ГДЕ ЋЕМО СА ЈОШ 1,5 МИЛИОН ЉУДИ

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Од почетка године у Србију стигле 52 замолнице за реадмисију

Београд, 7. фебруар 2008. године – Директор Канцеларије за европске интеграције Владе Републике Србије Тања Мишчевић саопштила је данас да су у Србију од почетка године, када је почела примена споразума са ЕУ о реадмисији, стигле 52 замолнице за реадмисију, док у земљама ЕУ нелегално борави више од 1,5 милиона држављана Србије.

Мишчевић је на скупу о реадмисији, одржаном у Центру за културну деконтаминацију, истакла да је процес реадмисије тек почео и да је стратегија за реинтеграцију у завршној фази, али да не постоји јасна свест о томе како помоћи повратницима.

Она је навела да постоји велики отпор средина према људима који се враћају и додала да није могуће установити тачан број оних који нелегално бораве у земљама ЕУ јер они могу да буду евидентирани тек када уђу у евиденцију имиграционих служби.
http://www.srbija.sr.gov.yu/vesti/vest.php?id=82774&q=Споразум+о+реадмисији


*********************************************************************

Заиста невероватан број људи који НЕЛЕГАЛНО бораве ван Србије и који сви треба да буду враћени овде. Питам се ГДЕ??? Шта са још 1,5 милион незапослених и проблематичних људи. Овде свакако нису урачунати они КОЈИ ЛЕГАЛНО БОРАВЕ, тако да изгледа Србија нема појма колико има својих грађана.

Не знам како у околним, нарочито бившим СФРЈ републикама изгледа ПОДАТАК О НАСЕЉЕНОСТИ СТАНОВНИКА ПО КВАДРАТНОМ КИЛОМЕТРУ - али имам утисак да се овде ствара нека просто немогућа и неиздржива ситуација пренасељености. Такође се сећам да је неко причао о томе да је тих 1,5 милион људи избегло са територије целе бивше СФРЈ - па ми онда уопште није јасно зашто их западњаци све враћају у Србију ??? Зна ли неко нешто о овоме ???
 
Заиста невероватан број људи који НЕЛЕГАЛНО бораве ван Србије и који сви треба да буду враћени овде. Питам се ГДЕ??? Шта са још 1,5 милион незапослених и проблематичних људи. Овде свакако нису урачунати они КОЈИ ЛЕГАЛНО БОРАВЕ, тако да изгледа Србија нема појма колико има својих грађана.

Не знам како у околним, нарочито бившим СФРЈ републикама изгледа ПОДАТАК О НАСЕЉЕНОСТИ СТАНОВНИКА ПО КВАДРАТНОМ КИЛОМЕТРУ - али имам утисак да се овде ствара нека просто немогућа и неиздржива ситуација пренасељености. Такође се сећам да је неко причао о томе да је тих 1,5 милион људи избегло са територије целе бивше СФРЈ - па ми онда уопште није јасно зашто их западњаци све враћају у Србију ??? Зна ли неко нешто о овоме ???

Tačno je da će ti ljudi biti nezaposleni, delimično je i tačno da su neki problematični, ali verujem da će dosta njih doći sa izvesnim kapitalom koji će nakon toga uložiti Srbiju. Sa druge strane, masa njih će eventualnim podizanjem kredita za stanove, kola itd. još više doprineti zaduživanju Srbije, ali se onda kamatama takođe dosta zarađuje.
Što se tiče prenaseljenosti tu se slažem sa Kaai. Srbija je i više nego dovoljna da podrži svoju duplu populaciju, i resursima i prostorom.
Građani koji će biti vraćani su verovatno Srbi koji ne moraju strogo biti rodom iz Srbije. Biće tu verovatno izbeglica i emigranata iz BiH i Hrvatske, srpske nacionalnosti. Naravno biće i ogroman procenat Roma.
Akcioni plan za prihvatanje svih tih ljudi se mora napraviti, a to nije ni malo jednostavan i jeftin posao.
 
cudni su tokovi doseljavanja u srbiju jos od 45-e do danas.
tema nedovoljno istrazena slucajno ili namerno.
zasto je bas srbija /beograd/ meta tog cudnog po meni reziranog procesa sa ni malo dobrim namerama.
zasto srbija treba jos da prima posle posle tolikog doseljavanja i koji su ciljevi i namere toga, kada velika vecina ovih nisu drzavljani srbije i kada srbija nema mogucnosti za otvaranje novih radnih mesta.
i dok su sve zemlje strogo regulisale dobijanje drzavljanstva samo srbija daje na izvolte po principu samo reci da si srbin .
ko su ljudi koji kreiraju politiku propasti srbije, jer ako srbija treba da primi 1.500.000. jugoslovena drugi naziv se za ovo ne moze uzeti.
 
Јесте. На пример Швајцарска, у којој има баш доста Албанаца.
Зато Швајцарска тражи независност Косова да се реши карцинома.

Грешка. То они желе да ми мислимо да је због тога. У Швајцарској и другде ко год је регулисао свој боравак не могу да га врате, а број Шиптара за Космета који нису регулисали свој боравак у Западној Европи, за све ове године је врло мали, можда 10-так хиљада.
Што се тиче враћања, кога су хтели и могли они су вратили и у овој ситуацији нерешеног статуса.
Највише је протераних Цигана са Космета и оних који су отишли из Србије, а који ће бити враћани јер немају папире. Уосталом никоме се и није признавао азилантски статус, а да није са Космета.
Можда највише има до 100.000 таквих, али мислим да је број чак и мањи.
 
cudni su tokovi doseljavanja u srbiju jos od 45-e do danas.
tema nedovoljno istrazena slucajno ili namerno.
zasto je bas srbija /beograd/ meta tog cudnog po meni reziranog procesa sa ni malo dobrim namerama.
zasto srbija treba jos da prima posle posle tolikog doseljavanja i koji su ciljevi i namere toga, kada velika vecina ovih nisu drzavljani srbije i kada srbija nema mogucnosti za otvaranje novih radnih mesta.
i dok su sve zemlje strogo regulisale dobijanje drzavljanstva samo srbija daje na izvolte po principu samo reci da si srbin .
ko su ljudi koji kreiraju politiku propasti srbije, jer ako srbija treba da primi 1.500.000. jugoslovena drugi naziv se za ovo ne moze uzeti.

Видим на шта циљаш, а ја ти кажем да ниси у праву...

Што се тиче досељавања у Војводину након 1945. године, то је једина добра ствар коју је комуњарски режим урадио.

Даље, свако ко је по националности Србин, има право на држављанство Србије.
То је једна од опција за стицање држављанства Републике Србије.
Ја нисам рођен у Србији, али живим у овој земљи и она је моја домовина и њен сам држављанин.
 
od ovih 1.5 miliona najvise ce biti vraceno cigana jer europejci mrze i preziru cigane kao nizu rasu .

setite se sta se sve desavalo u sloveniji.

sad ce u Srbiju sve te cigane da nasele i vec po srbiji grade nova ciganska naselja predvidjena za ciganske povratnike i sve to finansira evropska unija.

Srbija ce onda zahvaljujuci demokratama biti prava ciganska zemlja.
 
od ovih 1.5 miliona najvise ce biti vraceno cigana jer europejci mrze i preziru cigane kao nizu rasu .

setite se sta se sve desavalo u sloveniji.

sad ce u Srbiju sve te cigane da nasele i vec po srbiji grade nova ciganska naselja predvidjena za ciganske povratnike i sve to finansira evropska unija.

Srbija ce onda zahvaljujuci demokratama biti prava ciganska zemlja.
????????

Где сада на цигане дође човече?

Ауууууу....ако мислиш на звездаше..добро...
 
od ovih 1.5 miliona najvise ce biti vraceno cigana jer europejci mrze i preziru cigane kao nizu rasu .

setite se sta se sve desavalo u sloveniji.

sad ce u Srbiju sve te cigane da nasele i vec po srbiji grade nova ciganska naselja predvidjena za ciganske povratnike i sve to finansira evropska unija.

Srbija ce onda zahvaljujuci demokratama biti prava ciganska zemlja.

Na žalost ovo nije daleko od istine. Kad se moja sestra uselila u Švedsku emigraciona služba pitala ju je kako to da ima plave oči, jer oni gledaju Kusturičine filmove i misle da u Srbiji žive ljudi kakvi se mogu videti u njegovim filmovima.
 
Kao gde pa i ovako nas ima malo .

Ово ти је врло произвољна изјава, треба узети квадратне километре као површину коју заузима држава - па поделити са бројем становника(и још додати 1`,5 милион), што се зове ГУСТИНА НАСЕЉЕНОСТИ ПО км2 - па упоредити са околним новим државама, и тек онда причати. Нас има мало уопште речено, мали смо народ - али ја о томе нисам говорио него о густини насељености.
 
Na žalost ovo nije daleko od istine. Kad se moja sestra uselila u Švedsku emigraciona služba pitala ju je kako to da ima plave oči, jer oni gledaju Kusturičine filmove i misle da u Srbiji žive ljudi kakvi se mogu videti u njegovim filmovima.

Ништа ти не верујем. Такво питање да ти постави неко из шведске администрације?
Нема шансе.
 
Према попису из 2002. г. (није извршен на Косову) број становника Србије износи 7.498.001, што значи да је на територији на којој је извршен попис - 77.474 км2, густина насељености 96,8 ст/км2.

Најгушће је насељен простор на релацији Нови Сад - Београд - Смедерево, као и Ниш, Крагујевац са ближом околином.

Годишње број становника Србије се смањи за око 20.000.

Градови Суботица, Зрењанин и Кикинда имају данас мање становника него 1991.
 
Одакле та цифра о 1,5 милиона нелегалних? Јер су јели бунике?
Глупост невиђена.

Уопште НИЈЕ "глупост" - то је са сајта Владе који сам навео и изјава оне Мишчевићке која је из Канцеларије за придруживање или како ли се зове... :roll::roll::roll:

Па шта сте ви мислили ГДЕ НЕСТАДОШЕ ОНОЛИКИ ЉУДИ из БиХ и РСК.......са КиМ ??? Ви видите само оно што желите да видите.
 
Што се тиче града Београда, смањен је број становника у општинама Стари Град, Врачар, Савски Венац, Звездара и Нови Београд и у приградској општини Младеновац, док је у осталим општинама забележен пораст између последња два пописа.
Највећи је пораст у општинама Чукарица, Барајево и Гроцка.
 

Back
Top