Quantcast

Game of Thrones-UTISCI

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
19.379

Има ли неко да не прати? :D
Шта је рећи на крају сума сумаре?Ја вечерас гледам задњу епизоду са дозом разочарења...
Задња сезона ми је баш проваљена, превише комерцијализована, убрзана са радњом, на моменте патетична, све оно што је раније серију чинило оргиналном (неочекивани обрти) по мени су покварили у задњој сезони...
https://www.imdb.com/title/tt0944947/

snowtrooper

Buduća legenda
Poruka
35.473
Upravo odgledao poslednju epizodu.
Poslednja sezona je suvise ubrzala radnju i kao da se ne trude da snime nesto kvalitetno vec kao da su jedva cekali da zavrse sa serijom.

Ima daleko vise propusta sto se tice montaze i neke jako cudne odluke vezane za 2 opsade tokom sezone.

Urvan Hroboatos

Iskusan
Poruka
5.242

Има ли неко да не прати? :D
Шта је рећи на крају сума сумаре?Ја вечерас гледам задњу епизоду са дозом разочарења...
Задња сезона ми је баш проваљена, превише комерцијализована, убрзана са радњом, на моменте патетична, све оно што је раније серију чинило оргиналном (неочекивани обрти) по мени су покварили у задњој сезони...
https://www.imdb.com/title/tt0944947/
E pa odgovorim sa zadovoljstvom: ne pratim. Pogledao sam 3-4 epozode, i djelovalo i je kao lažni naturalizam lažnoga srednjega vijeka.
I vidim da nisam sam.

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2016/aug/02/game-of-thrones-to-sherlock-your-most-overrated-tv-shows
Serious academic question: is Game of Thrones a gateway drug into the world of fantasy? Has the show’s popularity led to a surge of interest in Warhammer and dark elves? Or is everyone just in it for the naked dragons?

“Game of Thrones = Coronation Street with swords and nudity,” said ThamesSider.
https://discussion.theguardian.com/comment-permalink/79909912
https://www.indiatoday.in/television/international-shows/story/game-of-thrones-all-about-tits-dragons-says-ian-mcshane-313368-2016-03-15

"You say the slightest thing and the internet goes ape. I was accused of giving the plot away, but I just think get a f***ing life. It's only t*ts and dragons," telegraph.co.uk quoted McShane as saying.

S1MCRO

Iskusan
Poruka
6.179
Trenutno je u toku moj drugi pokušaj da odgledam. Završio sam petu sezonu. Prvi put sam prekinuo posle treće sezone, nisam hteo da se poigravaju sa mnom tako što me prvo nateraju da zavolim glavne pozitivne likove a onda ih maltene sve pobiju. Moraš biti pomalo psihopata da takve stvari radiš ljudima, naročito sa tolikom planetarnom popularnošću.

Inače, najdosadniji i potpuno nepotreban deo serije po meni je sve u vezi sa Deneris i njenom družinom i zmajevima. Druga nepotrebna stvar su zombiji. Trebalo je fokusirati se na čisto političku borbu i ratovanje između nekoliko kuća, bez uvođenja svih tih natprirodnih bića.

Lik Džona Snoua je trebao da dobije veću ulogu u borbi oko prestola a ne da bude tako skrajnut van glavne priče, barem do ove tačke do koje sam ja stigao.

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
19.379
Trenutno je u toku moj drugi pokušaj da odgledam. Završio sam petu sezonu. Prvi put sam prekinuo posle treće sezone, nisam hteo da se poigravaju sa mnom tako što me prvo nateraju da zavolim glavne pozitivne likove a onda ih maltene sve pobiju. Moraš biti pomalo psihopata da takve stvari radiš ljudima, naročito sa tolikom planetarnom popularnošću.

Inače, najdosadniji i potpuno nepotreban deo serije po meni je sve u vezi sa Deneris i njenom družinom i zmajevima. Druga nepotrebna stvar su zombiji. Trebalo je fokusirati se na čisto političku borbu i ratovanje između nekoliko kuća, bez uvođenja svih tih natprirodnih bića.

Lik Džona Snoua je trebao da dobije veću ulogu u borbi oko prestola a ne da bude tako skrajnut van glavne priče, barem do ove tačke do koje sam ja stigao.
To je tek pocetak komplikacija moj kolega.

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
19.379
Pogledao zadnju epizodu.Nisam ocekivao ovakav kraj ali i dalje ostaje blago razocarenje samo zadnjom sezonom ne racunajuci epizodu gdje se kolju sa Nocnim kraljem.Ta epizoda je adrenalinska bomba od samog pocetka do kraja.

Poslednja izmena:

Bren

Veoma poznat
Poruka
12.699
Uništiše knjige. Sam Martin je kriv jer je dopustio da se serija snima a da sve knjige i nisu napisane. Dok je sarađivao na scenariju to je odlično izgledalo a kada su ga ova dva debila nasledila serija je postalo obično holivudsko đubre. Finalna epizoda je tragično komična. Potpuni krah serijala. Nadam se da će najzad Martin napisati te dve knjige. Drogone vrati se!!!

Bren

Veoma poznat
Poruka
12.699
Brate, pun mi je qurrac politike. I ti zombiji i zmajevi su bolji ljudi od političkog ološa širom sveta.

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
19.379
Svakako sam ostario 8 godina uz seriju.Zanimljivo...jedina još starija koju pratim je The Walkind dead iz 2010 godine.
Takođe od početnog oduševljena sam na ivici teškog razočarenja ali eto pratim je i dalje ne znam ni ja zašto...sentimentalno me privuče svaki put kada krene nova sezona iako je serija izubila odavno na kvaliteti.

Poslednja izmena:

Khal Drogo

Primećen član
Poruka
511
Дефинитивно одлична серија.
Серија, комплетна, тако и финална сезона нису замишљени да угоде гледаоцима умова обликованих зомби трендом или онима који се ложе на турске и друге сапунице, самим тим ће и разочарати многе, већ да кроз серију пошаље снажну поруку, тачније поруке о разним темама, рецимо шта се догоди када, зарад неких својих циљева, корисне идиоте нађемо у религиозним фанатицима, и како ствари лако оду по злу.

Има ту епизода које нису по мом укусу, рецимо јурњава и макљажа са зомбијима кроз читаву 6 епизоду 7.сезоне, једноставно те зомби елементе колико могу прескачем но разумијем да се мора угодити и гледаоцима који су у том тренду, режисер ту мора балансирати. Но и тај кркљанац сви против зомбија у 3.епизоди финалне сезоне је драматуршки тако добро обрађен, уз одличан избор музике, да то зодовољава и филмофиле који како написах нису у том зомби тренду.

Серија номинално припада жанру епске фантастике, имамо ту магију, змајеве, зомбије, но она је пуно више од тога. Серија је заправо микс историјских епизода и један ход кроз историју различитих простора. И ту су све те различите знане епизоде из историја разних простора, бројни забиљежљни историјски догађаји, процеси, феномени, обухваћени у овој серији.
Основни мотив јесу наравно ратови ружа у Енглеској XV.вијека, но имамо ту асоцијацију и на друге догађаје, друге историјске епохе, борбе гладијатора, витешке борбе, појаву фанатика који се временом отму контроли, режисер је покушао кроз серију дочарати начин живота у тим неким временима, супротности међу колективитетима који живе по различитим моралним начелима и по другећијем вриједносном систему.
Повремено имамо банализацију неких догађаја, процеса, битака, ту зна бити присутан површан приказ, но не мари, а и у супротном са обзиром да се даје огроман значај дијалозима и монолозима, серија би била једноставно преопширна, предуго би трајала, и у овом случају је та банализација оправдана. По мени наравно.
Дијалози и монолози у распону од одличних до прејаких, глума врх, драматуршки тешко да може боље, баш као и фотографија.

Један занимљив детаљ који је примијетила једна моја сестрична. Од неких 150+ глумаца и глумицс који су прошли кроз серију, барем оних који су по неку реченицу промрсили, тек 11 (једанаест) нису са два острва, британскох и ирског, тј не долазе из исте школе драмских умјетности.
Одакле толика доминација Енглеза (значи 90+% глумаца) у серији коју ипак кеширају Амери је занимљиво питање.

Како год, по мени апсолутно одлична и серија и финална епизода.