...Gadno da vam je!

Na gorepomenuti nacin podnesi dokaze za ostecenost i ako je sve u redu nadam se da ti zalba biti usvojena.

zašto moram da podnosim dokaze o sopstvenoj oštećenosti, nije dovoljna masovna?

i konkretno žalba bi bila upućena ne Božjem delovanju, nego nedelovanju (što je jednako dokazu o nepostojanju, ne deluješ = ne postojiš)

Bog koji može da ne deluje dok beba biva silovana, ne zaslužuje ni da ga počastiš svojom pljuvačkom.

Da bi prepoznala da je nesto pogresno u startu trebas znati ono tacno jer ti upravo ono tacno reper za prepoznavanje netacnog.
Pa na primer, potpuno je tačno da bi tu preče bilo napisati da je
pedofilija gadna, nego da je gadno da se nosi odeća suprotnog pola
jer ovo drugo ne povređuje nikoga i stvar je ukusa i mode. Ptopuno
nebitno..
Meni je samo to dovoljno da zaključim da ne treba doslovno čitati.

zašto moram da podnosim dokaze o sopstvenoj oštećenosti, nije dovoljna masovna?
Jesi li ti zastupnik pomenute mase ili nisi ?
Ako vec nameravas voditi pravni postupak onda se trebas i pravno legitimisati.
i konkretno žalba bi bila upućena ne Božjem delovanju, nego nedelovanju (što je jednako dokazu o nepostojanju, ne deluješ = ne postojiš)
Slazem se,i nedelovanje povlaci odgovorsnost stoga trebas obezbediti dokaze za involviranost optuzenog.
Bog koji može da ne deluje dok beba biva silovana, ne zaslužuje ni da ga počastiš svojom pljuvačkom.
Hmmm,daj nam pojasni kako bi po tebi Bog trebao delovati na ovoj planeti.

Poslednja izmena:
Pa na primer, potpuno je tačno da bi tu preče bilo napisati da je
pedofilija gadna, nego da je gadno da se nosi odeća suprotnog pola
A jel manje gadno menjati pol ?
...sto ne bi po istoj logici,trebalo i toga navesti u Bibliji...!?? :kafa:
jer ovo drugo ne povređuje nikoga i stvar je ukusa i mode.
Kako to mislis nikoga ne povredjuje,jel se tu racuna i Stvoritelj ili cemo Njega iskljuciti i uskratiti Mu prava na izjasnjavanje ?
Ptopuno
nebitno..
Objasni metodologiju donosenja tog zakljucka,da vidimo parametre na osnovu kojeg si to zakljucila.
Meni je samo to dovoljno da zaključim da ne treba doslovno čitati.
Aha,tebi dakle smeta doslovno citanje kada nema potrebe od tumacenja ?
U redu,hajdemo jednu pokaznu vezbu - na pocetku sam dao par citata koje smatram da se trebaju shvacati doslovno pa nam sad ti molim te pojasni kako se tti isti trebaju tumaciti .

Hmmm,dasj nam pojasni kako bi po tebi Bog trebao delovati na ovoj planeti.

pa jasno je da ne može delovati na način empirijski, tj. pozitivno postojećih bića jer on nije takvo biće, ali to ne znači da je delovanje takvog bića odsutno ili nepostojeće. u nečemu se mora videti, i mora imati tajming u funkciji sprečavanja nepravde nad nesvesnima i nemoćnima. za početak.

nakon činjenice nepravde, tj samo u fazi sanacije štete eventualno Božije delovanje nema vrednost. naprotiv, ide u prilog njegovog sadističkog karaktera: dozvolim nepravdu a onda te lečim od posledica nepravde koja uopšte nije morala da se desi (to što te lečim pokazuje da zapravo mogu da delam). bolesno.

pa jasno je da ne može delovati na način empirijski, tj. pozitivno postojećih bića jer on nije takvo biće, ali to ne znači da je delovanje takvog bića odsutno ili nepostojeće. u nečemu se mora videti, i mora imati tajming u funkciji sprečavanja nepravde nad nesvesnima i nemoćnima. za početak.

nakon činjenice nepravde, tj samo u fazi sanacije štete eventualno Božije delovanje nema vrednost. naprotiv, ide u prilog njegovog sadističkog karaktera: dozvolim nepravdu a onda te lečim od posledica nepravde koja uopšte nije morala da se desi (to što te lečim pokazuje da zapravo mogu da delam). bolesno.
Mozda se nismo dobro razumeli - nisam trazio tvoj opis Bozjeg delovanja nego sam trazio licno misljenje kako bi po tebi Bog trebao delovati na ovoj planeti ?

A otkud on zna da je gadno? Da nije probao?🤔
Da pojasnim - arhitekt jednog supermodernog aviona Sukhoi Su-57 ne treba postati avion da bi znao da bi se motor tog
istog aviona drasticno ostetio i da svakako ne bi uopste startovao ukoliko bi se umesto kerozinom rezervoar napunio pivom ili mozda nekim energetskim picem.
A zasto ?
Pa zato sto pomenuti arhitekt samog aviona zna sve tehnicke detalje kako uopste radi taj sistem i ujedno veoma dobro zna da je prava glupost sipati bilo drugu tecnost osim kerozina jer se s tim samo unistava sam proizvod sto ukazuje ili na ludost onog koji namarava to uciniti ili tendenciozni pokusaj degradiranja aviona i njegovog konstruktora !!!
Dakle konstruktor zna kako radi avion i ima legitimnog prava da svim korisnicima njegovog proizvoda lepo objasni kako se taj slozeni sistem koristi i sta se ni u kakvom slucaju ne sme raditi !!!

Ovo isto vazi i za Stvoritelja koji je stvorio najslozeniji zivi sistem na ovu planetu - coveka !!!

Nisam primetio dali je neko uopste rekao da je Bog ikada promenio misljenje u smislu da je sada recimo sasvim u redu ono sto je nekada Bogu bilo gadno ?
Ako se desila neka takva promena dajte citata ali ako se to nikada nije desilo s kojim pravom danas neki cine ono sto je Bog jasno rekao da je bilo gadno i da se ljudi trebaju gaditi ?

..ili je Bog mozda nepravedan pa je samo nekima rekao da se neceg trebaju gaditi dok im ostalima ta ista gadost im uopste nece zamerati ?

U pravu si. Zato ja uvijek pazim da kad idem prinositi jagnje na žrtvu prinesem zdravo i bez mane.
Danas se prinose zive zrtve i one takodje jos uvek moraju biti bez mane da bi bile ugodne Bogu,evo ti dokaza:

Rim.12,1:
" Molim vas dakle, braćo, milosti Božije radi, da date tjelesa svoja u žrtvu živu, svetu, ugodnu Bogu; to da bude vaše duhovno bogomoljstvo...."

Kao sto se jasno vidi,danas u vreme NZ-ta trebamo prinositi iskljucivo ZIVE zrtve a ne krvne jer je zakon o prinosenju krvnih zrtava ispunjen zrtvom Bozjeg Jagnjeta...
...nemoj jagnje nego prinesi tvoje telo u zivu zrtvu poslusnoscu Hristu ili jos preciznije - drzanjem Bozjih zapovesti !!!

Siguran sam da i ti tako radiš jer zapamti Bogu je gadno drugačije.
Da,ja se trudim raditi ovo sto sam ti pojasnio stoga i tebe pozivam da to isto radis.

Poslednja izmena:

Back