...Gadno da vam je!

Jel danas u redu Bogu prinijeti ovcu sa manom na žrtvu? Da ili ne?
Jel citas bre sta sam ti rekao,danas se ne prinose krvne zrtve nego zive !!!!!!!
Ako ti se to ne svidja il ti rusi teologiui rascisti si to sa apostolom a ne sa mnom,ja sam ga samo citirao i drzim ono sto je savetovao hriscane...ne sekiraj se,to se ne odnosi na tebe.

Ne bih da nekog ovde reklamiram ali sam cuo da na VMA u Beogradu imaju zaista jako dobre oftimologe,mozda nije lose da ih uzmes u obzir ako ikad odlucis menjati dioptriju.

Jel citas bre sta sam ti rekao,danas se ne prinose krvne zrtve nego zive !!!!!!!
Ako ti se to nesvidja il ti rusi teologiji rascisti si to sa apostolom a ne sa mnom,ja sam ga samo citirao i drzim ono sto je savetovao hriscane...ne sekiraj se,to se ne odnosi na tebe.

Ne bih da nekog ovde reklamiram ali sam cuo da na VMA u Beogradu imaju zaista jako dobre oftimologe,mozda nije lose da ih uzmes u obzir ako ikad odlucis menjati dioptriju.
Može li kratko da ili ne? Je li gadno prinijeti Bogu jedno loše tele ili ovcu?

Jagne mozes slobodno pojesti ali ne smes ga prinositi kao krvnu zrtvu nego ga pojedes ukoliko prefderises mesnu ishranu aliprase definitivno ne smes jer je Bog jasno rekao da nam to treba bitni gadno,da ga ne jedemo.
Rekao je i da je gadno prinositi loše jagnje na žrtvu. Jel to znači da zapovijest o prinošenju krvnih žrtava idalje važe?

A znači ipak se ono što je bilo gadno u SZ može promjeniti?
Nista se nije promenilo - nit se u SZ nit se u NZ smelo prinositi zrtve sa manom i taj je princip jos uvek na snazi !!!

A zasto se umesto jagnjad danas trebaju prinositi zive, Bogougodne zrtve trebas pitati apostola,on nam to preporucio na osnovu proteklih dogadjaja vezane za zrtvu Bozjeg Jagnjeta !

Nista se nije promenilo - nit se u SZ nit se u NZ smelo prinositi zrtve sa manom i taj je princip jos uvek na snazi !!!

A zasto se umesto jagnjad danas trebaju prinositi zive, Bogougodne zrtve trebas pitati apostola,on nam to preporucio na osnovu proteklih dogadjaja vezane za zrtvu Bozjeg Jagnjeta !
Pomenuti stih se jasno odnosi na KRVNE žrtve tako da...ode ti teologija. Sama činjenica da je nešto opisano kao gadno u SZ ne znači da zapovijest na koju se ta kategorizacija odnosi idalje važi za hrišćane. Sad slobodno idi i najedi se slanine. Neće te Bog munjom smržiti vjeruj.

Pomenuti stih se jasno odnosi na KRVNE žrtve tako da...ode ti teologija.
Koji se bre stih odnosi na krvne zrtve jel mozda ovaj:

Rim.12,1:
" Molim vas dakle, braćo, milosti Božije radi, da date tjelesa svoja u žrtvu živu, svetu, ugodnu Bogu; to da bude vaše duhovno bogomoljstvo...."

Kao sto se jasno vidi ovde su trela vernika ona koja se trebaju prinositi a ne jagnjad...!!!
...a da ipak razmotris pomenute oftimologe kao opciju...! :kafa:

Sama činjenica da je nešto opisano kao gadno u SZ ne znači da zapovijest na koju se ta kategorizacija odnosi idalje važi za hrišćane. Sad slobodno idi i najedi se slanine. Neće te Bog munjom smržiti vjeruj.
Daj si onda dokaza da se je Bog ikada predomislio,daj da vidimo da su pre svega sami apostoli i hriscani ikada cinili ono sto je gad pred Bogom a da je On to odobrio ili priznaj da te slagali verski ucitelji !

Koji se bre stih odnosi na krvne zrtve jel mozda ovaj:

Rim.12,1:
" Molim vas dakle, braćo, milosti Božije radi, da date tjelesa svoja u žrtvu živu, svetu, ugodnu Bogu; to da bude vaše duhovno bogomoljstvo...."

Kao sto se jasno vidi ovde su trela vernika ona koja se trebaju prinositi a ne jagnjad...!!!
...a da ipak razmotris pomenute oftimologe kao opciju...! :kafa:

Daj si onda dokaza da se je Bog ikada predomislio,daj da vidimo da su pre svega sami apostoli i hriscani ikada cinili ono sto je gad pred Bogom a da je On to odobrio ili priznaj da te slagali verski ucitelji !
"Ne prinosi Gospodu Bogu svom ni vola ni jagnjeta ni jareta na kome ima mana ili kako god zlo; jer je gadno pred Gospodom Bogom tvojim." (PZ 17:1).

Baš sam se nešto pitao zašto u svom uvodnom postu nisi naveo baš ovaj stih.

"Ne prinosi Gospodu Bogu svom ni vola ni jagnjeta ni jareta na kome ima mana ili kako god zlo; jer je gadno pred Gospodom Bogom tvojim." (PZ 17:1).

Baš sam se nešto pitao zašto u svom uvodnom postu nisi naveo baš ovaj stih.
Sto bih u vreme SZX-ta navodio taj stih kada se danas ne prinose krvne nego zive zrtve ???

A danas je i dalje obaveza da nam te zive zrtve budu Bogougodni a da bi to bilo slucaj - trebaju biti savrsene bez mane !!

Koji ti deo od ovog tesko razumljiv ?

Sto bih u vreme SZX-ta navodio taj stih kada se danas ne prinose krvne nego zive zrtve ???

A danas je i dalje obaveza da nam te zive zrtve budu Bogougodni a da bi to bilo slucaj - trebaju biti savrsene bez mane !!

Koji ti deo od ovog tesko razumljiv ?
Aha baš si slučao ispustio taj stih koji jasno govori da samo zato što je nešto okarakterisano kao gadno u SZ ne znači da zapovijest na koju se to odnosi (u ovom slučaju na prinošenje KRVNIH žrtava) idalje važi za hrišćane. E sad pošto smo to ustanovili znači da na osnovu toga što je u SZ bilo rečeno da je jedenje nečiste hrane gadno ne možemo reći da je i za hrišćane to važeća zapovijest.

Back