Gasi mi se laptop

_IcEmAn_

Početnik
Poruka
20
Imam problem sa laptopom. Racunar je pentium 4, na 2,5 ghz, ako je to uopste bitno. Elem, desava mi se da se laptop ugasi kad hard disk radi duze vreme u kontinuitetu ( npr. skeniranje hard diska, defragmentacija, neko duze ucitavanje, na primer duze od minut ). Takodje se desi da se ugasi, tokom koriscenja nekih programa koji rade u dos promptu. Znaci racunar odlicno radi, samo se ugasi kad hard disk duze cita i u dos promptu. Operativni sistem je Windows XP SP1.
Drugi problem se odnosi na integrisani modem. Modem je odlicno radio, sve dok se jednom tokom nevremena, nije blokirao. Od tad ga primecuje, sve normalno, u device manageru pise "this device is working properly", ali modem ne prepoznaje liniju. Ne cuje se dial tone, i ne okrece. Sada koristim USR eksterni modem.

Ako neko zna o cemu je rec...unapred hvala
 
STO SE TICE DAILING TONA,RETKO CES GA CUTI NA LAP TOPOVIMA PA TO NEMOJ DA TE BRINE,ON IPAK BIRA,JEDINO AKO JE NEKI KVAR...A`VEZNO ZA HARD,IDI DO EVE COMPUTERSA DA GA POGLEDAJU,VEROVATNO CE TI KAD IM IZLOZIS PROBLEM RECI BEZ DA GA OTVARAJU. NALAZE SE NA UGLU CVIJICEVE I TAKOVSKE PREKO PUTA PEZOA,PA ODMA IZA UGLA...
 
AtilaHunt:
STO SE TICE DAILING TONA,RETKO CES GA CUTI NA LAP TOPOVIMA PA TO NEMOJ DA TE BRINE,ON IPAK BIRA,JEDINO AKO JE NEKI KVAR...A`VEZNO ZA HARD,IDI DO EVE COMPUTERSA DA GA POGLEDAJU,VEROVATNO CE TI KAD IM IZLOZIS PROBLEM RECI BEZ DA GA OTVARAJU. NALAZE SE NA UGLU CVIJICEVE I TAKOVSKE PREKO PUTA PEZOA,PA ODMA IZA UGLA...

Cuje se modemski dialing ton preko zvucnika na laptopu, i to odlicno, mislim cuo se dok je radio :) Doticni racunar imam nesto malo vise od dve godine, pa znam ranije da se cuo savrseno, ali sad se ne cuje apsolutno nista. Videcu oko harda, mada ja mislim da je to ide kontroler ili drajveri, mada je sve instalirano kako treba, a mozda je i hard disk....

Hvala, u svakom slucaju
 
Meni se notebook redovno gasi leti, jer se pregreva. Moram da ga malo uzdignem jer mu je ventilator na donjem delu i ako zaboravim da mu oslobodim prostor za dovoljnu cirkulaciju vazduha, jednostavno se ugasi.
Mozda je i kod tebe to slucaj.
Inace sto se tice dial tona, ja sam ga uvek cuo dok nisam presao na wireless. Ako se ne cuje, imas ikonicu konekcije kad pocne da bira, gde nudi "speaker.." i to ukljuci, pa ces cuti dial tone, ako nije neki kvar u pitanju.
 
Imas veliki problem...odnesi u Ewe Computers BG,neka ti covek odradi to kako treba...Hardver je 100%,imao sam mali mislio takvih slucajeva,pogotovo ako se taj Lap nosi svuda i ako ne pazis kako ga koristis,nosis,drzis...

www.ewe.co.yu BG

trazi Sukija u Ewe-u i sredice ti to
 

Back
Top