Garancija za polovan automobil, koliko ima smisla?

Ne troluj nikad nisam video Hondu sa Zapada na taxiju ,niti neko kuouje Hondu benz da bi prelazio mil km ..Ramena odlaze na 150-250k km zavisno od stanja puteva a I od soli ako se baca . Ja sam na svom kombiju menjao neke delove oko trapa na 170k km i to je normalna stvar .. a 170k km je prava kolometraza jer je auto kupljen kao demo sa nekih 14k km i 6meseci starosti

Ima nacina da se to izbegne kao što sam ti napisao gore..Sve sto se navede kao defekt ne podleze garaciji ..Do tebe je hoces li da platiš punu cenu ..Pretpostavljam da će većina u Srbiji ići na to da ustede pare ..Ovde kod mene je cena sa garancijom obično 1300€ veca ali auta koja su presla preko 220k km se ne prodaju sa garancijom..To je taj max kojeg osiguravajuca društva uzimaju tj pokrivaju ..

Juce prodah jedan Punto EVO na metan i zarada je bila 300€.
Sad ti meni objasni kako mozes da das garanciju sa 300€ zarade?
To mozda mozes ti ali niko drugi je nece dati.
Zato kazem dodas 1000 i eto garancije jer za te pare moze da se uradi gotovo sve.
Sta je?
Zmija u dzepu ne da da das pare i budes miran?
A sto ne bi uvezao sam pa da vidis koliku garanciju imas?
:zcepanje:
Naravno na pitanje koje sam ti postavio nisi dao odgovor a to je kad prodajes polovna monitor za kompjuter star 10 godina sa mnogo mnogo radnih sati i prodas ga za 50€ jel smes da das garanciju na njega dve godine?

Zakonski je propisano dve godine osim ako drugačije nije napomenuto. Isti su zakoni svuda nemoj da brineš. I delovi nisu original da se razumemo nego od proverenih dobavljača barem sam ja tako zaključio po kaišu.

Na ovaj način se jednostavno izbegavaju gomile prevara sa polovnjacima. Mogu preprodavci i dalje da rizikuju ali na svoju štetu.

Ne znam šta pokušavaš garancija na ugrađene delove traje dve godine od ugradnje tj izdavanja završnog računa. Šta će vlasnik da radi sigurno neće da prodaje siguran auto nego će dobro da razmisli dal mu se isplati da menja. Ugl niko ne prodaje dobar auto nego pred ulaganja.

Drugo ako se nešto desi u periodu od dve godine zna se koga ćeš za gušu da uhvatiš i nadoknadiš havariju od 2000-3000 evra.

Zakonski je propisano dve godine osim ako drugačije nije napomenuto. Isti su zakoni svuda nemoj da brineš. I delovi nisu original da se razumemo nego od proverenih dobavljača barem sam ja tako zaključio po kaišu.

Na ovaj način se jednostavno izbegavaju gomile prevara sa polovnjacima. Mogu preprodavci i dalje da rizikuju ali na svoju štetu.
E, pa nije tako jednostavno. Prvo - ako je neko uradio veliki servis pre godinu dana, a sad prodaje auto kako on može da garantuje da će na primer samo ti delovi trajati još dve godine, odnosno ukupno 3?
Drugo - kako misliš da neko daje garanciju za recimo Hjundai star 10 godina kad je i sama fabrika 3 godine ranije prestala da garantuje za njega?

..

Poslednja izmena:
Ne znam šta pokušavaš garancija na ugrađene delove traje dve godine od ugradnje tj izdavanja završnog računa. Šta će vlasnik da radi sigurno neće da prodaje siguran auto nego će dobro da razmisli dal mu se isplati da menja. Ugl niko ne prodaje dobar auto nego pred ulaganja.

Drugo ako se nešto desi u periodu od dve godine zna se koga ćeš za gušu da uhvatiš i nadoknadiš havariju od 2000-3000 evra.
Ali koga kad ne važi više garancija za te delove?

Ne znam šta pokušavaš? Ako prodaje privatno lice ima servisnu i račune izdate na dan ugradnje delova i tekuću garanciju u vremenskom periodu ili pređenim km.

Auto plac i preprodavci su dužni po zakonu da daju dve godine garancije osim ako u ugovoru drugačije nije napomenuto.

I izmešao si premeštajući postove nisu hronološki poređani.

Back