvek zavisi od pitanja.

Pa i neznam dal ćeš ti ovoliko da doživiš .a kad budeš u te godine poželećeš mlađe društvo pa se seti ovih odgovora.
 
ne vidim da mi je mesto u udruženjima penzionera,
Nije li to predrasuda? Zašto ih onda i mladi ne bi imali?
Svakako ne odobravam poruge koje sam ovde pročitao!

da priznam,nisam ni probala,
Treba najpre probati. Iako nisam član literarne sekcije, znam da takva postoji u jednom našem udruženju penzionera. Verovatno postoje i druge ali ni ja nisam probao. Jednostavno, idem tamo gde mi se ide i još me niko nije vratio zbog godina. (1943.) Nisam neki naročiti plesač ali se deca, baš zbog godina, ipak oduševe kada se uhvatim u kolo! ;)
ići ću gde ja hoću i baš me briga za sve...:zplez:
 
Poslednja izmena:
Hvala svima,i dobronamernima i ovim drugima,bilo je od neke koristi.
Naučila sam da ovde dolaze samo mladi.(Neki od njih misle da će zauvek takvi i ostati).
Nemam ja problema sa viškom slobodnog vremena,niti sa manjkom hobija i sadržaja,dan mi je ispunjen.
Samo sam usamljena,mada ne bukvalno,imam neke prijatelje,ali svi su mladji,a ja bih volela takve kao ja,jer, kako bi rekli stari Rimljani, ''similis simili gaudet''(prevod specijalno za Blajbingera ''slično se sličnom raduje''),a Srbi bi rekli ''Svaka ptica svome jatu''.
Pa zato predlažem moderatoru da otvori neku ''sobu'' ili kako se već zovu ova mesta na forumu za Starije od 60,mogla bi se zvati Bus for sixty plus!.:p
A možda i nema takvih na internetu?
Ipak bi trebalo probati:bye:
 
Pošto nemam kontakta pozdravi Nenu i Snežu od baba Stanine familije.
Pero, Sneža nas je napustila. (Bila je pod ugovorom, privremeno.) Sada radi u Centru za socijalni rad. Svejedno ću joj reći ako je vidim. Neni ću preneti još danas. Nemoj se ljutiti ako ne bude znala ko je jer ovde ima više Stana. :)
 
Hvala svima,i dobronamernima i ovim drugima,bilo je od neke koristi.
Naučila sam da ovde dolaze samo mladi.(Neki od njih misle da će zauvek takvi i ostati).
Nemam ja problema sa viškom slobodnog vremena,niti sa manjkom hobija i sadržaja,dan mi je ispunjen.
Samo sam usamljena,mada ne bukvalno,imam neke prijatelje,ali svi su mladji,a ja bih volela takve kao ja,jer, kako bi rekli stari Rimljani, ''similis simili gaudet''(prevod specijalno za Blajbingera ''slično se sličnom raduje''),a Srbi bi rekli ''Svaka ptica svome jatu''.
Pa zato predlažem moderatoru da otvori neku ''sobu'' ili kako se već zovu ova mesta na forumu za Starije od 60,mogla bi se zvati Bus for sixty plus!.:p
A možda i nema takvih na internetu?
Ipak bi trebalo probati:bye:

Ovde Sofija,ima najmanje onih od 20 godina.Samo vi nastavite s pisanjem.Sto neko rece da niste napisali koliko imate godina....
 

Back
Top