Gde biste pre voleli da umrete?

Najbolje je umreti u Grobljanskoj kasini (see.pls. Bokseri idu u raj). Oko tebe sve stručna lica, a ne plaćaš ni prevoz ni podvoz. Samo te prebace preko ograde.
Ako baš oćeš popa, mogu da probude oca Anđelka što spava pijan ispod stola. On će u zaupokojenu službu da ubaci psalm Vino veselit sjerdce čelovjeka. I pevaće: Zemlja zemlji, prah prahu, rakija pijanici.
Sutra može da obavesti neko familiju. Da se ne stresiraju prerano.

Pise Muja Hasi pismo koji je tek otisao u Nemacku,
"Bolan Haso sve je dobro kod kuce jedino sto ti je macka crkla".
Hasa sav utucen odgovara: "Fala ti sto si mi javio ali nisi trebo tako, znas da sam je jako voleo.
Trebao si da mi napises da se igrala i da se popela na krov i pala".
Prodje neko vreme i opet Muja pise Hasi: "Haso bolan kako si? Mi smo svi dobro jedino sto ti se keva penje po krovovima".

U svom domu okruženi prijateljima i rodbinom ili u čekaonici neke zdravstvene ustanove okruženi ikonama i svećama? Čekajući satima i danima na pregled kod doktora?

Pogledajte prilog 1562300
Sa trideset devet i po godina mrtva na mestu od prirodnog uzroka nekog koji bi me pokosio u sekundi a neko da me nadje,pozove Hitnu,opstina plati sahranu i to je sve.Mogu i sad odmah da umrem eto bila sam do crkve,pomolila se,zapalila svece.Razgovaram sa onim Gore stalno u molitvama,nije mi najjasnije sto me ne uzima sebi prirodno,brzo,bezbolno,lagano.

Sa trideset devet i po godina mrtva na mestu od prirodnog uzroka nekog koji bi me pokosio u sekundi a neko da me nadje,pozove Hitnu,opstina plati sahranu i to je sve.Mogu i sad odmah da umrem eto bila sam do crkve,pomolila se,zapalila svece.Razgovaram sa onim Gore stalno u molitvama,nije mi najjasnije sto me ne uzima sebi prirodno,brzo,bezbolno,lagano.
Šta je ovo, bre?
Je l ovo Samsonight?

Šta je ovo, bre?
Dobro ne zelim da traumiram poštara al' ako dodje,vidi da pošta stoji netaknuta?
Mozda se seti da pozove nadlezne,ne mora on da ulazi.Ili kad vide neplacene racune dodju da iseku struju ili vodu te me nadju.Slazem se da je trauma al' niko nije ostao nesahranjen,tako da ce i mene neko da sahrani.Dobro si me podsetio,odakle opstina zna gde trebam da pocivam u miru al' na to pitanje nemam odgovor.Mozda ako napisem gde bi htela to neko nadje i budem tamo jer svakako da za klasicno grobno mesto(godisnje odrzavanje) ne bi imao ko da daje pare.
Je l ovo Samsonight?
https://brandpoint.rs/

Obicaji namenjivanja odece ili obuce ne podrazumevaju kofere al' to ovde nije tema.Otvori drugu za dikusiju o obicajima ako zelis,da ne gusimo ovu.

Pa nije li 39 godina ipak malo prerano?
I što ako Boga nema?
Ili kao što kaže Evangeline Navarro u TD 4, da ga ima, ali da je i on usamljen, slomljen i ne želi s nikim razgovarati?

Pa nije li 39 godina ipak malo prerano?
Trideset devet i po je taman.
I što ako Boga nema?
Zivot ne bi nastao tako da ni ja ni ti ne bi postojali.
Ili kao što kaže Evangeline Navarro u TD 4, da ga ima, ali da je i on usamljen, slomljen i ne želi s nikim razgovarati?
Onda bi bilo jasnije to da js projektovao covecanstvo prema svom liku.Veci deo jeste takav a posle pandemije posebno.

Nebitno, bitno je da budeš sposoban da odeš do wc-a do zadnjeg trenutka, i ne doživiš da ti drugi briše zadnjicu u krevetu ili neki drugi način...ili gore, da treba a nema ko.
For Real Talk GIF by Mike Hitt

Ja bih najviše voleo da izmisle besmrtnost uz pomoć AI ili još bolje da to uradi moja malenkost pa da ne umrem nikad.
I opstanem makar u digitalnoj formi kad mog tela ne bude...

Ali naravno to je fantazija iako u ovo vreme uopšte nije tako nerealna.
Westworld je tu iza ćoška! :cool:

Back