Galbrajtu žao što Banjaluka nije pala.

Atletic Bilbao

Obećava
Poruka
65
Ovaj diplomata, čiji potezi i izjave nemaju blage veze sa diplomatijom, u izjavi federalnim medijima ustvrdio je i da bi „padom Banjaluke došlo do poraza fašista i masovnih ubica". Predstavnici političkih partija u Srpskoj priznaju da su ih poslednje Galbrajtove opservacije razbesnele jer je nedopustivo da jedan diplomata otvoreno žali što na ovim prostorima nije izazvano još veće krvoproliće.

Podsetivši na Galbrajtovu nečasnu ulogu u akciji „Oluja", kada je progon Srba iz Republike Srpske Krajine pratio sa hrvatskog tenka, poslanik SNSD-a u Parlamentu BiH Dušanka Majkić kaže da je očigledno da je Galbrajtu i danas žao što posle egzodusa Srba iz RSK nije bio u prilici da na hrvatskom tenku ušeta i u Banjaluku.

Majkić: Galbrajt mi se gadi!

- Svi se dobro sećamo ciničnog osmeha Pitera Galbrajta, koji je na hrvatskim tenkovima posmatrao proterivanje Srba iz Krajine. Sad valjda žali što nije bio u prilici da prisustvuje još jednom sličnom egzodusu i zločinima nad srpskim narodom u RS. Ovakve izjave i konstatacije kod mene jedino izazivaju neverovatno gađenje - kaže Majkićeva.

Manojlo Milovanović: Galbrajt ne zna šta priča!

Bivši načelnik Glavnog štaba VRS general Manojlo Milovanović smatra da Galbrajtove opservacije, osim što su zlonamerne i tendenciozne, apsolutno ne odgovaraju istini. Naime, prema Milovanovićevim rečima, Tuđmanove i Izetbegovićeve vojne snage pred Banjalukom nisu zaustavili američki pritisci, već snažan otpor srpske vojske.
- Hrvatsko-bošnjačkoj ofanzivi zubi su polomljeni na reci Ugar, a ne u Stejt departmentu! Samo zahvaljujući snažnoj kontraofanzivi VRS propao je Tuđmanov i Dudakovićev dogovor o „ispijanju kafe u hotelu 'Bosna'"! Galbrajt nema pojma o čemu priča - tvrdi Milovanović.

Zaprepašćenje Galbrajtovim stavovima i neskrivenim žaljenjem što su, kako je ustvrdio, „ujedinjene bošnjačke i hrvatske snage stale pred Banjalukom nakon snažnih pritisaka ondašnje američke administracije", ne krije ni bivši gradonačelnik Banjaluke i član GO SDS-a Đorđe Umićević. Ističući da su gotovo svi bivši američki diplomate koji su obavljali neku od misija u zemljama bivše SFRJ nakon odlaska sa ovih prostora iznosili krajnje kontradiktorne stavove o tome šta je trebalo raditi da bi se rat završio, Umićević kaže da i Galbrajtova „naknadna pamet" spada u tu kategoriju besmislenih razmišljanja.

Umićević: Besmislica!

- Krajnje su neukusni pokušaji poređenja Srba sa fašistima jer je naš narod kroz istoriju dao ogromne žrtve u borbi protiv fašizma. To samo pokazuje besmislenost izjava čoveka koji se „proslavio" neskrivenim likovanjem nad tragedijom koja je zadesila Srbe iz nekadašnje Republike Srpske Krajine. Izgleda da je Galbrajt namerno „zaboravio" da su upravo oni koje on danas podržava predstavljali najvernije saveznike nacista i fašista u prošlim ratovima, dok su Srbi, za razliku od njih, u oba svetska rata bili saveznici Amerike i ostatka slobodoljubivog sveta - podseća Umićević.

Press
 
Ovaj diplomata, čiji potezi i izjave nemaju blage veze sa diplomatijom, u izjavi federalnim medijima ustvrdio je i da bi „padom Banjaluke došlo do poraza fašista i masovnih ubica". Predstavnici političkih partija u Srpskoj priznaju da su ih poslednje Galbrajtove opservacije razbesnele jer je nedopustivo da jedan diplomata otvoreno žali što na ovim prostorima nije izazvano još veće krvoproliće.

Podsetivši na Galbrajtovu nečasnu ulogu u akciji „Oluja", kada je progon Srba iz Republike Srpske Krajine pratio sa hrvatskog tenka, poslanik SNSD-a u Parlamentu BiH Dušanka Majkić kaže da je očigledno da je Galbrajtu i danas žao što posle egzodusa Srba iz RSK nije bio u prilici da na hrvatskom tenku ušeta i u Banjaluku.

Majkić: Galbrajt mi se gadi!

- Svi se dobro sećamo ciničnog osmeha Pitera Galbrajta, koji je na hrvatskim tenkovima posmatrao proterivanje Srba iz Krajine. Sad valjda žali što nije bio u prilici da prisustvuje još jednom sličnom egzodusu i zločinima nad srpskim narodom u RS. Ovakve izjave i konstatacije kod mene jedino izazivaju neverovatno gađenje - kaže Majkićeva.

Manojlo Milovanović: Galbrajt ne zna šta priča!

Bivši načelnik Glavnog štaba VRS general Manojlo Milovanović smatra da Galbrajtove opservacije, osim što su zlonamerne i tendenciozne, apsolutno ne odgovaraju istini. Naime, prema Milovanovićevim rečima, Tuđmanove i Izetbegovićeve vojne snage pred Banjalukom nisu zaustavili američki pritisci, već snažan otpor srpske vojske.
- Hrvatsko-bošnjačkoj ofanzivi zubi su polomljeni na reci Ugar, a ne u Stejt departmentu! Samo zahvaljujući snažnoj kontraofanzivi VRS propao je Tuđmanov i Dudakovićev dogovor o „ispijanju kafe u hotelu 'Bosna'"! Galbrajt nema pojma o čemu priča - tvrdi Milovanović.

Zaprepašćenje Galbrajtovim stavovima i neskrivenim žaljenjem što su, kako je ustvrdio, „ujedinjene bošnjačke i hrvatske snage stale pred Banjalukom nakon snažnih pritisaka ondašnje američke administracije", ne krije ni bivši gradonačelnik Banjaluke i član GO SDS-a Đorđe Umićević. Ističući da su gotovo svi bivši američki diplomate koji su obavljali neku od misija u zemljama bivše SFRJ nakon odlaska sa ovih prostora iznosili krajnje kontradiktorne stavove o tome šta je trebalo raditi da bi se rat završio, Umićević kaže da i Galbrajtova „naknadna pamet" spada u tu kategoriju besmislenih razmišljanja.

Umićević: Besmislica!

- Krajnje su neukusni pokušaji poređenja Srba sa fašistima jer je naš narod kroz istoriju dao ogromne žrtve u borbi protiv fašizma. To samo pokazuje besmislenost izjava čoveka koji se „proslavio" neskrivenim likovanjem nad tragedijom koja je zadesila Srbe iz nekadašnje Republike Srpske Krajine. Izgleda da je Galbrajt namerno „zaboravio" da su upravo oni koje on danas podržava predstavljali najvernije saveznike nacista i fašista u prošlim ratovima, dok su Srbi, za razliku od njih, u oba svetska rata bili saveznici Amerike i ostatka slobodoljubivog sveta - podseća Umićević.

Press

Spasili vas Ameri -*******.
 
Taj Milovanović sere ko foka. Koji crni Ugar. HV je zauzela branu Bočac bez ikakvog otpora. Jednostavno nije bilo po dogovoru da tamo napadnu. Prethodno su, mimo dogovora sa turcima, zauzeli Pougarje (deo između Jajca i Kneževa) i ceo jedan dan se tukli sa mundžosima, te im nisu dali da prodru ka Kneževu. Cela ta linija odbrane iznad Ugra je bila prazna, 22-ga brigada se povlačila i nije mogla na vreme da zauzme odbrambene položaje. Ostale brigade, zajedno sa civilima, su se u rasulu povlačile iz pravca Srbobrana. Celo to prekrajanje granica pred Dejtonski sporazum je negde pažljivo isplanirano (najverovatnije u Karađorđevu).
 
Taj Milovanović sere ko foka. Koji crni Ugar. HV je zauzela branu Bočac bez ikakvog otpora. Jednostavno nije bilo po dogovoru da tamo napadnu. Prethodno su, mimo dogovora sa turcima, zauzeli Pougarje (deo između Jajca i Kneževa) i ceo jedan dan se tukli sa mundžosima, te im nisu dali da prodru ka Kneževu. Cela ta linija odbrane iznad Ugra je bila prazna, 22-ga brigada se povlačila i nije mogla na vreme da zauzme odbrambene položaje. Ostale brigade, zajedno sa civilima, su se u rasulu povlačile iz pravca Srbobrana. Celo to prekrajanje granica pred Dejtonski sporazum je negde pažljivo isplanirano (najverovatnije u Karađorđevu).

"Bežanija brale"
 
Naravno da je bilo haosa, 1.KK je dobio par stotina kilometara neplanirane linije, Hrvatska Vojska je sa nekoliko gardijskih brigada donela prevagu muslimanima i hrvatima u Bosni. Šta bi bilo da je Vojska Jugoslavije od pravcaa Vukovara krenula ka Osijeku gde nikoga nije bilo ? Došli bi za par dana do Zagreba.
O ulozi amerikanaca i bespilotnih letelica sa Visa nema potrebe da pričamo.
Sve su to pokojnici planirali, radeći po uputstvu zapada. Milošević je bio gubitnik u toj partiji pokera. Srpski narod je to najbolje osetio na svojoj koži.
 
Poslednja izmena:
60 000 Banjalucana vec je bilo spremno da napusti grad


Ма сигурно.

Америка која је њему била подршка све време.
Бања Лука није пала јер су престали да слушају Милошевићева наређења.
Ни Крајина не би пала да нису слушали Милошевића.
 
Naravno da je bilo haosa, 1.KK je dobio par stotina kilometara neplanirane linije, Hrvatska Vojska je sa nekoliko gardijskih brigada donela prevagu muslimanima i hrvatima u Bosni. Šta bi bilo da je Vojska Jugoslavije od pravcaa Vukovara krenula ka Osijeku gde nikoga nije bilo ? Došli bi za par dana do Zagreba.
O ulozi amerikanaca i bespilotnih letelica sa Visa nema potrebe da pričamo.Sve su to pokojnici planirali, radeći po uputstvu zapada. Milošević je bio gubitnik u toj partiji pokera. Srpski narod je to najbolje osetio na svojoj koži.

Sa otoka Brača!!!
 
Ма сигурно.

Америка која је њему била подршка све време.
Бања Лука није пала јер су престали да слушају Милошевићева наређења.
Ни Крајина не би пала да нису слушали Милошевића.

Ovo je cinjenica... pitaj svakog Banjalucanina o ovome reci ce ti kakva je vladala atmosfera kod njih 1995 godine.
 
Vi niste mogli 4 godine ništa da uradite porotiv 30.000 Srba dok se nije umešao ceo NATO pakti i Milošević da vas malo poguraju.
Vi imate odličnu priliku da Miloševića proglasite za sveca i da mu se poklonite do zemlje. Spasio vas je mali milion puta.
Ali od kraja neće moći.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Naravno da je bilo haosa, 1.KK je dobio par stotina kilometara neplanirane linije, Hrvatska Vojska je sa nekoliko gardijskih brigada donela prevagu muslimanima i hrvatima u Bosni. Šta bi bilo da je Vojska Jugoslavije od pravcaa Vukovara krenula ka Osijeku gde nikoga nije bilo ? Došli bi za par dana do Zagreba.
O ulozi amerikanaca i bespilotnih letelica sa Visa nema potrebe da pričamo.
Sve su to pokojnici planirali, radeći po uputstvu zapada. Milošević je bio gubitnik u toj partiji pokera. Srpski narod je to najbolje osetio na svojoj koži.

kum mi je bio u ZG na bespilotnima kretali su skoro s linije fronte imalli su zadatak čisotg izviđanja i korekciju topništva...:D
 
Vi niste mogli 4 godine ništa da uradite porotiv 30.000 Srba dok se nije umešao ceo NATO pakti i Milošević da vas malo poguraju.
Vi imate odličnu priliku da Miloševića proglasite za sveca i da mu se poklonite do zemlje. Spasio vas je mali milion puta.
Ali od kraja neće moći.

normalno da nismo mogli ništa kada nismo imali oružja čim smo se naoružali es vido raspalo se u 5 dana ono što ste Vi pravili 4 godine e orliću moj... a da smo 91 imali to što smo imali 95 rata nikada ne bi bilo nebi imali mooda da se preseravate i pravite kojekve "svete srpske zemlje"
 
Back
Top