Quantcast

Gašenje rutera, da ili ne?

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
412
Размишљах где да поставим ово питање. Јер, може рецимо на ЗДРАВЉЕ, а може и на КОМПЈУТЕРСКА ОПРЕМА.
Ових дана се све чешће пише како рутер много зрачи, да га треба искључивати.
Међутим, ови из МТС (имам ИПТВ код њих) кажу да не треба често гасити, јер се наводно после збуни док тражи своје место у мрежи. Као да га гасим само када грми, или када сам ван куће више дана.
Јес, збуни се у заблесави. Збуним се и ја док тражим место у ГСП.

Ако ништа друго, бар сам се, после неколико година, сетио да му искључим WI FI W-LAN пошто ни на једном другом уређају ми не треба, осим лаптопа, а могу на још 4.
Мада... Станујем у згради у којој има више д 10 бежичних интернета, то видим када уплатим рачунар. Значи, сви ти таласи ме зраче.

Да ли вреди гасити тај рутер? Односно, неће да се заблесави?

Poruka
24.415
Nista ne diraj, ja imam 3 bezicna rutera i sta mi fali? msm beskorisno je se boriti protiv toga, kad smo okruzeni wifi-em. Postoje frekvencije na koje smokao ljudi osetljivi i koje nam smetaju i postoje frekvencije koje ne registrujemo, sad jbg. Na tebi je odluka. Ja se ne bih bojao rutera, bojao bih se da zivim uz neku antenu od mobilne telefonije i sl.

skura58

Stara legenda
Poruka
98.793
Ja ga gasim kad hoću da spavam.
Tj isključim računar.
Ujutru OK.
A, inače, on pokaže sve wireless mreže koje vidi.

PS:
Proletos sam išao vozom za BG.
Na dosta rutera sam se kačio.
Normalno, onih koji nisu zaštićeni password-om.
Ima i za to software, ako ko da se maje stim
PPS:
Na moj ruter može da se zakaći 10 korisnika.
Koristi masovno žena sa ovim telefonom na šamaranje.

Ima i D-Link antenu, mada nisam primetio neko povećanje brzine sa njom.

Definitivno za wireless mreže: Što više istovremeno zakačenih korisnika, brzina je manja

Mita Komita

Poznat
Poruka
7.069
немој да гасиш. Окружени смо бежичним сигналима на све стране. Једино да зађеш по комшиулуку и наредиш свима у кругу од 50 метара да погасе све бежично. Ако већ живиш у дивљини онда можда има смисла да гасиш тај један твој. Наравно, гасиш и мобилни (и вадиш батерију).

Poslednja izmena:

Born To Be Wild

Ističe se
Poruka
2.390
Ko moze treba da gasi , prvo ne stoji prica da ce nesto da pobrljavi , drugo promeni ti se dinamicka adresa
i kad ga ponovo upalis jedno vreme ce biti veci protok, dok ga ne zaglupe nezatrazeni saobracaji.
Treba gasiti i mobilni , a pogotovo ne treba drzati lap top na stomaku . Sve je to mikrotalasni opseg
koji remeti celije organizma .

Poruka
3.665
Tj isključim računar.

Ujutru OK.

PS:
PPS:

Definitivno za wireless mreže: Što više istovremeno zakačenih korisnika, brzina je manja
Ova izjava,ovo boldovano samo pokazuje tvoje neznanje...Kad ugasis kompjuter nisi ugasio i ruter... Sto ti tako dozivljavas. Pa jbt ruter je FIZICKI odvojen od racunara, I ima sopstveno dugme za paljenje i gasenje.. i pored svega tga ti izvuuces ovakav zakljucak>neverovatno!

Poruka
3.665
Tj isključim računar.
Ujutru OK.

PS:
PPS:

I sa ovim si otkrio toplu vodu. Pa naravno-imas protok 50 Mb download I 10 upload-naravno da nije isto kad koriste-skidaju-1, 2 ili 5 ili 10 ljudi! Naravno da se taj protok deli! Jok nego ide svakom po 50/10 :)

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
412
Наравно да гасим лаптоп,ако не радим на њему рецимо сат времена, а ако је мање енактиван, онда га пошаљем на "спавање" stand by.
Али от неме везе са рутером, он светлуца и даље.
Значи, нема шта да се заблесави, нема разлога да га не гасим?
Што се тиче брзине, немам проблем, не скидам неке веће фајлове.
А комшијске бежичне сам поменуо у оцом смислу: слаба ми фајда ако гасим рутер када туда вршља десетина комшијски "вајелеса", па мобилни, сто чуда. Мобилни иначе наравно гасим, што ми то треба да неко рецимо пијан усред ноћи грешком цимне мој број...

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
11.071
Gasim ga kada zavrsim sa radom na kompu i idem da spavam.ne zbog zracenja,vec posto imam produzni kabl sa prekidacem,a sve mi je prikaceno na njega.Ujedno i da se malo ohladi,jer se i on greje dok radi, a radi stalno preko 12 sati.Ujutro kada ga upalim,brzo se pokrene i aktivira WiFi.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.404
Ko moze treba da gasi , prvo ne stoji prica da ce nesto da pobrljavi , drugo promeni ti se dinamicka adresa
i kad ga ponovo upalis jedno vreme ce biti veci protok, dok ga ne zaglupe nezatrazeni saobracaji.
Treba gasiti i mobilni , a pogotovo ne treba drzati lap top na stomaku . Sve je to mikrotalasni opseg
koji remeti celije organizma .
A pogotovo onda ne treba mobitel držati blizu ušiju, tj. mozga jer ima mnogo puta JAČE zračenje od laptopa! Samo preko Hands Free!

Indigo3

Ističe se
Poruka
2.172
Svašta, da isljučim ruter!!!
Pa, to bi bilo kao da sam isključila plućno krilo.
Tih zraka je bilo i pre nego što su bili ''izmišljeni'' i upotrebljeni za spravljanje kompjutera i laptopova. Nije niko napravio novo zračenje koje je sad po čoveka pogubno. Zraci su postojali, a otkriveni su naknadno te su se i upotrebili da se stvori nešto što imamo u savremenom svetu.
Lično, ruter isključujem jednom dnevno u trajanju od sat-dva. Ne jer me boli za zračenje koje je ljudska sila proizvela, nego jer sam u mogućnosti.
Je l' vi stvarno verujete da postoje zračenja koja pre nisu postojala?
Stavila telefon u kuhinju ili gostinjsku ili pored sebe, zraci su tu, nije to nešto čime manipulišeš premeštanjem fizičkih objekata.
Ok, zadržavam pravo da budem izvređana jer mislim ovako, u pravu ste.
Ipak, zadržavam i to da je veća verovatnoća da će životni vek da mi se skrati jer će izbiti 3. svetski rat (ne daj Bože!), nego jer mi ruter radi tokom noći.

Mita Komita

Poznat
Poruka
7.069
Ја не гасим никако. Годинама. Једино кад нестане струја или ако баш нешто гуши па да га ресетујем. Додуше нико не спава близу, бар на 3 метра. Треба му пет минута да се дигне, не волим да чекам.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
11.071
ma meni je komp na 2 metra od kreveta i neinteresuje me zracenje.nego kao sto sam rekao,sve mi je na tom produznom kablu sa prekidacem i kada gasim komp,gasim i ruter i monitor.Kakvo je ovo vreme kod nas,grmi i usred zime,pa kada je preko dana tu sam i ugasim sve,a nocu dok ja to ustanem i dodjem do prekidaca,ode ruter.Inace mi je polovinom Decembra grom sprzio jedan ruter.grmelo,a ja bio u kujni i gledao TV,dok sam dosao da udasim komp,grunu u zgradu grom,tako da je protreslo sve prozore i vrata sa staklima,kao da je bio zemljotres i srecom,otislo samo napajanje rutera.

Mita Komita

Poznat
Poruka
7.069
ma meni je komp na 2 metra od kreveta i neinteresuje me zracenje.nego kao sto sam rekao,sve mi je na tom produznom kablu sa prekidacem i kada gasim komp,gasim i ruter i monitor.Kakvo je ovo vreme kod nas,grmi i usred zime,pa kada je preko dana tu sam i ugasim sve,a nocu dok ja to ustanem i dodjem do prekidaca,ode ruter.Inace mi je polovinom Decembra grom sprzio jedan ruter.grmelo,a ja bio u kujni i gledao TV,dok sam dosao da udasim komp,grunu u zgradu grom,tako da je protreslo sve prozore i vrata sa staklima,kao da je bio zemljotres i srecom,otislo samo napajanje rutera.
А де ти је УПС што штити од грома и куршлуса? То под обавезно мора да се има ако нећеш да ти гецрхт комп а поготово хард диск.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
11.071
А де ти је УПС што штити од грома и куршлуса? То под обавезно мора да се има ако нећеш да ти гецрхт комп а поготово хард диск.
Razmisljao sam i o tom napajanju,ali uvek se potrefi nesto prece.Pre 20-ak i vise godina mi je isto otisao jedan komp,Compaq-ov,isto od groma,ali samo napajanje i maticna,a HDD ostao ispravan.Za divno cudo.

Born To Be Wild

Ističe se
Poruka
2.390
mobilni zraci ko 100 laptopa. secam se crt monitora kako odmah zatitraju cim zazvoni mobilni.
CRT monitor nema nikakvu emisiju zracenja .(To, kao da ima, je bio markentiski trik.da se predje na lcd )
Inase to je premereno svi metodama i nema nikakvig ni radio frekventnog ni drugog zracenja.
Lcd monitir nema isto tako, ali lcd monitor polarizuje svetlost i dovodi do drasticnog slabljenja vida.
........................................................................................................................................................................
Lap top ima sirok spektar RF talasa koji se zbog plasticnog kucista sire i apsorbuju u organizmu.
Klasican komp ima metalno kuciste i uzemljanje.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.404
CRT monitor nema nikakvu emisiju zracenja .(To, kao da ima, je bio markentiski trik.da se predje na lcd )
Inase to je premereno svi metodama i nema nikakvig ni radio frekventnog ni drugog zracenja.
Lcd monitir nema isto tako, ali lcd monitor polarizuje svetlost i dovodi do drasticnog slabljenja vida.
........................................................................................................................................................................
Lap top ima sirok spektar RF talasa koji se zbog plasticnog kucista sire i apsorbuju u organizmu.
Omašio si citirano! Izjava je glasila da ZRAČENJE mobitela kvari sliku CRT-a! A i laptop ima dosta limarije, što radi hlađenja, što zbog čvrstoće konstrukcije!

Poruka
3.665
Objasni mi onda sledece-dok sam koristop CRT kolicina toplote kopju je proizvodio I kolicina glavobolje koju je zadavao-nestali su kao rukom odneseni kad sam uzeo TFT tj. LCD monitor. Navikao sam se na LCD-za sat vremena. Hoces da kazes da katodna cev ne zraci nista..?Ne bih se bas kladio...A to za slabljenje vida od LCDa-sigurno zavisi od kvaliteta panela tj. osvetljenja monitora.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
11.071
Kakvi nema.zena CRT TV-u drzala sobno svece i pored njega.Posle 5-7 dana cvece pocinje da zuti naglo i lisce opada.Pored LCD-a stoji mesecima i nema skoro nikakvih promena.osusise ako ili ne zakiva dovoljno ili previse zaliva u zavisnosti od vrste sobnog cveca.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.