Gade mi se momci koji nemaju novac!?

Očigledno je ona uvodna sa opaskom na beogradske momke kao mahom nesposobne. U realu, da je ona dobra riba, našao bi se uspešan mužjak za nju. A te ne treba da traži u kafiću nego na drugim mestima.

Ova druga priča je opet stereotip koji takodje ne pije vodu
Najveci deo jeste istinit.U BG i drugim mestima oni muskarci( ne muzjaci) koji su pametni ne mogu od silikonki i botoksica da nadju pravu devojku,a oni drugi i treci oni na zensko bice gledaju kao na kantu,pored ili uz koju neki muzjak treba da se "istrese"...Verujem serije poput "Sex i grad" da su veoma doprinele takvom stavu..i inace "zapadnjacka " life filozofija.Sedne upozna se,ne zapamti ni ime i hopa cupa,oni ili uza zid ili u neki krevet pretpostavljam pun stenica,pa se one vrte,a takvi muzjaci osete se kao alfa frajeri...
Sta je dobra riba?Plasticna lutka,to moze i u svakom, sexy shopu da kupi..a tamo gde takvi uspesni mogu da traze u BG nalaze na svakoj petlji ,Plavom mostu,Picin parku...
Lova,besna kola i smrdljivko moze da prodje bez gadjenja...Meni je zao tih budaletina
 
Poslednja izmena:
Meni su najjadnije dvolicne zene...koje javno kritikuju ono sto tajno rade....
Znas neke koje to ne rade?????
To su tako retki primerci danas, a ja ne znam ni da li postoje.....a iz ugla zena te dve stvari nemaju veze......to sta kritikuju nema veze sa onim sta rade....
Rade ono sto je potrebno da bi imale drustveni status ili da bi ostvarile neku svoju nameru, a kritikuju ono sto nije po trenutnom licnom ili drustvenom trendu ili sto umanjuje licne mogucnosti...
 
Najveci deo jeste istinit.U BG i drugim mestima oni muskarci( ne muzjaci) koji su pametni ne mogu od silikonki i botoksica da nadju pravu devojku,a oni drugi i treci oni na zensko bice gledaju kao na kantu,pored ili uz koju neki muzjak treba da se "istrese"...Verujem serije poput "Sex i grad" da su veoma doprinele takvom stavu..i inace "zapadnjacka " life filozofija.Sedne upozna se,ne zapamti ni ime i hopa cupa,oni ili uza zid ili u neki krevet pretpostavljam pun stenica,pa se one vrte,a takvi muzjaci osete se kao alfa frajeri...
Sta je dobra riba?Plasticna lutka,to moze i u svakom, sexy shopu da kupi..a tamo gde takvi uspesni mogu da traze u BG nalaze na svakoj petlji ,Plavom mostu,Picin parku...
Lova,besna kola i smrdljivko moze da prodje bez gadjenja...Meni je zao tih budaletina
Možda je bolje da se suzdržim ali bih imao svašta napisati za te "smrdljivke", zadrigle, sa stomakom kao buretom, kojima njihovi "prirodni" mirisi probijaju ispod pafemisane garderobe..ali više za njihove "ribetine" koje "ponosno" sjede kraj njih u džipu ili bijesnoj makini. Nije teško zaključiti šta im je prioritet u životu.
 
Znam dosta njih i sada vise nego ranije, kada su morale sve da opravdaju. Mladje i one koje se osecaju mlado nisu dvolicne.
To mora ili tacnije verovatno je neki tvoj previd....
Mislim da je u pitanju samo komparativni relax, tj ono sto kod njih vidis da nije licemerno , to vidis kod starijih da jeste, pa mislis da onda kod mladjih nema licemerja..

U svakom slucaju ako je drustvena klima bezobzirna i bez ikakvih vrednosti, nema potrebe za mnogo licemerja, ali ga opet ima....
Samo se pomeri ka onim muskim primercima i njihovim zahtevima koji imaju nesto sto treba zenama...
U prevodu da si u toj grupi , primetio bi licemerje, a posto nisi, onda nema potrebe da se organizuje predstava za tebe,
Brojno odstupanje od mediokriteta se ne desava, narocito ne u ovakvoj sredini oportunizma kakva je Srbija, tako da svaka takva percepciona slika sigurno nosi zablude i previde..

Oportunizam iskljuciti iz modernog Srpskog zivota je samoubistvo logike i posmatranja.
 
Ako se nadjes u sumi prvo gledas ono sto je najuticajnije....mrak, suma, krupna divljac....tako i u drustvu..
Sta je uticajnije......?
oportunizam na prvom mestu , to je alfa i omega danasnje Srbije..
nemoral, pa i hriscanski nemoral....a cim je nemoral, onda je slab moral..
Pretvara li se zenska da nije imala seks sa nekim krupnim bajom to vece ili sva sretna priznaje, a sa drugim ce sutra.....tragovi hriscanstva su tu , ali samo kao krstic izmedju sisica...

Nemam nista protiv da zadrzis komparativno kao glavni nacin zakljucivanja, ja to ne radim tako , verovatno ima razloga zasto sam procenio da je komparativno relativno i onda donosi previse uticaj mediokriteta na zakljucke...
 
Nemam nista protiv da zadrzis komparativno kao glavni nacin zakljucivanja, ja to ne radim tako , verovatno ima razloga zasto sam procenio da je komparativno relativno i onda donosi previse uticaj mediokriteta na zakljucke...
Ako sam dobro shvatio,u svom istrazivanju ili posmatranju,donosenju zakljucaka i suda o okolini,ne uzimas prosek nego samo ekstremne i najupadljivije cinjenice.Sto te ne sprecava da te iste osobine postavis kao apsolutne i prikacis ih svima?
Ili ja nisam dobro shvatio sta podrazumevas pod tim.
 
Pa pise gore, uocis sve sto se moze uociti u startu , bez dodatnih interakcija i veza, onda prvo gledas jace interakcije pa ides ka slabijima, a ne pratis komparativno izmedju pojava, jer onda iskljucujes jacinu veza i uticaja vec sve svodis na skup slucaja, sad mozes da biras hoces li to raditi kroz mediokritetni moral, tj ono sto ti je najugodnije ili ces da radis preko ekstrema , ili apsurda to zavisi od ljudi...

Ja ne znam koji ti metod koristis, verovatno ovaj za moralnu podobnost, obicno taj ljudi najvise koriste, ali napisah da ja ne radim tako...
Eto na primeru pitanja sta postavlja medjusobne MZ odnose , covek je izjavio da ima onih mladjih koje nisu licemerne, gde ja upozoravam da stanovnistvo Srbije zivi u sistemu koji je tesko oboleo od oportunizma, toliko da je oportunizam integralan, tj neprimetan svima i normalan kao vazduh sto se dise, i nije vise negativna pojava.
Kad nesto postaje integralna pojava, onda daje mogucnost da se osoba nesvesno udalji od toga jer to je uobicajeno , nece pobeci, pre ili kasnije ce se vratiti zivot i na to pitanje., i onda daje sebi odusak i nazovimo to rasterecenje od te pojave i pravila.
Ali to istovremeno znaci i da je stalno prisutno , ne vise kao na pocetku u svesti kao odvratno ili prihvatljivo moranje, nego kao nacin razmisljanja...Kao vazduh.
Zanemariti to je kao zanemariti ljudsku prirodu, iako nije ljudska priroda, vec je nametnuto i prihvaceno opste ponasanje...
Niko ne kaze da su u Srbiji ljudi koji mora da budu papci, lopovi i sitne dushe i da teze poltronstvu jer je jasno da je oportunizam sve.
To ne sledi iz genetike, ali je dominantno, a zasto?

Da ne ulazim sad dalje u to, takav faktor i uticaj je meni neiskljuciv pri bilo kojoj postavci i bilo kojoj teoriji...svejedno da li je vidljiv ili nije.tj da li osoba javno i jasno prezentuje nesto sto se moze odmah naglaseno tumaciti kao prisustvo toga.
U tom smislu takve faktore tretiram kao zarazne....U okruzenju u kojem je puno oportunista i gde je sistem oportunizma vladajuci , cak i oformljena osoba koja nije takvog sistema vrednosti, a mladje osobe imaju mnogo manju verovatnocu da se razviju u to, ali cak i onda , usled konteksta i interakcija, nema odnosa bez toga...
Mnoge pojave koje imaju jake interakcije imaju takvu osobinu po mom misljenju....pranoje npr, zarazne, razna dushevna oboljenja, zarazna, nisu prenosna ali su zarazna, celo okruzenje promeni nacin ponasanja, npr porodica sa dushevnim bolesnikom...

Ukratko , inace sve ode u propast, tako ja mislim, ako si u loncu sa jakim interakcijama , onda je to prisutno u tvojim reakcijama.
U jake interakcije ljudi ubrajaju agresivnost, a i ja, strah, oportunizam, i jos neke interakcije.
 

Back
Top