Gde biste pre voleli da umrete?

Napamtila sam se ljudi za 5 života, ali bih volela da se ni po čemu ne zapamtim ovde, samo da odmaglim. Svi normalni ljudi ove države su ili deca, ili starci, ili mrtvi, ili na Krstarii.
:)

Suštinski, mnogo se mi brinemo oko toga kako će nas pamtiti, s obzirom da za 100 godina otprilike niko neće ni znati ko smo bili, a grobovi će nam biti tamo negde, zarasli u korov verovatno. :)

1718139290862.png

Jesenas bio u Srbiji pa odoh i na groblje, pocevsi od oca pa sire na tom groblju je smestemo pola rodbine, komsija i poznanika. Idem duz aleje, pogled levo roditelji moga skolskog druga iz osnovne, desno ocevi stricevici, pored komsije, opet rodjaci, dalje komsije... pola Zemuna iz moga detinjstva je sad tu.

Zavrsim ono zbog cega sam dosao, na porodicnoj grobnici, setim se najboljih prijatelja mojih roditelja, njihovih kumova, mene i brata su takodje krstili... levo, desno, tu su, nadjem im grobnicu. Jeza, zapusteno, korov izbija kroz plocu, izgrizena ograda rdjom, isprljan spomenik pticijom izmetom, neko smece sa susednih grobova pobacano po njihovoj ploci, jeza kako zapusteno. Probam malo da rascistim ali nemam ni motiku, ni spaklu... naidje lik koji radi na groblju, rec po rec, kaze niko nije bio 5-6 godina minimalno na tom grobu. Imaju dva sina u Beogradu ali eto zaboravili su ih, ne posecuju grob roditeljima iako su na 5-6km of groblja. Niko ih vise izgleda ne pamti, sto neko ovde gore napisa. Dao sam tom coveku 20 eura da malo sredi oko groba. Par dana kasnije, pred odlazak iz Srbije, sam opet otisao do groblja, usput navratio i da upalim svecu starim kumovima, grob je bio sredjen kako treba. Za dusu im.

Back